Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lusterko fotochromatyczne - montaż


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mam niestety kolejne pytanie w temacie.

Po wymianie lusterka w mojej Megi koledzy pozazdrościli i kupili sobie podobne.

Okazało sie przy okazji że jest ich kilka rodzajów. Są takie które mają czujnik na górze / dole obudowu oraz wewnątrz powierzchni lusterka (chyba najnowszy model).

Wszystkie miały 2 kable aż któregoś dnia jeden z kolegów kupił lusterko z 4 przewodami. Zaczynam się domyślać że 2 dodatkowe służą do regulacji lusterek zewnętrznych w lepszych modelach. Czy tak jest? Jeśli tak to rozumiem że można je zignorować.

Jeszcze jedno pytanie. W samochodzie mojej żony jest takie fabryczne lusterko. Ono wyłącza się (rozjaśnia) po włączeniu wstecznego biegu. W renault chyba aż tak nie ma. A może dzieje się podobnie jeśli ktoś ma oryginalną instalację. Ja niestety zasilanie mam z lampki nad głową - tak jak wyżej w tym temacie. Czy wieczie jak jest z wstecznym

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba przeciągnąć dodatkowy kabel do lusterka od lampy wstecznego

A po co tak komplikować sprawę, skoro przewody do lampy wstecznego i tak biegną z czujnika w skrzyni, czyli z przodu auta??

Wystarczy w wiązce pod konsolą, biegnącej do tyłu, odszukać odpowiedni przewód i z niego podpiąć zasilanie tego przekaźnika, przerywającego zasilanie lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przyklejona do szyby za lusterkiem?

Jest na zaczepach. Zaczynasz od jej tylnej części, składa się z 2. Ściskasz +/- w połowie wysokości po bokach i delikatnie ciągniesz w dól. Najpierw dobrze jest wsunąć ta osłonkę na taśmę, która jest zaczepiona za podsufitką. Chowa się w tą część osłony którą najpierw zdejmujesz.

Po jej zdemontowaniu już będziesz widział czy masz szarą kostkę z instalacji do lusterka. A jakbyś chciał zdemontować resztę osłony, tą przednią część, to jest na zaczepach podpięta do aluminiowego stelaża lusterka. Ta część osłony powinna być zdejmowana równolegle do płaszczyzny szyby.

Fotek tego elementu niestety nie posiadam. Demontaż jest tak prosty, że nawet nie przyszło mi na myśl by to "obfocić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna to ta, która na zamieszczonej fotce jest nad tym aluminiowym stelażem.

Jak dobrze się przypatrzysz to po bokach są małe haczykowate zaczepy. To właśnie na nich te 2 połówki się trzymają pomiędzy sobą i właśnie w tych miejscach musisz tą tylną osłonę ścisnąć, by się odhaczyły.

Przednia część osłony pozostajacą nadal na stelażu to ta z otworkami na czujnik temperatury i tą, po podważeniu 2 haczyków widocznych na aluminium, należy zsuwać równolegle do szyby.

Zaraz postaram się przerobić tą fotkę, by było wiadomo o co chodzi.

dodano

W załączniku przerobiona fotka. Na czerwono zaznaczyłem te zaczepy tylnej osłony, a czerwone strzałki pokazują miejsca gdzie należy osłonę ścisnąć.

Zielone trójkąty pokazują zaczepy osłony przedniej a zielone strzałki kierunek zsuwania z podstawy lusterka.

post-2372-0-42252300-1323288632_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są bardziej ograniczniki. z tego co pamiętam to nie ma z nimi problemu i same się luzują. Te aluminiowe zaczepy pod nimi są lekko skośne. Jak ściśniesz tak jak pokazują czerwone strzałki, to zobaczysz jakie to proste.

Ale tak jak pisałem, nie zapomnij wsunąć osłony taśm, której nie ma na tej fotce a powinna być w środkowym zagłębieniu nad Twoimi niebieskimi zaznaczeniami. Odhaczasz jej ząbek z za podsufitki i przesuwasz do środka osłony tylnej czyli też równolegle do szyby. Wystarczy 1cm by było miejsce pomiędzy podsufitką, a ta osłonką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ta osłonka taśmy widoczna na górze.. Taśma, lub taśmy to po prostu cieniutkie ścieżki miedziane w folii robiące za przewody zasilające. Jedna zakończona brązową wtyczką do czujnika temperatury, druga szara, do zasilania lusterka. Dokładnie na takich samych taśmach jest zasilana lampka nad lusterkiem.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to tak wyglądało jak w załączniku. taśma do brązowej wtyczki do czujnika temperatury, biegnąca z za podsufitki (drugiej części nie widać, bo osłonki już zdemontowane razem z czujnikiem) i dorabiane zasilanie do lusterka, którego fabrycznie brakowało. (2 przewody czarny i czerwony z czarną złączką, taką jak w PeCetach)

post-2372-0-55553800-1323291171_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!