Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lusterko fotochromatyczne - montaż


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien czy problem leży w przegubie. Tak się tylko domyślam bo uchwyt jest dobrze przyklejony do szyby i lusterko oraz jego obudowa są prosto zamontowane względem szyby. Dociskanie lusterka nie pomogło.

Muszę podejrzeć w innej meganie jak to wygląda/działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem, czy to dobry temat, ale spróbuję. Otóż mam MII ph I z lusterkiem fotochromatycznym. Na początku wszystko działało idealnie, ale ostatnio przestało się przyciemniać. Lusterko ani się nie rozlało ani nic. Jaki może być tego powód? Da się to naprawić, czy trzeba wymienić? :) dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, chciałbym zamontować lusterko fotochromatyczne w swoim autku. Trochę poczytałem na forum i w większości są już gotowe wtyczki pod owe lusterko, lecz u mnie jej niestety nie ma. Wiem, że trzeba podprowadzić tylko zasilanie, lecz nigdzie nie mogłem otrzymać jasnej odpowiedzi czy posiadając takie mocowanie jak w załączniku można przełożyć tylko same lustro + wiązkę, czyli zdemontować stare (nie fotochromatyczne) z kulki i zamontować nowe (fotochromatyczne)?

post-40473-0-98856200-1436126011_thumb.jpg

Edytowane przez artturek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz taki wątek:

http://megane.com.pl/topic/58177-lusterko-wewnetrzne-fotochromatyczne/

 

mocno szarpiesz w dół, równolegle do szyby - takiego zapisu brakuje, a jest on kluczowy, by nie uszkodzić szyby.

obudowy mogły się różnić (albo i nie), bo fotochrom jest grubszy, ale z tym nie ma problemu - kupisz za grosze.

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam się tego obawiasz, to podjedź do zakładu gdzie szyby wymieniają i fachowcy Ci wymienią lusterko. Ja sobie tak samodzielnie szybę załatwiłem po kupnie auta i przy wymianie lusterka ale i tak miała odpryski i nadawała się do wymiany

Obudowy pasują bez problemu, a zasilanie albo z lampki sufitowej, albo ponoć z sąsiedniej, brązowej wtyczki. Sam nie próbowałem ale na forum jest napisane że też tak można.

Plusem jest to że nie trzeba nowej wiązki, (taśmy) minusem natomiast, że lusterko jest delikatnie przyciemnione zaraz po włączeniu zapłonu.

Zresztą przy obecnych przepisach, gdy trzeba na światłach jeździć, to nawet fabrycznie zabudowane elktrochromy są przyciemnione w czasie jazdy.

Poniżej kilka fotek jak wyglada zawieszenie lusterka po zdemontowaniu:

post-2372-0-26643200-1436129457_thumb.jpg post-2372-0-24927700-1436129474_thumb.jpg post-2372-0-34530400-1436129485_thumb.jpg post-2372-0-11049600-1436129498_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam ale jest to przyklejona do szyby, kostka jakiegoś stopu aluminium, z dwoma prowadnicami po bokach na całej długości, gdzie wchodzą zagięcia sprężystej blaszki widocznej w mocowaniu lusterka, a przykręconej TORX-em.

Było kiedyś takie zdjęcie w temacie o przekładce lusterka w megance I ph II.

A i jeszcze mi się przypomniało. Nie warto próbować zdjąć samego lusterka z kulki, bo w elektrochromie właśnie przez nią biegną przewody za zwierciadło, a w normalnym nie znajdziesz miejsca by je poprowadzić. Kulka i jej ramię jest pełne.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zasilanie fotochromu to wtyczka powinna być wyprowadzona i przyklejona do podsufitki od wewnątrz między lampką a lusterkiem ;) przynajmniej u mnie tak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!