Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dolegliwosci. niedorobki w nowym modelu


Rekomendowane odpowiedzi

Przy nowych samochodach samochodach serwis przewaznie sie wypiera,

ze ten model tak ma.

Moze bysmy zebrali jakas liste rzeczy,

ktore przeszkadzaja/wydaja sie byc nie wlasciwie wykonane?

 

U mnie od samego poczatku nie podoba sie praca pedalu hamulca.

Jest on lekko luzny, delikatnie "lata" na boki, niby nie wiele ale jakos tak nie pasuje mi to.

Poza tym przy wciskaniu i szybkim puszczaniu slychac stukniecie.

 

Inna sprawa to swiatla dzienne, ktore niby sa ale tak naprawde ich nie ma bo nie dzialaja,

w serwisie sie tlumacza, ze oprogramowanie nie pozwala na wlaczenie dziennych i pozycyjnych jednoczesnie (to wymaga Polskie prawo).

Ja osobiscie wystapilem z prosba o przygotowanie oprogramowania w taki sposob, zeby dzialalo jak nalezy.

Podobno RP sie tym zajmuje, w przypadku laguny tez tak bylo ale zmienili soft i jest ok.

Wkurza troche fakt iz w katalogu byla informacja o dziennych, ktore tak naprawde nie dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy światła dzienne, które nie działają? Tam są jakieś dodatkowe żarówki?

U mnie po przejechaniu dłuższego odcinka (testowane na ok. 200 km) po otwarciu prawych drzwi (wersja 3d) słuchać głośne trzaśnięcie, jakby jakiś zatrzask wyskakiwał.

Czy ktoś wie, do czego służy ten wypustek w drzwiach, wchodzący w ogumowany otworek w progu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisze to na przykladzie.

 

swiatla.jpg

 

W europie zachodniej dzialaja normalnie, bo nie musza miec pozycyjnych z tylu wraz z dziennymi z przodu. U nas teoretycznie tez sa, ale nie zgodne z przepisami, wiec je zwyczajnie wylaczyli. Po modyfikacji oprogramowania od swiatel bedzie dzialalo.

Wystarczy, ze wlacza pozycyjne z dziennymi.

Ja juz takie zapotrzebowanie skladalem, ale pewnie im wiecej osob tym lepiej.

 

Moj scenariusz jest nastepujacy: ciagle wlaczone: dzienne+pozycyjne, recznie wlaczane mijania, lub w trybie auto, po zmroku mijania sie same zalaczaja, dzienne wylaczaja.

Sam jestem programersem... wiem, ze da sie to zrobic tylko musza zadzialac ... <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy, podobnież komp w pierwszym tysiącu kilometrów notuje przekroczenia 3000 obr. Jezeli będzie więcej jak 3 przekroczenia to gwarancja na jednostkę napędową ląduje w koszu.

 

Prawdopodomnie masz problem z dwumasem, nie pozwoliłeś mu ułożyc się. W VW jak od początku ktoś dawał w palnik to potrafiło rozerwać dwumas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traszka, czy w instrukcji jest napisane, że przez pierwszy 1000km nie można przekraczać 3000obr więcej niż 3 razy?

W jaki sposób chcesz rozerwać koło dwumasowe? To przeciez jest rodzaj sprzęgła. Gdyby tak się działo, to firma miałaby ciągłą akcje serwisową.

Piszmy rzeczy realne i sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej instrukcji nie ma takiego ograniczenia na stronie 2.2. Dla silnika benzynowego stoi tak:

"Do osiągnięcia przebiegu 1000 km nie należy przekraczać prędkości 130 km/h na najwyższym biegu bądź prędkości obrotowej silnika od 3000 do 3500 obrotów.

Optymalne wartości parametrów eksploatacyjnych pojazd osiągnie dopiero po pokonaniu około 3000 km.

Częstotliwość przeglądów: patrz książka przeglądów pojazdu."

I podobne ograniczenia dla diesla. O TCE ani słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój był wyprodukowany 25 marca, nie pasował alarm musieli sprowadzac z Francji inny.

W nowej książce coś chyba przekombinowali, bo jest sprzeczność, może błąd w druku. Piszą nie przekraczać 130 km/h, zauważyłeś na VI biegu jak jedziesz 130 km/h to jest 3000 obr, czyli jak ma sie jedno do drugiego.

 

Napewno jest inny soft teraz, bo inaczej zachowuje się, jest mnie żywiołowy, cichszy i mniej pali. Mam porównanie bo jeździłem w styczniu. Teraz jak zapinam biegi zgodnie ze strzałkami to po mieście (unikam korków) spalanie 8,4l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to tylko tydzień produkcji w ASO wg VIN. Prezentacyjna pod moją nogą paliła cos koło 9,5l i byłem zdziwiony bo 1.6 spaliła mi 10,8 aż zapamietałem.

 

Nie martw się, może już za miesiąc będzie Up. Jak pojedziesz do ASO i powiesz że chcesz wgrać nowy soft to Ci każą zapłacić a jak będziesz marudził, że coś nie tak z jazdą to wgrają za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy przekroczenia 3500rpm to moze zrobic mi producent/kierowca tira/salon przed wydaniem auta <ok>))))))) druga sprawa ze jesli nie ma zapisu w gwarancji to mogą skoczyc. Trzecia sprawa gwarancja sugeruje a nie nakazuje. Kolejna sprawa ze to nie gwarancja a instrukcja obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda... jaka gwarancja na to, ze przy rozladunku tak sie nie stalo...?

Kumpel pracuje przy rozladunku samochodow ze statku,

do przejechania ok 1,5km, zeby ustawic na placu.

 

Tam nikt sie nie szczypie tylko odrazu but do odcinki, przy duzych silnikach to im sie prawie paliwo konczylo <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!