Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dolegliwosci. niedorobki w nowym modelu


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam inny problem, z autka jestem zadowolony bo silnik/skrzynia biegów/spalanie/jazda bez zarzutów, ale do rzeczy mianowicie skrzypi pedał gazu:( objawia się to tak że jak trzymam nogę w jednym położeniu na pedale to wydobywają się pojedyncze trzaski, a poza tym nasilają się one jak jadę po nierównym asfalcie (a który jest u nas równy?) najpierw myślałem że sobie sam poradzę ale popsikanie wd-40 itp. i innymi środkami nic nie dało, pojechałem więc do ASO, ale oni też nic nie poradzili powiedzieli, że będą się kontaktować z producentem co maja zrobić i powiedzieli że oddzwonią, czekam już 2 tygodnie i nic, jutro będę się z nimi wykłócał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
U mnie tez drga. Wiec chyba ten model tak ma.

U mnie podobnie. traszka co masz na myśli pisząc że problem występuje nie od dziś. W poprzedniej megance (II) też miałem xsenon i nic nie drgało - fakt, tam nie był skrętny, może to ta nowinka powoduje że żarnik lata jak chce :D

 

Czy ktoś wie, do czego służy ten wypustek w drzwiach, wchodzący w ogumowany otworek w progu?

Te drzwi spooro ważą, więc ten wypustek jest po to żeby były lepiej trzymana jak są zamknięte i pod wpłyem dzur nie rozwaliłu odrazu zamków i zawiasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzypienie padełu ustało samoistnie :D może przez to, że sam nałożyłem trochę towotu (zwykłego) bo się wkułem bo serwis nie umiał sobie z tym poradzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie na poczatku "klikało" cos jak naciskalem sprzęgło (tak jakby pedał obcierał o jakis plastik..) ale po 1000km ustało <ok>

natomiast teraz zaczeło mi coś stukać z tyłu z prawej strony - coś jak mocowanie głosnika z tyłu, albo któryś z pasów... słychać to tylko na dolkach

jak bylem w serwisie to powiedzieli że to drzwi - coś tam posmarowali - ale to nie to bo dalej stuka <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo - coś stuka z prawej strony i jeszcze nie wyczułem co to. Pasy raczej odrzucam - stuka tak samo jak ktoś ma je zapięte i jak nikt nie jedzie. Wydaje mi się że to jest coś za tapicerką koło tylnej kanapy.

Poza tym nie podoba mi się umiejscowienie rączki do zamykania drzwi od środka. Jest zdecydowanie za blisko zawiasów - nie dość że trzeba włożyć trochę siły żeby zamknąć drzwi (szczególnie jak samochód stroi przechylony w lewo) to ta rączka coraz bardziej skrzypi - do tego plastik z niej już odstaje od tapicerki, z prawej strony z racji tego że mniej używane jeszcze nie skrzypi i plastik nie odstaje. Mam wrażenie że za jakiś czas rączka się ułamie, czy coś :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to tylna polka.

Proponuje wam sprawdzic ja...wyciagnac, poruszac tym ... wydaje mi sie ze to to..

choc nie zawsze..

 

U mnie po ostatnich deszczach cos zaczelo brzeczec... od spodu...

okazalo sie ze oslona termiczna od wydechu, prawdopodobnie od glebszych kaluz (tego na drogach nie brak) sie odgiela... <ok> juz naprawilem <ok> w sensie odgiolem tak zeby rury wydechu nie dotykalo ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mkotek, mr_t zaczynam się obawiać, że stukanie w nowych megankach to problem typu "ten model tak ma"

 

u mnie jest dokładnie to samo, bardzo często przy mocniejszym ruszaniu słychać dość głośny stuk, czasami z przodu a czasami z tyłu (zawsze po prawej stronie) :cry: początkowo myślałem że coś mi sie pod siedzeniem przewala, później że w bagażniku ale przeszukałem wszystko a stuki nie ustają, wygląda na to że te stuki występują gdzieś w okolicy prawych kół - może to cos z klockami hamulcowymi, nie wiem, być może w tym tygodniu udam się do serwisu ale wkurza mnie to że muszę tam jechać po przejechaniu 4000km :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!