Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dolegliwosci. niedorobki w nowym modelu


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie poprawili systemu zamkow drzwi w Coupe. Ze wzgledu na duze drzwi zamki zaczynaja w pewnych momentach trzeszczec. Nie jest to glosne ale jesli ktos jest przewrazliwiony tak jak ja to go to irytuje <ok> Problem latwo rozwiazac owijajac czyms metalowa klamerke zamka (ta przymocowana do nadwozia nie do drzwi).

Ja to np slysze wjezdzajac na kraweznik.

Macie to samo czy jeszcze nie ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie to samo czy jeszcze nie ?

Nie zauważyłem ale zaczynają mi trzeszczeć plastiki wewnątrz (być może wrocławskie kocie łby tak na nie działają). Nie jest to jakieś straszne trzeszczenie ale nie jest to też absolutna cisza. Jak na razie działa na nie metoda "na radio" <ok>

 

Mam jedną usterkę z którą prędzej czy później pojawię się w serwisie - na tylniej klapie kiepsko trzyma mi zaczep mocujący tapicerkę od wewnątrz. Jak zamykam klapę ciągnąc za uchwyty od wewnątrz tapicerka niebezpiecznie się odchyla i trzeba ją lekko puknąć żeby z powrotem wskoczyła na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wystarczy takie "odbijniki" ustawic (te gumowe cycki <ok>)

jak odbieralem samochod to po jednej stronie klapa byla wyzej niz po drugiej. wystarczylo wlasnie troche to chyba wkrecic i spasowalo idealnie :mrgreen:

Klapa zamyka sie delikatnie, sama bez uzycia sily i spuszczania jej z duzej wysokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O qrcze ! <ok> faktycznie moze to byc to co piszesz Tomek :mrgreen:

Gdyby nie fakt ze leze sobie w waniennce po ciezkim dniu pracy, zszedlbym odrazu i podregulowal :mrgreen: Ale jak tylko skoncze hydromasaz odrazu lece do garazu ;)

 

o efektach oczywiscie napisze ;)

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: 2009-07-30, 10:48 ]

Cos nie moge sobie poradzic z tymi odbojami, nie chce sie krecic te plastiki dolne co w nich siedza te gumowe odboje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tez zauwazylem u mnie, nie stuka zawsze, ale ostatnio coraz czesciej slysze...

na nierownosciach cos gdzies z tylu, polke juz wyjolem - nie pomoglo.

 

Cos postukuje, zaczyna irytowac, chyba sie z tym wybiore do serwisu w przyszlym tyg. moze akurat cos zaradza na to.

 

"Przepukalem" caly tyl poszukujac luznych, klekocacych czesci.

Jedyne co by tak stukalo to tylka kanapa(wewnatrz, jakby mechanizm)... innych dzwiekow nie znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem jak bylo u mnie w coupe 1.6

Na poczatku cos czulem, ze delikatnie wybruje, ale to olalem bo w serwisie powiedzieli mi TTTM. Ale po trasie 600km wibracje zrobily sie bardzo donosne. Po podniesieniu maski zauwazylem, ze caly silnik jest przekzywiony, okazalo sie, ze zgubilem 1 z 3ch srub mocujacych boczna lape silnika a pozostale dwie sa dosc mocno juz odkrecone. serwis bardzo szybko przyjechal, auto na lawete i do renault gdzie naprawiono usterke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u was z regulacja lędźwiową fotela kierowcy ?

 

Ta mala raczka powraca na swoja neutralna pozycje zaraz po moim oparciu sie.

Wnerwia mnie to bo musze niezle sie pomeczyc zanim raczka wreszcie zostanie na np maksymalnym polozeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też :mrgreen:

za to poskrzypuje przy ruszaniu i na nierównościach tapicerka przednich prawych drzwi <ok>

jak będę miał czas to się wybiorę do ASO( :evil: ) niech coś z tym zrobią (nie popuszczę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już próbowałem z oklejeniem klamry od zamka ale niestety nic to nie dało :evil: dźwięki dochodzą na pewno z prawych przednich drzwi ale też nie zawsze raz słabiej, a raz mocniej czyli może coś w środku się poluzowało i tłucze, nie jest to grzechotanie bardziej skrzypienie, próbowałem też uszczelki spryskać silikonem ale też nie pomogło <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!