Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

MI w swojej megi 1.9 dci cc pokazuje w jeździe po mieście ok 10.3 a w trasie 7.5 - 8, mam to autko od niedawna. Czy to może być coś walnięte, czy raczej nie umiem jeździć <ok> co prawda teraz w zimie odległości w mieście to ok 5km na zazwyczaj zimnym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po zaliczeniu trasy Pruszków-Zakopane-Pruszków prawie 900 km, wg komputera 7.6 l/100km - bagażnik z nartami na dachu, cztery osoby i pełny kufer, prędkość ok 130km/h ( tam gdzie można ). Myślę że bez nart było by ok 1l/100km mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy na forum. Ja mam podobny problem jak wyrwilas. Mam samochod od niedawna, ale na trasie ponizej 6 mi nie schodzi, nawet jak jade max 110 km/h. W miescie nie chce zejsc ponizej 9,5. Sprawdzany byl na komputerze i nie ma zadnych bledow. Za duzo jak na 1.9 dCi i 115 km :-(

Moze jakies sugestie czym jest to spowodowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół, rozwiązałeś już ten problem, mam tak samo a wcześniej było do 6 na trasie do 7 w mieście ja się bujam od 3 miesięcy po mechanikach i nikt nie jest w stanie stwierdzić co jest grane. Na kompie nic nie pokazuje. pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem ostatnio trasę Wrocław - zielona góra i wyszło mi 6,2 l /100, tak, że już nie ta, źle <ok> a miasto dalej 10,5 l, z tym, że jazda po Wrocławiu, to jedynka - dwójka , światła STOP i znowu jedynka i tak co pięćset metrów najczęściej na zimnym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staram się jeździć oszczędnie, oj jak mi było przykro przy dystrybutorze i przeliczeniu :cry:

Około 500km, tak do setki "miasta"(wielkości Ursynowa <ok> ) i okolicy w trzy dni, reszta trasa. Zimowe opony typowo śnieżne klocki. 4,9 litra :-o , mierzone z ilości nie komputera.

Komputer zawsze oszukuje około 0,5litra -> liczone wielokrotnie. Meg 1,5dci 85 na 105KM

Kiedyś robiłem test na minimalne, 165 kilometrów wybitnie płynnej jazdy 72km/h średnia z komputera, spalanie liczone z baku 3,8. Też nie mogłem uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!