Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w mieście średnie spalanie waha się od 5,2-5,8l/100km z wyjątkiem stycznia tego roku, gdzie podskoczyło mi do 6,5l. W trasie od 4,2-5,2 (w zależności od stylu jazdy). W tej chwili komputer pokazuje mi (cykl mieszany) 5,2l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic

zima gł miasto jazda normalna ok 10l/100km

obecnie 5 dni w mieście i w weekend trasa ok 100km średnie 8,0 l/100km

sama trasa ok 6,5 l/100 prędkość 90-130km/h

Jak kupiłem ja we Francji i jechałem na benzynie (95) francuskiej a później niemieckiej to spalanie przy stałej prędkości( jechałem za autem z tempomatem) 130km/h było ok 5,6l/100km tylko wjechałem do Polski pierwsze tankowanie Verva 98 wzrost zużycia o ok 0,8litra i widoczny ubytek mocy w silniku <ok> ma tak do dzisiaj

Silnik 16 16v jest zbyt głośny aby jechać długo powyżej 130km/h a to znacznie oszczędza zużycie i budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja megane 1,4 16 V kombi spala około 8,5li - 9 l / 100 km tylko miasto warszawa krótkie trasy do pracy 10 km i spowrotem no i czasem do sklepu itd... , nie widzę żadnej różnicy w spalaniu między zimą a pogodą jaka panuje teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem i......zawiodłem się :cry: - miasto/trasa - jazda mieszana - miasto raczej spokojnie, trasa średnio ok 150km/h (no czasem 170-180), pełne obciążenie, 5 osób i bagażnik prawie po dach - 39 litrów i 430 km - czyli jakieś 9 litrów - trochę sporo - może przy 130km/h zejdę do 8 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa 2300km (nad jezioro Bodeńskie i okolice), 3 osoby+full bagażnik, prędkości od 120-160km/h, spalanie wg komputera 5,8l/100.

Jak na moje oko całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Meganka 1.6 16V - spalanie (benzyny oczywiście )po mieście 7,9 do 8,1 przy średniej prędkości z kompautera 29 km/h jazda głównie do pracy odcinki po 10 km w jedną stronę.

Spalanie zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nam się udało spalić 6,06 literka ostatnio trasa/miasto gdzieś 3:2 stosunek.

I był to chyba mój rekord spalania;)

Cały czas dość spokojnie (max 130... z wyprzedzaniem do 150 czasem) + sporadycznie klimka;)

Byłem zaskoczony tankując:)

 

(wyliczone na prawie 1000km)<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi:

trasa:

4,5 l/100km

miasto:

5,5 l/100km

Może niektórzy pomyślą że to kpina - ale to właśnie fakty - jeżdżę spokojnie ale dynamicznie i wykorzystuję hamowanie do zmniejszenia średniego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!