Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzisiaj zerknąłem u mnie na średnie zużycie paliwa. Trochę mnie zatkało. Ale po odczytach komputera wcale mnie to nie dziwi. Jak macie Meg2 to sprawdźcie jak jest u was. W mnie średnie zuzycie 8.6 l/100km .....ale uwaga! przy średniej predkości 25.4 km/godz przejechanym na dystansie 1610 km. Średnia prędkość zabójcza a cały czas jazda po mieście. Wobec takiego stanu rzeczy to uważam, że spalanie jest ok.

post-1915-1240609787_thumb.jpg

post-1-1240609787_thumb.jpg

post-1-1240609788_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jechałem z Wodzisławia do Lublińca, więc to żadna trasa. Fakt-Niedziela więc ruch mały,ale jechałem normalnym tempem, choć oszczędnie.

Większość to trasa międzymiastowa i miasta/wsie

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/97402c6a5e97594b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/433908fb7a6f7b27.html

 

Co ciekawe-faktyczne zużycie paliwa jest u mnie niższe o 0,4L niż te podawane na komputerze, przynajmniej tak wyszło z ostatniego tankowania. Zamiast 8,2 według kompa wyszło mi 7,8L z obliczeń na kalkulatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.6 16V Megane II 3D

Trasa 5,2 bez deptania, stałą nogą oszczędnie 80-110km

Trasa 6,4 z cięzką nogą

 

Miasto 8,2 oszczędnie jestem bardzo zadowolony :mrgreen:

Miasto 10,4 jak deptałem ostro w porównaniu z poprzedniczką wychodzi lepiej ;-)

 

Wcześniej była megane Coupe 1.6 16V z podrasowaniem i paliła w każdym wyżej wymienionym przypadku o litr więcej 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Łęczna-Brzeg Dolny koło Wrocławia i z powrotem z włączaną klimą 4 osoby na pokładzie plus torby w bagażniku , średnia prędkość 90-100 wyszło 6.9 l po zatankowaniu i przejechaniu kilometrów na wyzerowanym liczniku, a miasto w granicach 7-8 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódź-Wolimierz + jakies 150km po okolicy + Wolimierz-Łódż ->>> razem około 900km

 

trasa główna (Wolimierz-Łódź-Wolimierz jakieś 750km) bagażnik z 2 rowerami na dachu + pełen bagażnik toreb (+ 32 czeskie piwka w drodze powrotnej); okolica zawsze z 4 osobami na pokładzie, Pb95, opony standard (195/65/R15) średnia prędkośc z trasy 54,3 km/h; średnie spalanie 7,2l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moją megi jeździ aktualnie małżonka - po mieście i to przebiegi rzędu 2-3km w jedną stronę. Spalanie na poziomie 10-10,5 l/100km (z włączoną non stop klimą, w zimie też podobnie, bo cały czas był zimny).

Na trasie nad morze z 4-osobową załogą, bagażnikiem domykanym na dosiad i boksem na dachu - ok. 8 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie.

 

Stalem sie niedawno posiadaczem Meganki 1.5 dCi. Zafrapowalo mnie jej spalanie. Wg wszelkich informacji jakie wygrzebalem w sieci to maksymalne spalanie jakie powinna osiadnac to 6,7l/100km a ja mam wlasnie takie na codzien w cyklu mieszanym. W porywach do 6.8l. Czy jest to normalne wg Was? Czy jednak powinienem skoczyc na warsztat?

 

Dodam jeszcze, ze jest to wersja Grandtour 2006r. Jezdze z klima. Myslicie zeby klima tez ciagnela ropki tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za dużo - u mnie średnia 5,5l (nigdy nie przekracza 6) przy dynamicznej jeździe + klima. Z ilu kilometrów ta średnia? Twój pierwszy diesel? Jeśli tak to polecam poczytać na forum: "jak jeździć dieslem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za dużo - u mnie średnia 5,5l (nigdy nie przekracza 6) przy dynamicznej jeździe + klima. Z ilu kilometrów ta średnia? Twój pierwszy diesel? Jeśli tak to polecam poczytać na forum: "jak jeździć dieslem".

Tak to pierwszy moj diesel. Srednia jest z ok 600 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!