Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

koleś pisze "w trasie spala mi 4,8L w mieście 5,3l"to poco mu takie autko żeby jechać 90km/h,
- jazda oszczędna to nie jazda wolna jak piszesz - poza tym 90 w mieście to zdecydowanie za dużo, natomiast na trasie w naszych warunkach to po prostu płynnie i bezpiecznie - jeżdżąc z prędkościami, które narzucają nam nasze przepisy jeździmy oszczędnie - sztuka polega na tym, by potrafić odpowiednio "operować" naszym gazem, hamulcem oraz biegami.... :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 8V Classic

Trasa 900km latem wyszło 5,9l. średnio jadąc 100-120km/h

Zimą jeżdżę tylko kilka kilometrów do pracy i z powrotem wychodzi ok. 10l. spokojnie, bo w zasadzie jak już się zagrzeje to dojechałem :mrgreen:

Średnio w eksploatacji 60% miasto, 40% trasa można uznać że wychodzi ok. 7l/100km.

 

Oczywiście chodzi o benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja Megi Coupe 1.6 przy zatankowaniu pod kurek wlałem 53 l zaraz po tym jak zapaliła sie rezerwa do ponownego jej zapalenia przejechałem 600 km w cyklu mieszanym wychodzi jakieś 8,83 l sprawdzałem też na trasie przy spokojnej jeździe tj. do 110 km wychodzi 6.2 l a po mieście z moja noga :evil: potrafi zasssać nawet 10-11 l :-( jeżdżę można powiedzieć dużo i zastanawiam sie nad gazownia :mrgreen: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "trasie" Poznań-Wrocław 6,7L. Później na autostradzie jechałem 140-150 raczej średnio płynnie i podskoczyło do 7,5. Nie wiem jak dokładny jest komputer pokładowy, bo samochód mam 3 dni:) Aaa-jeździ na felach 16 cali, więc opór toczenia dosyć duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wkońcu się doliczyłem <ok>

Zatankowałem ostatnio 31litrów gazu i przejechałem na tym 370km.

Średnio 8,3 l LPG na 100km- przeważnie w trasie i jakies 1/5 w mieście.

Dobry jest to wynik?

Na benzynie było by jakies 6,5 l/100km czy się mylę?

Mam 5 biegów, alu 16 o szerokości 205 :mrgreen:

4 osoby w aucie +klima.

Jestem zadowolony ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem megi w zimę i trochę mi smutno było jak czytałem, że 1,9 DCI palą średnio 5,6l bo moja jarała 7,1 ale zima się skończyła obuwie letnie założone i te 5,6 to z palcem na podsufitce robię <ok>

 

Co ciekaw zimowe wskazania kompa trzeba było traktować jako zawyżone bo w rzeczywistości pił 6,4 a te letnie wskazanie są już mocno zbliżone do rzeczywistości bo zawyżone jeno o 0,3l.

 

Reasumując - jeden pieron czy 5 czy 7 ważne, że mało jaki samochód daje tyle radochy z jazdy 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pyrkaweczka pali w mieście 6.5-7 (choć komputer upiera się, że 6.4 <ok> ) co możemy uznać za przyzwoity wynik mając na uwadze, że mi się zawsze spieszy :mrgreen:

Delikatniejszy kierowca bez trudu zszedłby poniżej nominalnej wartości bez konieczności uprawiania dziadziowego stylu jazdy ;)

 

Wyniku z trasy nie podam bo ostatnio za-miasto = autostrada, a tam co prawda przy 130 km/h na 6.tym komputer wskazuje 4-5 chwilowego, ale chwilowe, a średnie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!