Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Moje Megane 1.5DCi 74kW sprawuje się bez problemu i spalanie wygląda następująco:

- trasa 90-110 km/h - 4.4 litra /100km ON - 2 osoby w aucie,

- trasa 130km/h - 5.9 litra/100km ON - 3 osoby w aucie,

- miasto - ponad 5.5 litra/100km ON - 2 osoby w aucie.

 

Ogólnie najbardziej ekonomiczne są prędkości ok 110km/h potem w górę zaczyna więcej pić. W sprzyjających warunkach i w stylu jazdy "dziadka" można zejść do 3.9 lub mniej.

 

Odpowiednie ciśnienie w oponach i dobre oleje mogą oszczędzić nawet z 0.5 l :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich próbach:

1. Scenic IphII 1.6 16V średnie spalanie z trasy wyszło mi 7,6l/100 km. na dystansie 790 km. Pogoda mieszana (słońce i śnieżyce przemiennie). Nie mogę się ustosunkować do wcześniejszych osiągów bo to jego pierwsza trasa (normalnie jeżdżę drugim).

2. Scenic IIphII 1.6 16V z ostatniej trasy wyszło mi 7,0l/100km na dystansie ok. 600km (już dokładnie nie pamiętam). Pogoda dobra, ale chwilami była niezła ślizgawka co mogło wpłynąć na wynik. Dynamiczne rozpędzanie się i utrzymywanie stałej prędkości.

Za to samochód nr 2 z bagażnikiem na dachu (box i dwa rowery) spalił mi średnio na trasie Warszawa-Hajnówka-Białystok (z kręceniem się po okolicach Białowieży) 8,5l/100km co uważam za bardzo dobry wynik. Obawiam się że niższego spalania przy sensownej jeździe nie będę w stanie osiągnąć (trasa w poprzednie wakacje, wyniku z odcinka Białystok-Warszawa nie podaję bo na tym samym zbiorniku jeździłem później po mieście więc nie jest miarodajny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mieście zimą, na krótkich trasach, przez 100km uzbierało się tego z 10 litrów....;/

Ale na trasie w 4 osoby, spalił 6,4 l/100km... a jechałem dosyć normalnie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie "lejac wody", z czystym sumieniem moge powiedziec, ze moja Meggy 1,6 8v pali ~8L/100km - jazda w samym miescie

 

a za 25zł spokojnie robie 100km w trasie

czesto robie trase szczecin-stargard (w obie strony wychodzi ~90km) wlasnie za 25zl, ze srednia predkoscia 90-100km/h

 

benzynka zazwyczaj PB95 - z dodatkiem do paliwa, o ktorym pisalem w innym temacie

inna sprawa, ze raczej sam w aucie jestem... max 2 osoby 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też wody nie poleje jak powiem

Miasto 7,5 do 8 w korkach mieszany cykl 5,7-6,2 ekonomiczna jazda w trasie np: Krzepice Wrocław i z powrotem 4,9 :mrgreen: Żyć nie umierać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wygląda to tak - 8-) bez żadnej ściemy:

Megane I 1.4eco którą jeździłem prawie dwa lata - miasto 7 litrów, trasa 6 :)

Scenic II 1.5 dci (2006 rok, auto ojca - najmocniejsza wersja silnika) - miasto 6,1 , trasa 4,5 (średnio wskazania z kompa) :)

Scenic I phI którą jeżdżę obecnie - 1.6, 8V - miasto jak na razie ok 10, trasa jeszcze nie sprawdzona :-P

oczywiście jest tu mowa o OSZCZĘDNEJ jeździe - przy ostrej nodze :evil: zużycie nawet dwa razy tyle :!: (szczególnie na autostradzie gdzie scenic II 1.5dci przy 120-130 potrafi palić 5 litrów a przy 180 już 8-9 :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja maleńka pali w mieście około 8 - 9 L /100 km. W dłuższych trasach niestety nie patrzyłam, ale w drodze nad morze coś mi świta, że było 7,9, ale głowy nie dam za to ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja MEGANE po mieście 8L w trasie 700km w tym niemcy 600 poskie dziury 100km wyszło mi 6.3L ,trase zrobiłem w 6,10 h.Użytkuje ją od niedawna i myśle żę jest dobrze.

A jak czytam że koleś pisze "w trasie spala mi 4,8L w mieście 5,3l"to poco mu takie autko żeby jechać 90km/h,ale czy to wogóle możliwe tak jeżdziś . :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!