Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

to ja może wrzuce kamyczek do ogródka oszczędnego 1.5 :D

Trasa Gdańsk-Borki-Gdańsk; w jedną stronę przez Toruń, Włocławek, Łódź; w drugą przez okolice Sochaczewa, Płońska, przez Grudziądz; w obie z przelotem przez autostradę; razem 854 km.

 

Spalanie wg komputera: 4.7/100 przy Vśr 69.2 km/h.

 

Nie szalałem, starałem się jechać b. równo, pod wzniesienia na obrotach 2-2.5k, ale jakbym miał spalić mniej to naprawdę musiałbym ten kapelusz założyć i ciągnąć się jak pipa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 16V podobnie jak reszta.. w trasie 6-7, w miescie niestety 8-9 huhu

Jak moj stal w serwisie to mialem przyjemnosc zastepczym wlasnie z takim silniczkiem smigac. Mialem podobne wyniki jak Ty.

Teraz potestowalem mojego dieselka i sporo mi w korkach traci. Na samej trasie mam 5,5 - 5,8. Ale miasto (Warszawa) ciagnie dodatkowy litr :D

 

Proszę doczytać w regulaminie forum o zasadach pisania postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie dane dla dci pięciobiegowego są podane do granicy licznikowego 90-5 km/h,

łoj co ja się już nasprawdzałem :shock: , płynna stała V do tej daje nawet 3,8/100km,

w 4,5 żaden problem się pomieścić na trasie- do stałego 110km/h- trzeba pokombinować i gra,

a polećmy se 130km/h stałą na odcinku 60 kilometrów.

Pięcioma biegami brak szans zejść niżej 5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj chcialem zobaczyć ile uda mi się najmniej spalić no i w warunkch miasto 30% trasa 70% na odcinku 93km średnia wyszła 4,2l/100km przy średniej prędkości 51km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dwóch miesiącach od zakupu postanowiłem sprawdzić swoją megankę.

Przy jeździe takiej na krótkich odcinkach tak około 30km najdłuższa trasa klima nieraz włączona, prędkość maksymalnie 120km/h wyszło mi 5,6litra. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja teraz zaszaleję... <ok>

 

W mojej Megi 1.9dCI po mieście (Poznań) to w okolicach 10l/100km i nie mogę powiedzieć, że szaleję z przyspieszeniami, bardzo spokojnie jeżdżę.

A trasa? W trasie poniżej 6l/100km zejść nie potrafię, mimo jazdy w okolicach 100km/h, maksymalnie 110km/h.

 

Może warto zmienić olej?

Jakieś inne porady jak obniżyć spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708 dlaczego się dziwisz przecież kol. surivitna jechał eko <ok>

bez klimy, bez pośpiechu.

Nawiasem to chyba moje 1,9Dci jakieś rozklekotane i zasysa za dużo, bo tak czytam i czytam i sie nie mogę nadziwić :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się dziwcie ale faktycznie tak jak wyżej pisałem da się zejść do 4,2/100 (w moim przypadku) ale jazda nie jest przyjemna, non stop kontrola prawej nogi, w moim przypadku sa jeszcze góry, a więc jak to dobrze wykorzystasz to przy zjeździe pali 0,0l/100 więc się da ale czy warto ?

 

Moim zdaniem nie - przyjemna jazda w moim przypadku to spalanie 5,9-6,0l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robson73, moje jakos tez nie może zejść poniżej 6l co i tak uważam za dobry wynik.

Żeby uzyskac 4.3l musiałbym mieć 170km płaskiej autostrady,100km/h,6 bieg....może,może by sie udało.

4.5l w 120konnym aucie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze większego problemu - a dosyć wyprzedzam więc nie jest to ekonomiczna jazda i 6/100 to standard, jak ktoś wątpi mogę przewieźć w okolicach Jeleniej Góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!