Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Tematy zostały scalone

 

Co do spalania w tym silniku, wszystko masakrycznie zależy od tego na jakich oponach się jeździ, jakie w nich ciśnienie, ile olej już przepracował km i w jakich warunkach. Miałem spalanie po mieście 6.3-6.4L/100km. W jednym tygodniu zmieniłem opony na letnie (spalanie 6.1), zmieniłem filtry (razem z f.paliwa), olej, płyn chłodniczy... i umyłem auto ;P i wreszcie zresetowałem kompa po zrobionym chipie. Teraz po mieście mam 5.3L/100 pierwszy raz tak mało, bez wymuszenia. W analogicznym okresie w zeszłym roku, zaznaczam! przed wirusem, również po takich samych zmianach eksploatacyjnych przed sezonem, miałem w mieście 5.6-5.8L/100.

A co do max. spalania :] Jak moja narzeczona zadzwoniła, że jedziemy na pogotowie, wykręciłem 12.3L/100. Pytania? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam. że 15" były 195/./15

16" jakoś 205/./16 tu faktycznie bez zmian. Jak mówi DrNO wiele zależy od bieżnika.

Na 16"/205 zużytych do 2/3mm trasa była w okolicy 5,

po zmianie na nówki pali raczej mniej niż na kołach 15"(okolice 4,5)

Do 17" nie doszedłem :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u kolegi eddsan średnia z 700 km 6,5/100 przy spokojnej według mnie jeździe :D Jeszcze nie poznałem auta więc nie sprawdzam na co je stać , patrząc na wasze wyniki jestem zaniepokojony. Nie w szoku bo w porównaniu z drugim autem które wciaga 11-12 litrów benzyny albo 12-13 gazu to i tak mało. Ale będę musiał poczytać o jeżdzeniu tym dieslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się nie zmieniło czy miałem 15" 16" czy teraz mam 17" to pali 5,8 - 6L ON

 

Ja tam laik jestem, ale co ma rozmiar felgi do spalania? Szerokość opony, to sobie wyobrażam, dosyć nawet dokładnie i z własnych doświadczeń.

 

Moje pudełko ostatnio mieści się w trasie w 8l, w mieście w 12l. Przy bardzo delikatnej jeździe ze stałą prędkością 100 km/h - 6,6l. Ale nie polecam takiej jazdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trasa Bielsko-Biała - Katowice (Ikea) średnie zużycie wyszło 5.6 (przy czym co prawda nie byłem pierwszy przy ruszaniu na światłach ale z nie patyczkowałem się z prędkością i kręciłem bryczke pod 140).

Co do miasta to na krótkich odcinkach nawet 9 l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio spalił 5,8l/100 trasa odcinki do 30 km i miasto + czasem klima . W sumie drugi raz mi tyle spał po do tankowaniu do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujekwu, dziwne :|

mam ten sam silnik co Ty w megance i mam duzo mniej:

miasto nigdy nie podskoczylo ponad 7.6 - srednia predkosc okolo 25-35km/h

trasa zwykle 5,6-6,4 litra srednia predkosc około 50-60km/h (nie smigam autostradami) jezdze szybko ale miast nie omijam :D

 

a i jeszcze jedno - mam dosc cieżka noge:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic II 2,0 16V F4R 135KM LPG

jest tak:

z ostatnich 10000km średnie to 11,8L/100km LPG 70% miasto/30% trasa

miasto Wrocław 12-14L/100 LPG średnia przejazdu 20-23km/h

miasto extremalnie (zima,korki,śnieg,masakra) 16,8L/100 przy średniej 14km/h !!!

trasa (autostrada A4) 10,6L/100 LPG przy prędkości 130-140km/h

trasa spacerowa 8,2L/100 LPG (przy 90 max.110km/h) myślałem, że zasnę za kierownicą

Wszystkie pomiary liczone dokładnie kalkulatorem,a nie WG. wskazania komputera pokładowego !!!

Wskazania komputera pokładowego są o 2L zaniżone !!!

I tak jest niestety w wielu autkach.

We wcześniejszym sceniku 2002r tż pomiary kompa były zaniżone o 2L

U szwagra w Sceniku 1,9DCI 107KM jest tak samo

a realnie w 1,9DCI jest tak:

trasa w komputera 5,1L/100 a faktycznie wychodzi 6,8L/100

miasto w komputera 6,7L/100 a faktycznie wychodzi 8,5 L/100 zimą nawet 10L/100

kolega ma Lagunę 2005r 1,9 DCI i podobne spalanie i błędy pomiaru komputera

KOMPUTERY POKŁADOWE ZANIŻAJĄ FAKTYCZNE SPALANIE !!!

[ Dodano: 2009-05-20, 18:03 ]

A jeszcze na dowód, że komputery pokładowe zaniżają spalanie mam taki przykład

2 lata temu z grupą znajomy udaliśmy się na koncert - trasa Wrocław-Katowice autostrada A4

Aby rozliczyć sumiennie koszty paliwa zalaliśmy ropki na Shellu pod sam korek

autko Renault Megane II 1,5DCI 85KM

Jechaliśmy 140-150km/h 5 osób po ok.80-90kg każdy

Po powrocie do Wrocka zalaliśmy ponownie do pełna, wyszło 8,7 ropki / 100km

a komputer pokazał 6,5L/100 taka prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witman, u mnie w Scenicu 2.0 16V z 2000 roku różnica między tym co pokazuje komputer a dystrybutor to ok. 0,3 litra na jakieś 300 przejechanych kilometrów więc myślę że nieźle.

Natomiast w 1,9 dCi z 2002 roku podłączyłem ostatnio kompa i pokazuje ok. 8,2 litra - jazda tylko po mieście (Warszawa) i krótkie odcinki no i tu bym się kłócił że zaniża, wg wyliczeń na kalkulatorze wychodziło zawsze 6,5 max. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić kompa na trasie, ale myślę że się opamięta bo go odłączę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złośliwe macie jakieś te komputry :D . Mój pokazuje duuużo ale jak liczę na kalkulatorku( to takie często kieszonkowe urządzenie do liczenia-dla tych co nie pamiętają :D ) to róznica była minimalna i wynosiła ok 0,2l na prawie cały bak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!