Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Meganka na trasie Gliwice - Mikołów ( bo taką trase dziennie pokonuje), spala około 5L ! Jestem bardzo zaskoczony takim wynikiem, obliczane kalkulatorem, dokładnie i skrupulatnie wiec błędów nie ma i jest to wynik przeliczany kilkakrotnie, w roznych okresach miesiąca :D wiec 5 L jadą w korkach i głownie po miastach to wg mnie bardzo dobry wynik, ktory mnie zadawala :D aa i musze dodac ze mam raczej ciezką noge, wiec tymbardziej zaskakuje mnie tak niskie spalanie 1.9 TDi 110 KM :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymbardziej zaskakuje mnie tak niskie spalanie 1.9 TDi 110 KM :D

Ja bym się nie cieszył jakbym miał TDI w Megane Coupe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komputer pokazuje w miarę dobrze. Jak już pisałem przedostatnie tankowanie wg. kompa 8,2 ( głównie w mieście) według kalkulatora 7,8L. Ostatnie wg. kompa coś 7,1L, a wg. kalkulatora 7,,4L więc może była mała różnica w zatankowanej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer zawyża spalanie i to całkiem znacznie (do 1.0 l/100 km). Ostatnio pokazał mi spożycie paliwa 55 litrów a do baku na stacji wlałem 50 (zawsze tankuję tak samo - do pierwszego odbicia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym przypadku - nie. Ale kilkakrotnie tankowałem na tym samym BP z tego samego dystrybutora i zawsze miałem odchyłkę nie mniejszą niż 2 litry. Zresztą kliknij w obrazek w podpisie - jest historia tankowań i zapisane spalanie wg komputera pokładowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale komputer pokazuje tylko wartości orientacyjne i przybliżone. Przecież on nie mierzy spalania. Dokładnie nie pamiętam jak to się dzieje ale sprawdza chyba przepływ powietrza, czy jakoś tak i sobie to oblicza( mogłem coś pokręcić ;-), prosze mnie poprawić jeżeli tak nie jest ). Także najdokładniejszy wynik to tankowanie tak jak podajesz i kalkulator. Choć u mnie jak pisalem wskazania są dość dokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co on dokładnie mierzy, ale jedną z pozycji jakie mam w komputerze pokładowym jest "zużyte paliwo". To moje trzecie auto, które to wyświetla, i pierwsze, które systematycznie zawyża pomiar. Może w renault litry liczone są wg innej normy niż na stacji benzynowej? Zresztą, z dwojga złego - lepiej w tą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSJ

Trasa - = 3,4l

Miasto - = 4,9l

 

oak, spalanie podajemy w litrach na 100 przejechanych kilometrów, nie 50 :D

 

podałem na 100km ;-)

 

dla wyjasnienia PSJ = pizdowski styl jazdy :D

Mysle ze przy sprzyjajacych warunkach gdyby jechac caly czas ok 60-70km/h

utrzymujac stale ok 1,500 Rpm mozna by zejsc na trasie jeszcze mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazania kompa

1.9 dci 7,5 L miasto to maxymalne co pokazalo... na trasie jak nie przekraczam 130kmh to 5.1L

2.0 16v f4r na miescie 12L gdy jej nie gonie za mocno w trasie spokojna jazda 8L a jak niespokojna to nawet 11L pokaze...

dla porownania... moja dci na baku zrobilem 1200km a f4r - em na baku 600km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak przy założeniu trasa-100 km/miasto- 100 km

ZIMA: spalanie Erotyczne 6 na 9

LATO: 5,5 na 7,5

Zimą w mieście potrafi wciągać 9 do 10 litrów ON ale zależy od dystansu i temperatury

Scenic I Ph II 1,9 DCI 2001 rok

 

Powycinałem niepotrzebne doublecliki w Enter, post ma być czytelny a nie ładnie wyglądać- gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a U mnie się już wszystko wyjaśniło. Wyżej pisałem że mi zawyża spalanie w dCi, już wiem dlaczego tak było. Kompa podłączyłem w mieście, jak zacząłem jeździć to po kilku przyspieszeniach wyliczyło średnie na poziomie ponad 8 litrów. W czwartek wyruszając w trasę zrobiłem reset i od tamtej pory wskazania pokrywają się z wyliczeniami.

Trasa:

przy 90 km/h (zamulanie) pokazuje 4,4 litra/100km

przy 110 km/h pokazuje już 6,5 litra/100km :shock:

Średnia po 300 km wyszła 5 z kawałkiem, czyli nie ma co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!