Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

(MANUAL) Wymiana zegarów w ph I na ph II


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich

Też przymierzam się do wymiany liczników ale nie mogę pod maską w tej skrzynce wyciągnąć jakiegoś panelu z kwadratowymi wtyczka, które zasłaniają wtyczki z całą elektroniką. Ktoś może mi pomóc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

mam pytanie mam coupe z 96r. i czy jest możliwość żebym założył licznik z serii po lifcie ponieważ te obecne nie podobają mi się za bardzo, mam niby komputer pokładowy ale nie działa pokazuje się tylko przejechany dystans od ostatniego postoju ale to i tak się on nie aktualizuje ponieważ cały czas nalicza kilometry pomimo ze autko stoi całą noc. Będę wdzięczny za pomoc <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całe 22 strony tego tematu to opis jak to zrobić i jakie mogą być problemy, a Ty pytasz czy jest taka możliwość <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dostałem ostatnio licznik, bo mój aktulany miał krzaki na wyświeltaczu LCD.

Po wymianie wszystko fajnie działa, tylko mam problem, świecą 2 kontrolki od Airbag i Service, czy da się to jakoś zresetować ?.

 

Aha prze wymianą był licznik Jeager, a teraz jest Sagem, który ma godzinę. Dodam, że na poprzednim liczniku nie świecą się te kontrolki po zapaleniu samochodu, tylko podczas zapłonu kilka sekund.

Edytowane przez Trololo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę nigdzie znaleźć, a mój licznik nie ma żadnego z dwóch oznaczeń podanych w manualu.

Wiecie może czy ma on komputer? Dodam że na wyświetlaczu podaje poziom oleju. Chce dorobić wtyczke zeby pokazywalo spalanie ale nie wiem czy warto...

Oznaczenie na nim: 7700/847/782 i 0904/633/9900

 

Poniżej podaje zdjęcia

Z góry dziękuje <piwko>

 

35f78e84bf4708f0med.jpg

 

 

831a4a5e025ca0b0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie,też miałem taki licznik kiedyś <piwko> ,w ph 2 informacje o spalaniu ,przebieg itp są na jednym wyświetlaczu ,w ph I jak wiadomo jest dodatkowy wyświetlacz .Jeśli chcesz mieć informacje o spalaniu musisz zmienić licznik ,prawą manetkę i jeśli niemasz kompletnej instalacji elektrycznej do obsługi komputera pokładowego to kawałek instalacji do założenia będzie konieczny,poczytaj cały temat a rozwieje on Twoje wszystkie wątpliwości .

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zegary z napisem X64 SPORTWAY EU on nr. P8200215695 mają kompa?

 

a wyglądają tak http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/22/72/23/09/2272230907

 

tylko proszę nie pisać że te zdjęcie przedstawia wersję GB bo jest to zdjęcie poglądowe <piwko>

Edytowane przez szlepster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

właśnie zmieniłe w mojej megance 1.6e 1996r zegary z phII w wersji angielskiej.

Przelutowałem kostki, pciągnąłem przewody i wszystko śmiga jak należy.

Bałem się tylko, że spalanie będzie źle pokazywać, bo tam jest w mpg a nie litrów/100km.

Na szczęście licznik sam przelicza jednostki i pokazuje prawidlowe wartości. Trzeba tylko mieć kalkulator w głowie z tymi milami:)

 

dsc007cyc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam pytanie przewód z manetki b7 gdzie ma być podłączony.

 

Dodano: 16 lip 2012 - 16:21

temat może juz stary ale zakładam w mojej megi kompa i nie wiem gdzie ma być podłączony przewód b7 w manetce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!