Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 16V szarpanie


Mack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znalazłem Wasze forum szukając rozwiązania na szarpanie w mojej megance. Po przeczytaniu całości wydaje mi się, że wina tkwi w świecach tak jak u większości osób. Mam Meganke I z 2002r., silnik 1.4 16V (bez gazu) - przejechane 80kkm. Ze względu na brak instalacji LPG zrezygnowałem z NKG (częśc osób ma z nimi problem) i postanowiłem kupić coś z EYQUEM. Tylko nie wiem co :)

 

W katalogu online znalazłem dwie pozycje:

1.4 16V K4J 750 - świece RFN 52 LZ

1.4 16V i K4J - świece RFN 58 LZ

natomiast na forum w temacie o świecach jest podany model - RFC58LZ2E

 

Co w takim wypadku mam kupić?

Aha, chciałbym świece wymienić samemu (cewki już wymieniałem) i mam też pytanko odnośnie tych czynności. Na co zwrócić uwagę, czy gwint świecy czymś smarować, czy ten smar sylikonowy nakładany na cewkę jest niezbędny?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bamil, smar silikonowy nie jest niezbędny ale serwis go zaleca - moze to poprawi równość pracy.

Co do świeczek to zajrzyj do wątku "jakie świece stosujecie w silnikach" czy jakoś tak - tam będziesz miał wiele przydatnych informacji

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku też je kupię. A problemu nie będzie, że oryginalnie były jednoelektrodowe, a teraz założe z dwoma? Co właściwie dają dwie elektrody? Pewność zapłonu mieszanki?

I jeszcze pytanko, czy były różne modele silnika 1.4 16V? No nie wiem gdzie sprawdzić ten numer silnika, czy to napewno K4J 750? Dodam, że ma 95KM.

 

edit:

I jeszcze jedno. Polecicie jakiś tani sklep internetowy gdzie dostane te świece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie elektrody są chyba lepsze, ale w czym to nie za bardzo wiem, bo nie jestem fachowcem :) Wcześniej miałem jedno i różnicy żadnej nie odczułem, więc jak masz kasę (dwu są trochę droższe) to je kupuj :). Ja osobiście mam K4J 750, a sprawdziłem to w serwisie Renault po nr VIN. Jest też ponoć to gdzieś napisane w komorze silnika(u mnie była jakaś naklejka chyba). Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allien18, trudno tu coś diagnozować skoro sam namacalnie stwierdziłeś, że po odpięciu lambdy wszystko cacy, a po ponownym podłączeniu szarpie. Ponadto twierdzisz, ze lambda jest sprawna bo było na kompie i wyszło, że dobrze. Czyli co :) Ja bym pomimo wszystko wymienił sondę i dopiero później, jeśli nie będzie poprawy drążył temat dalej. Niestety trzeba to w koszta wliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po odłączeniu lambdy jest ok, a z nią nie to może coś jest z układem wtryskowym?

Podłączona lambda wykrywa, że ilość tlenu w spalinach nie jest taka jak powinna i komputer wariuje, czego efektem jest szarpanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

sonda jest nowa z ngk i pracuje... miałem 3 inne sondy i objawy te same

no nic dziś wymienię świece i przewody i dam znać co i jak

a jak nie do jadę jutro do mechanika

 

EDIT:

przewody i świece wymienione, a szarpania ciąg dalszy ale w dużo mniejszym stopniu...

jutro wybieram sie do mechanika :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem świeczki na RFC58LZ2E i jak ręką odiął :) Żadnych szarpnięć nie ma i jakoś silnik równiej pracuje. Po obejżeniu oryginalnych Championów nie dziwię się, że powodowały to szarpanie, chociaż trzeba przyznać, że i tak ładnie wytrzymały - 80tys. km od nowości :P Dodam, że świece zamówiłem w autkoplus.com za 11,40zł/szt. wraz z olejem do ax`a i paczuszkę miałem już na drugi dzień (wysyłka ups`em) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panow!

Megane 1.4eco +lpg z 96' autko.

dwa dni przed oddaniem na wymiane plynow i filtrow zaczeła mi szarpac-dusic sie :) <stało sie to gdy chcialem na benzynie samej jechac-szapral dusil sie, wrocilem na gaz i nei ustapilo>

 

na wymianie zmienili olej,filtry oleju paliwa powietrza, zrobili reczny i wymienili zabrudzone swiece na jakies swoje (za grosze te swiece nie nowe)

 

wyjechalem i ladnie chodzil to go na benzyne wlaczylem i pojechalem go przepalic..

standardowo na gazie mam problem do 130km/h a teraz moglem na benzynie 150+

Wszyskto bylo dobrze przez 40km (obwodnica trojmiasta + drogi) i na 200 metrow przed domem dalem mu gazu na skrzyzowaniu i problem z duszeniem sie powrocil.

Strasznie sie dusi i szarpie..

 

Mysle zeby wymienic swiece na nowe te BKR6ES i jakies kable kupic (te od napiecia;p)

Wie ktos gdzie w Gdansku to kupic ?

 

btw. mechanik powiedzial ze mam 12/8/7/6 cisnienie na cylindrach. Czy moge jeszcze pół roku pojeździc i dopiero sprzedac ? czy to bardzo powazne ? powiedzila ze ok 800 złotych naprawa tego ale mnie nie stac teraz :) no i nie bardzo sie oplaca jak samochod za 6,5k kupilem wkladac prawie 1000 w naprawe:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7/6
to znaczy chciałeś napisać że jeździsz na 2 cylindrach i spalasz masę oleju przy czym kopcisz jak lokomotywa. :roll:

Ja powiem tak że jeżeli auto Ci się nadaje to jednak bym naprawiał ze względu na to że lepszego w tych pieniądzach nie kupisz no chyba że całe ogólnie się sypie to współczuję nowemu właścicielowi (nie ma to jak lpg w aucie).

zmień te świece, przewody WN i jak coś to sprawdź cewki.

Co do ciśnienia to może się obyć może bez szlifu i wymian tłoków i pierścieni, panewek(docelowo samych pierścieni) bo może tylko są wypalone gniazda zaworowe( LPG <czerwona> ) i wystarczy zrobić szlif gniazd i założyć nowe uszczelniacze i jeszcze długo jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!