Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczna szyba nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupowałem ALE do HB moduły tutaj: Allegro Lublin Kupiłem 1 sztukę na drzwi tył lewe, po miesiącu padł moduł w drzwiach prawych przednich pasażera, kupiłem tym razem 2 z czego jeden na zapas. Moduły są nowe, produkcji tureckiej, dają paragon lub fakturę. Cena póki co najniższa na allegro choć w ciągu miesiąca podrożał o 3 złote.

 

Przy okazji, ponieważ i mnie dopadł problem szyb (pisałem o tym wcześniej) to okazało się, że w kostce drzwi kierowcy zgniły na amen przewody zasilające do silnika co było przyczyną nie działania szyby. Podobnie było jak szukałem przyczyny padnięcia szyby od pasażera (moduł padł w 5 minut, sam zamykał i otwierał szybę po kawałku po czym padł) z przodu to w kostce w drzwiach przewody zasilające były zgniłe. Pomogła wymiana i pinów i przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, 

w mojej Megance II CC, którą kupiłem niedawno, od zakupu nie działa sterowanie szybą pasażera z przodu. Co dziwne szyba się nie opuszcza ani nie podnosi z przycisku od kierowcy, ani od pasażera, ale otwieranie wszystkich szyb działa jak najbardziej. Wygląda na to, że bawił się tutaj jakiś elektryk, bo pomijam fakt, że przyciski były u kierowcy wsadzone na odwrót. Przycisk w dół -- szyba w górę, jednak to była kwestia przełożenia kostki w drugą stronę. Ma ktoś pomysł, od czego zacząć tutaj naprawę? Nie mogłem znaleźć żadnego schematu kostki, więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy ktoś źle powsadzał piny w kostkę, ale skoro szyba się opuszcza i podnosi z przycisku wszystkich szyb, to jednak gdzieś musi być problem z kontrolerami prawda?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, 
Megane II 2003 5D
Nie działająca tylna prawa szyba, przeczyszczone kostki łączące drzwi - wszystkie  ( nic niepokojącego nie widać - zaśniedzenie ), sprawne przełączniki szyb - podmieniałem działają 
sprawdziłem napięcia w kostkach tylnych drzwi Lewy tył ma A2-A1 > 12V / A2-B2 > 12V , Prawy tył A2-A1 > 4.4 V / A2-B2 > 12V  ,,, na połączeniu A2-A1 jest za słabe napięcie,
czy szukać winy w przełączniku u kierowcy ? - tu jeszcze nie sprawdzałem, czy raczej gdzie indziej ? moduł sterowania szyb przerabiałem dwukrotnie w innych drzwiach i zawsze objawiało się działaniem w jedną stronę (otwierania szyby) tak więc wiedziałem że w tym jest usterka.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie też dopadł temat szyby przedniej pasażera i mam pytanko, czy po wyjęciu głośnika jest dostęp do modułu przy silniczku czy trzeba ściągać cały boczek.

Problem mam w tym, że głośniki mam wklejone na silikon i nie wiem czy jak to rozdłubię uda mi się tam dostać czy nie (chociaż, żeby odłączyć wtyczkę, bo zdarzyło się raz, że szyba sama się opuściła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.10.2019 o 10:25, SysError napisał:

Witam, 

w mojej Megance II CC, którą kupiłem niedawno, od zakupu nie działa sterowanie szybą pasażera z przodu. Co dziwne szyba się nie opuszcza ani nie podnosi z przycisku od kierowcy, ani od pasażera, ale otwieranie wszystkich szyb działa jak najbardziej. Wygląda na to, że bawił się tutaj jakiś elektryk, bo pomijam fakt, że przyciski były u kierowcy wsadzone na odwrót. Przycisk w dół -- szyba w górę, jednak to była kwestia przełożenia kostki w drugą stronę. Ma ktoś pomysł, od czego zacząć tutaj naprawę? Nie mogłem znaleźć żadnego schematu kostki, więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy ktoś źle powsadzał piny w kostkę, ale skoro szyba się opuszcza i podnosi z przycisku wszystkich szyb, to jednak gdzieś musi być problem z kontrolerami prawda?

Udało Ci się rozwiązać problem? Ja dzisiaj podczas regulacji szyb odkręcając prawy boczek pasażera próbowałem podnieść i opuścić szybę z panelu kierowcy i z przycisku na boczku, nie reaguje nic. Pozostałe szyby działają. Raz udało mi się podnieść do góry i na tym się skończyło, Dodam, że z przycisku otwierania i zamykania wszystkich szyb, szyba reaguje jak i podczas składnia dachu. Być może ktoś już miał podobny problem bądź wie co może być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy aby sprawdzić czy silnik mechanizmu podnoszenia szyb działa wystarczy podać  12V na dwa piny silnika po odpięciu sterownika? Pytam bo nie chcę go poprostu popsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak to prośba oczywiście. Wolę dopytać niż przekonać się  doświadczalnie, że np silnik zasila mniej niż 12V.

Dzięki Szuszu

Edytowane przez ZibiW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!