Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczna szyba nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

To żaden foch kolego.... tylko stwierdzenie faktu jak to na większości forach. Ale wiadomo że więcej jest tych którzy mogą nie wiedzieć ,a Ci którzy wiedzą siedzą cicho...

Wymieniony moduł po naprawie w Kaczorach  i nowa kostka łączeniowa (stara zniszczona wodą) Teraz śmiga jak nowa :-D problem nadal pozostaje tajemnicą z prawej strony. Po przełożeniu sprawnego modułu (od scenika tył)  szyba chodzi po trochę i zatrzymuje się na 20 sekund następnie dalej działa skokowo...  ( sytuacja jak po odpięciu akumulatora) ale najdziwniejsze, że teraz odwróciło się sterowanie przyciskami( czy to z lewej czy prawej strony) chcesz otworzyć a ona do góry i vice versa... Podobną sytuację miałem w sceniku tam pomogło tylko wymiana przycisków. Nie ma możliwości przyuczenia szyby !!!!

A więc suma summarum  szyba od kierowcy  dział impulsowo i zwyczajnie full    a od strony pasażera chodzi skokowo. Auto teraz w Holandii jak syn wróci znowu wracam do tematu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, i ja walczę z szybą pasażera Megan II 2009. Kupiłem z niedziałającą więc nie wiem ile czasu było "zepsute". Wg wskazówek z forum rozkręciłem i wymieniłem sam moduł. Ruszyło (na początku szyba opuszczała się impulsowo tzn takimi krótkimi ruchami, ale później podczas jazdy działała normalnie płynnie. Zadowolony zaprosiłem żonę do samochodu żeby się pochwalić iż naprawiłem jej szybę, a tu zonk, szyba znowu ani drgnie.
Jak sprawdzić czy kolejny moduł się zepsuł (spalił)? 
Co podejrzewać o spalenie modułu? Silnik czy coś innego? Bo jak zamówię kolejny i znowu będzie to samo to trochę szkoda kasy. 
Dodam że domykanie szyb i zabezpieczenie przeciw przyczaśnięciu palców w pozostałych szybach działa.

Edytowane przez englung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc.

x

Posiadam drugie auto jakim jest renault megane 2 cc z 2006r z silnikiem 1.6. 

x

Dzis spotkal mnie problem z lewa tylnia szyba. Szyba nie dziala nie opuszcza sie ani guzikiem kierowcy ani guzikiem z tylu. Gdy guzik nadusze slychac ze cos pyka. 

Co moze byc nie tak?

x

Wyczytalem ze moze byc to sterownik? Ale to tak nagle sie zepsul? Wczoraj szyby dzialaly wszystkie idealnie.

Gdzie szukac problemu?

x

Czy jezeli faktycznie ten sterownik to czy on pasuje od innej renowki czy tylko od danej? Czy musi on byc lewy tyl? 

W ktirym miejscu znajduje sie taki sterownik? Pozdrawiam serdecznie

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL i 5.9 Enter- mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane 2 Cabrio po kilkutygodniowym postoju umarł akumulator, po naladowaniu nie działa szyba pasażera ani a lewego ani prawego przycisku ale działa z przycisku na konsoli centralnej.... Jakieś pomysły gdzie może być przyczyna ?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

problem z szybą pasażera.

szyba działa, ale trzeba trzymać przycisk pasażera cały czas.

z przełącznika kierowcy domyka/otwiera automatycznie.

 

auto mam od niedawna i nie wiem czy jest zły przełącznik założony przez poprzednika, czy może któryś kabelek powinien dać sygnał do modułu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Szyba pasażera w Megane 2 5D oszalała.

Najpierw zaczęła działać tylko na podnoszenie, innej reakcji nie było, potem jej przeszło i potem znowu to samo. Rozebrałem boczek drzwi, wyjąłem silniczek, posprawdzałem styki, wyjąłem przełącznik u kierowcy ... Nagle szyba zwariowała : 1 w góre -cisza, automat w góre - opuszcza się, 1 w dół - opuszcza się, automat w dół - opuszcza się. Rozebrałem jeszcze raz podmieniając moduły, sytuacja taka sama. ( Moduł na 100% dobry ). Podmieniony przycisk od podnoszenia szyb pasażera - dziala tak samo jak poprzedni. Podmieniony silniczek z wirnikiem, - to samo. Gdzie szukać problemu ? Jest możliwe, że przyciski przy kierowcy zostały zalane i coś im odwaliło? Szyba kierowcy działa okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to przeciążenie mechanizmu przez tarcie szyby, lub linek?

W Megane linki szczępią się na bębnie i o osłonę  blokują mechanizm. Często to się psuje właśnie latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej

Posiadam Megi II Grandtour z roku 2006 - niedawno zakupiona i niestety prawdopodobnie poszedł moduł szyby od kierowcy - "garażowy"elektryk- mechanik u mnie w mieście stwierdził właśnie, ze ten moduł umarł chociaz przy zakupie ok 2 tyg temu śmigało, a przed kupnem on właśnie zajmował się tą szybą(pewnie zrobił tylko zeby działało) nieważne - zaproponował mi też, że "wyrzuci" mi ten moduł całkowicie bo mocno sie to psuje, a minusem tego byłoby domykanie tej szyby ręcznie (czyli nie działałoby na tej szybie domykanie z pilota) czy ktos spotkał sie z taka "naprawą" ?
Ogólnie może ktoś ma jakis patent aby samemu sprawdzic czy rzeczywiście poszedł moduł czy cos innego, oczywiście chetnie się pobawie i sam sprawdze, ale z racji tego, ze raczej nigdy nie grzebałem w samochodach to ktos by jakiś ciekawy sposób polecił ?
Poza tym jak fachowo nazywa sie ten moduł do ewentualnego zakupu ? Lepiej zrobic z czy bez tak jak zaproponował samozwańczy meczanik :)

Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziekuje :) 

lapka2.gif

REGULAMIN pkt. 5.6 literki PL. - mireczek01

Połączyłem z istniejącym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Elektryczna szyba nie działa

Tematów na forum jest o tym mnóstwo - poczytaj. Najtaniej i najprościej będzie jak oddasz zepsuty moduł do naprawy (70zł z gwarancją + przesyłka - szukaj oferty na allegro). Poza tym poczytaj istniejące tematy. Najczęściej ten element nazywany jest modułem (lub sterownik) silnika szyby.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Posiadam Megane 2 cabrio 2005r,mam taki problem ze uszkodził się sterownik szyby prawy tył,

Teraz mam dylemat;Czy wysłać sterownik do naprawy,czy kupić taki: Allegro

Mam pytanie czy ten z Allegro będzie pasować?Czym się różni sterownik od zwykłej megany a ten od Cabrio?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!