Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośna praca turbiny w silniku 1.4TCe


Rekomendowane odpowiedzi

A co konkretnie psuje się w tych silnikach 1.4 TSI?

edit:

Znalazłem odpowiedź tutaj:

[ur]http://www.auto-swiat.pl/1-silnik-14-tsi-kusi-osiagami-ale-grozi-powaznymi-awariami[/url]

- awaria sprzęgiełka magnetycznego - W egzemplarzach wyposażonych w kompresor (140 KM i więcej) nagminnie dochodzi do awarii sprzęgiełka magnetycznego pompy wody. W 2010 r. producent wprowadził poprawiony element. NAPRAWA od 700 zł

- ukł. rozrządu - Problem dotyczy łańcucha (rozciąga się) oraz jego napinaczy. Posłuszeństwa potrafi odmówić przestawiacz faz rozrządu. Podany koszt dotyczy wymiany łańcucha. NAPRAWA ok. 3 tys. zł

- Pękające tłoki - Problem jest znany przede wszystkim właścicielom odmiany o mocy 160 KM, choć może pojawić się także w słabszych wersjach (np. 122 KM). Znamy przypadki wymiany silnika (bez osprzętu) w ramach gwarancji. NAPRAWA od 4 tys. zł poza ASO

- ukł. Wtryskowy - Usterka wtryskiwaczy pojawia się sporadycznie, jednak warto o niej wspomnieć, ponieważ koszt wymiany okazuje się dość wysoki (wtrysk bezpośredni). Podana suma dotyczy ASO. NAPRAWA ok. 1300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Te zapocenie jest z przewodu gumowego niekiedy tak się dzieje zawsze turbo puszcza małą mgiełkę która w połączeniu ze sporym przebiegiem zamienia siew zapocenie w 1.3 jtd też tak miałem nic sie nie działo tylko kontroluj olej w silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maciejmacku napisał:

Jest "małe" zapoceniem przy turbo. Mocy na razie nie ubywa, wszystko działa normalnie.

Kontrola stanu filtra powietrza oraz zaworu odmy olejowej.

Istotny jest ;

 - rodzaj oleju silnikowego

-  oraz właściwa technika jazdy po uruchomieniu oraz przy gaszeniu silnika.

 

1 godzinę temu, maciejmacku napisał:

Turbo było regenerowane jakieś 30 kkm temu przez poprzedniego właściciela, dziwne że tak się dzieje.

Turbo bez problemu powinno wytrzymać 300.000 km. Sprawdź w ASO rzeczywisty przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o rzeczach oczywistych mi nic nie pisać. Olej Elf zmieniany co 10kkm razem z filtrami, silnik chodzi na luzie rzed ruszeniem 30sek, spokojna noga na początku jazdy, a na koniec turbo też chłodzone.

Auto sprawdzane w ASO, przebieg potwierdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciejmacku napisał:

Panowie u mnie inny problem. Jest "małe" zapoceniem przy turbo. Mocy na razie nie ubywa, wszystko działa normalnie. Jak sobie z tym poradzić?

Jest tam uszczelka wargowa wsadzana w rowek w tym metalowym kawałku rury. U mnie było identycznie ile razy wytarte tyle razy wracało. Ostatecznie skusiłem się na oryginalną uszczelkę (dość droga jest niestety), ale kupiłem w innym aso z rabatem jakimś tam więc dałem koło 50 zł jak dobrze pamiętam. Po wymianie jest tam sucho. Na forum nissana wymieniają te uszczelki na oringi wymiarów nie pamiętam a stara uszczelka do śmieci wyrzucona (pamiętam też że cięzko się ja wasadza - nową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, onomatopeja napisał:

Ostatecznie skusiłem się na oryginalną uszczelkę (dość droga jest niestety), ale kupiłem w innym aso z rabatem jakimś tam więc dałem koło 50 zł jak dobrze pamiętam.

Jest szansa znaleźć tą uszczelkę w internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maciejmacku napisał:

Jest szansa znaleźć tą uszczelkę w internecie?

Owszem,  http://www.catcar.info/renault/?lang=en&l=c3Q9PTUwfHxzdHM9PXsiMTAiOiJNb2RlbCIsIjIwIjoiU2NcdTAwZTluaWMgSUlJIiwiMzAiOiJKWjBGIiwiNDAiOiJNYW51YWwiLCI1MCI6IjEzIEZ1ZWwgc3VwcGx5IFwvIEFpciBmaWx0ZXIgaG9zZXMifXx8bm9wcnM9PTE1OTV8fGJyYW5kPT1SZW5hdWx0fHxub3ByPT0xNTk1fHx0eXBlPT1KWjBGfHxjYXRfaWQ9PU18fGltZz09fHxncnBfaWQ9PTEzfHxzdWJHcnBfaWQ9PTEzRA%3D%3D  pozycja nr 30 numer masz. Owszem w internecie znajdziesz ale same zagraniczne strony i stany magazynowe 0. Do kupienia tylko w ASO ;) Do wymiany trza rozpiąć rurki z systemu odprowadzania par paliwa, rurkę odmy i jest dostęp do wspomnianej rury turbo którą trza rozpiąć na turbinie i "wykręcić" do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież forum jest tylko do pomagania i nie znaczy ze jak 10 userow się wypowie to każdy z nich będzie miał rację ,są jeszcze mechanicy co nie siedzą na forum tylko działają tacy najmniej się wypowiadają bo wiedzą ze w motoryzacji podobnie jest  jak z choroba przyczyna może być 10 różnych rzeczy ;ważne żeby dobra diagnozę postawić i  wyleczyć ups..naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam i również u mnie jest zapocenie oleju w okolicach turbiny. Do tego dochodzi zapach benzyny po odpaleniu w nawiewach, a po pewnym czasie gdy ruszę autem i zatrzymam się to czuć spaliny. Właśnie w okolicach turbiny czuć spaliny. Proszę o pomoc.

pocenie turbo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miejsce z poceniem, które pokazałeś na zdjęciu, raczej nie ma związku z zapachem benzyny, tamtędy jest tłoczone powietrze z turbiny do intercoolera, może być natomiast rzeczywiście czuć zapach spalonego oleju, który skrapla się na osłonę kolektora wydechowego i tam się "smaży". Rozwiązaniem jest zakup nowej uszczelki, który graniczy z cudem ( nr renault: 8201089100) lub dobranie odpowiedniej średnicy oringu najlepiej FPM (vitonowy), ewentualnie silikonowy. Oczywiście rozumiem, że masz 1.4 TCe? Bo w profilu masz wpisane inne motory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!