Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stłuczka fotki:) - tylko naszych autek.


back2

Rekomendowane odpowiedzi

Zleć robotę warsztatowi prawdopodobnie zderzak do wymiany, klapa do zrobienia i lakierowania, może się załapiesz na cieniowanie sąsiednich elementów.

Jeśli coś więcej wyjdzie to warsztat będzie się umawiał na kolejną wizytę rzeczoznawcy i kolejną wycenę naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione:

 

 

thumb_hosting_zdjec_1471511299__imag1291.jpg

 

 

thumb_hosting_zdjec_1471511395__imag1290.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1471511462__imag1292.jpg

Tak to wygląda. Cały czas czekam na wycenę.

 

Dodano: 18 sie 2016 - 19:22

Mam 1 wycenę i powiem, że jest wysoce zadowalająca i nawet zastanawiam się czy nie brać kasy i zrobić naprawy w warsztacie bo jeszcze mi sporo kasy zostanie .

Czy ktoś z Was robił polerkę całego auta u lakiernika-mogę przy okazji zrobić ale koszt 450 zł i się zastanawiam czy warto .

lapka2.gif

Radzę zapoznać się z Regulamin dodawania zdjęć

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołanie musi być poparte kosztorysem z warsztatu tak?

Bo o ile części mam ujęte z Renault i ceny są dobre to podejrzewam, że na liczbie roboczogodzin oraz stawce już jest oszczędność. Nie ujeli np. wyciągania i wstawania szyby a jest wymiana klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Pierwszy post w tym roku i od razu w tym dziale :(

Może nie stłuczka ale uszkodzenie...

thumb_hosting_zdjec_1483302249__listwa_dachowa.jpg

Szkoda zgłoszona telefonicznie w Pzu, czekam za oględzinami i za kalkulacją-wyceną.

Naprawa z AC, mam pakiet baz amortyzacji i udziału własnego. NA naszym forum doczytałem że listwa aluminiowa to wydatek coś koło 250zł szt (cena z 2010r) spinki coś koło 12zł a jest ich aż 7szt + koszt naprawy dachu (szpachla???) + naprawa elementu między drzwiami a listwą(nie znam fachowego nazewnictwa) dodatkowo pewnie dojdzie cieniowanie przyległych elementów. Na jaką kwotę może być kosztorys ubezpieczalni jak obstawiacie?

Czy warto to naprawiać bo skłaniam się, że ja i Megi jakoś to przeżyjemy i dalej będziemy współpracować , obiecałem jej że wymienię jej płyny oraz zregeneruję /naprawie hamulce (zaciski) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda całkowita :-( - oczywiście żartuję ;-)

To po jakiejś butelce?

To jest upierdliwy temat, bo w grę wchodzi szpachlowanie. Wyciągnąć tego się raczej nie uda bez ingerencji blacharza, bo między drzwiami a listwą masz profil zamknięty i od spodu nie wypchniesz.

Szpachlowanie i lakierowanie jak najbardziej, tylko jak Ci źle zrobią, to będzie się rzucać w oczy. Jak zrobią dobrze, a będziesz sprzedawać to się dowiesz od specjalistów, że masz auto po dachowaniu ;-) nawet jak zdjęcia przedstawisz do wglądu.

Ja miałem uszkodzenie w tym samym miejscu (spadła gałąź podczas burzy) tylko bardziej uszkodzone i nie robiłem tego. Kupujący widział co bierze i miał zrobić we własnym zakresie.

Z ubezpieczenia pewnie wypłacą z 1500zł i już.

Podjedź do firm, które robią naprawy wgniotek (bezlakierowe usuwanie wgnieceń), zapytaj jak oni to widzą. Możesz też spytać w firmach detailingowych, chociaż tu jest pęknięty lakier i raczej nie pomogą. Zapytaj też jakiegoś lakiernika czy tego nie zrobi bez lakierowania dachu - to chyba najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o miejscowym lakierowaniu? Odpowiedz ponoć nie ma opcji, jak chce bez szpachli to tną słupki i nowy dach dadzą (wspawają) taka sugestia kolegi który kiedyś pracował w lakierni. A szpachli wolę unikać bo tak jak napisałeś przy sprzedaży kiedyś ktoś powie że szpachel że po dachowaniu itp a dwa że źle położony szpachel odchodzi lub pęka tak że widać żyłki lakieru (takie pomarszczone) czego nie uznaję. Przynajmniej potencjalny klient będzie miał do czego się przyczepić i na czym cenę stargować :)

Od czego nie wiem , prawdopodobnie butelka z balkonu poleciała . Dobrze że w tym miejscu gdzie jest wzmocnienie w postaci profili zamkniętych i listwy bo gdyby w środek dachu to wgniecenie było by jak krater :)

Co do wyceny to kwota akceptowalna i satysfakcjonująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj, żadnego cięcia. Takie coś można wyciągnąć, później oklepać delikatnie i zaszpachlować. Szpachli to tam będą śladowe ilości.

Myślałem o czymś takim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziś były oględziny auta, agent bardzo ugodowy z wyjątkiem że po 16,30 nie , opcji ale w ciągu dnia podjedzie w dowolne miejsce :applause: .

Nawet przyszła już wycena na kwotę 1208zł ale bez szczegółowej rozpiski co jest uwzględnione :angry:

W poniedziałek podjadę do warsztatu naprawczego i zobaczymy co powiedzą i za ile potencjalnie naprawią. może jeszcze dorzucą z 400złociszy na otarcie łez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dosłali szczegółowa wycenę :

WYCENA NAPRAWY

Części zamienne 175,61 zł

Prace blacharskie i mechaniczne 119,19 zł

Materiał lakierniczy 529,77 zł

Prace lakiernicze 382,65 zł

Koszty dodatkowe 0,00 zł

Mat. drobne i dodatkowe (0,5% od części) 0,87 zł

 

Części Listwa + mocowania tylko 145,61zł????? gdzie sami napisali

"Listwa ozdobna dachu -maksymalna akceptowana kwota netto po udokumentowaniu naprawy 356,92/RENAULT"

o co tu chodzi??? jak mnie wkurzą to odstawie auto na bezgotówkową naprawę i zapłacą coś koło 3tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa z AC, mam pakiet baz amortyzacji i udziału własnego.

A jaka masz opcje części. Tzn czy oryginały, czy zamienne? Jaka opcja naprawy: na kosztorys czy na faktury? Od tego zależy wycena części i robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję warsztat, ostatnio na tym samym pakiecie robiłem w Aso Forda i bez zastrzeżeń i dopłat

Oryginały części. Czy listwa ma zamiennik? nie sądzę. cena używki z giełdy .

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!