Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stłuczka fotki:) - tylko naszych autek.


back2

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza wycena zawsze jest zaniżona, a już się klient zgodzi i będzie po kłopocie. Pisz, że się na nią nie zgadzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jaką kwotę może być kosztorys ubezpieczalni jak obstawiacie?

Czy warto to naprawiać bo skłaniam się, że ja i Megi jakoś to przeżyjemy i dalej będziemy współpracować , obiecałem jej że wymienię jej płyny oraz zregeneruję /naprawie hamulce (zaciski) :)

 

Miałem podobną szkodę w Scenicu, ubezpieczyciel wycenił szkodę tak jak u Ciebie 1200 zł, następnie podniósł na 1500 zł. Skończyło się na odstawieniu samochodu do autoryzowanego serwisu który skasował ubezpieczyciela na ponad 7 tys w tym samochód zastępczy na 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena ASO Forda 2743zł odwołanie napisane i czekam.

 

...

no i mimo kilku monitów pisemnych , telefonicznych dodatkowej wyceny brak jedynie usłyszałem że wycena Aso została zaakceptowana i mogę odstawić auto na bezgotówkową naprawę a gotówki nic nie podniesiono jak na razie.

 

Dostałem kolejną wycenę.. UWAGA!!!! kwota ( różnica mnie powaliła.

Kwota na naprawę pojazdu pierwotna

1208.09zł

po reklamacji to

1 239,45 zł brutto

Nie wiem czy się śmiać płakać czy iść do adwokata po ładne pismo odwoławcze.

Napisałem do firmy która skupuje szkody oraz reprezentuje pokrzywdzonych.

dodane 21.01.2017r.

Wczoraj dostałam propozycję od firmy skupującej szkody..... oni chcą zarobić ale moim kosztem zaproponowali mi 61zł słownie sześćdziesiąt jeden złotych. żenua :( szkoda mi kasy i czasu na prawnika i sądy. Chyba odpuszczę. Na przyszłość tylko bezgotówkowo naprawiam .

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

16.03 zapamiętam na długo. W tym dniu trochę zmieniły się warunki na drodze i zrobiło się ślisko. I miałem pecha bo na moim aucie zaparkował kurier z DPD. Chciał i wmówić, że nic mi się nie stało, bo dostałem w hak. Zadzwoniłem na policję, bo nie lubię jak ktoś mi próbuje sprzedać kit. Policja przyjechała po ok 3 godzinach (wiadomo warunki pogodowe plus dużo zgłoszeń). Dostał na dzień dobry 500zł i 6 punktów. I teraz co mam uszkodzone w aucie porysowana blenda od podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Wyrwany zderzak przy błotnikach oraz inna szerokość szczeliny między klapą a zderzakiem po lewej jak prawej stronie auta. Na plastiku zderzaka widać odbicie chyba ramki tablicy od mercedesa. Jestem ciekaw jak podłoga i będę się domagał pomierzenia punktów bazowych podwozia. Uderzenie niby było z prędkości 5km/h według kuriera ale wydaje mi się że trochę więcej miał, bo auto na hamulcu przepchnął o około 60-70cm do przodu. Zdjęcia zamieszczę później jak zrobię podczas oględzin w ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla uzupełnienia wiedzy: to teraz jest z marszu 500 zł, 6 pkt. za spowodowanie w sumie niegroźnej kolizji bez skutków zdrowotnych dla uczestników czy gościu z DPD się próbował kłócić i dostał górną granicę? Nijak się to ma do gościa, który wyprzedzając SUV-em BMW z prawej strony na autostradzie rozwalił rodzinkę w Octavii - i też dostał 500 zł (tak głoszą media).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konwil dostał na dzień dobry za nie zachowanie bezpiecznej odległości a warunki były bardzo kiepskie, bo po kanapkę się schylił, a korek był przede mną. I podejrzewam, że prędkość miał większą niż te jego deklarowane 5km/h jak uderzył, myślę że mógł mieć coś około 15-20km/h. Bo szarpnięcie w aucie było spore i ładnie uderzyłem głową w zagłówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meganecoupe02 oglądałem auto od strony bagażnika i wygląda,  że jest OK. Ale to się  okaże jak zderzak się zdejmie. Ma chwilę  obecną do wymiany jest zderzak, klapa do naprawy i malowania. Jeszcze zostaje sprawa haka. I co ciekawe kurier jeździ na ubezpieczeniu dielerskim czyli 30 dniowym. Ciekawe co na to PZU. I fajny mam przebieg tylko 37 tys. km. od nowości.

20180319_173158.jpg   20180319_173209.jpg   20180319_173216.jpg  

 

20180319_173227.jpg   20180319_173243.jpg   20180319_173304.jpg  

 

20180319_173317.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

no i niestety ale stało się... :( wczoraj jadąc z rodziną   megi dostała strzała w tył i  pojechała na lawecie .
A sytuacja  wyglądała tak że facet który się przyczynił do kolizji stał większością  auta(cinquecento) na prawym poboczu   nagle zauważyłem że się włącza  do ruchu(stał na wysokości znaku stop) , okazało się że nawraca na krzyżówce  z podwójną ciągłą i kilkoma pasami ruchu. 
https://www.google.pl/maps/@52.3576466,16.9051113,3a,75y,23.67h,63.71t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7_QQIiJEEW5_vpEUurWD4w!2e0!7i13312!8i6656

JA zahamowałem  gwałtownie(hamulce są   dobre)  a gość jadązy za mną  audi A3  niczego się niespodziewając  się zdziwił i wjechał w tył meganki . Efekt widoczny na zdjęciach.
Facet z  cinkusia nawet się nie zatrzymał odjechał sobie jak by nic  się nie stało.

NA zdjęciach megi nie wygląda tak źle ale  przy uderzeniu audi wjechało pod nią i pod spodem wyciągałem elementy z audi.

Ściągnięta policja stwierdziła że  facet z  cinkusia popełnił wykroczenie ale nie  był sprawcą  i że nie zamierzają go ścigać ani nic  w tym stylu . mimo że gość z A3 ma jego nr rejstr. 
Mówimy  że są kamery    nad ulica ale ponoć to tylko mierniki i że generalnie facet jest niewinny i nic mu nie zrobią.
Koniec końców   dowody rej. zabrane w obu autach i oba pojechały na lawecie, megi prawdopodobnie będzie miała szkodę całkowitą  a niedawno  była naprawiana,  nowy aku, hamulce, opony, nowa tylna lampa, wypolerowana    :(  miał być jeszcze na kolejne lata . Teraz  zostaje czekać na wycenę PZu  co zapewne potrwa i potrwa  bo będą  odwołania.
 

 

audi.jpg  megi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział o istnieniu tego tematu to tu bym wrzucił fotki. Wymuszenie busa (https://www.youtube.com/watch?v=iZYVs0oVGGg). Oba dowody rejestracyjne zabrane. Wyliczona szkoda całkowita. Koszty naprawy (bez zawieszenia) wyszły 16800zł. Finalna wycena: 1200zł za wrak (już sprzedany) i 7800zł z ubezpieczalni (kolizja z 9 lipca ("prezent" urodzinowy) a ja dalej jeżdżę zastępczym... Jak to powiedziała Pani z ubezpieczalni - "czekamy na opinie innych ubezpieczalni, wtedy mamy 2 tygodnie od otrzymania ostatniego dokumentu"). Dodam, że za zastępcze wychodzi już prawie 10000zł (2 dni i przekroczy tę sumkę), więc definitywnie warto przeciągać tę wypłatę. Kwoty w brutto. 

 

20190709_093826.jpg20190709_094216.jpg67424867_400018490646379_1089876010381344768_n.jpg67737222_2299524976834874_2307305333908832256_n.jpg

Edytowane przez KDKJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Megi naprawiona mimo możliwości zrobienia szkody całkowitej przy kwocie 4100,  ale zdecydowałem się naprawić. 

Kupiona:   używana klapa,  zderzak, lampy i tylny pas.

Uszkodzone  elementy polakierowano i  dodatkowo  polakierowano cześć progu i błotnika. Uszkodzenia  wynikłe podczas  załadunku / rozładunku auta z lawety o których się dowiedziałem  przypadkowo  bo lakiernik  źle dobrał odcienie wiec złożyłem reklamację i  będzie jeszcze raz lakierowana.

Co do kosztów  wyszedłem prawie na 0   

megi.jpg  megi2.jpg  megi 3.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!