Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stłuczka fotki:) - tylko naszych autek.


back2

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby śmieszniej było.4dni temu przed maską auta zastępczego przebiegły mi dwie sarenki..uważajcie Panie i Panowie... Ja myślę że to jesień gdy nadleśnictwa jeszcze nie karmią w pasnikach,a zwierzęta szukają bo coraz mniej zielono przed zimą, no i czas rui może. Pozdrawiam

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może nie stłuczka ale uszkodzenie auta na parkingu pod domem przez jakiegoś debila który oddalił się w sobie tylko wiadomym kierunku (nikt nic nie widział) Rysa nie jest długa ale głęboka.

To co widać to efekt po spolerowaniu , drobniejsze ryski na zdjęciach już niewidoczne.

thumb_hosting_zdjec_1416757224__1111.jpg thumb_hosting_zdjec_1416757394__1113.jpg

Będzie problem z naprawą tego bo mam drzwi wygłuszone matami które przyklejone są na gorąco. Zerwanie tego będzie pracochłonne oraz że będą do wyrzucenia i kto mmi za to zapłaci? Ubezpieczalnia z AC zwraca za to? Bez zdjęcia mat nie dojdą do zamka, klamki oraz listwy ochronnej.

 

oraz wcześniejsze uszkodzenie dachy :( nadal nie wiem kto i jak. Nawet nie wiem jak to da się naprawić i ile ogóle bez wymiany całego dachu lub szpachla szpachla i szpachla

thumb_hosting_zdjec_1416757512__114.jpg

Nie lubię, nie lubię, nie lubię tego działu :(

 

Edit:

Byłem w Aso Renault i drzwi zrobią w ciągu tygodnia - jak będą oględziny zrobione z PZU to 4dni robocze.

Robocizna 500zł + części ( listwa drzwiowa 370zł).

W temacie dachu to niestety szpachlowanie i malowanie całego dachu :( Nie ma możliwości wyciągnięcia.

Na razie zrobię w tym roku zrobię drzwi a dach zostawię na przyszły rok, zrobię wycenę na AC i za uzyskane pieniądze kupię coś Megi, bo szkoda ruszać cały dach. Sama listwa dachowa 1szt kosztuje 450pare zł + spinki 12zł szt

 

 

Dostałem kalkulację i innego serwisu (mam bliżej i pracuje tam kolega - salon Forda)

Wycena naprawy samych drzwi :)

K A L K U L A C J A K O Ń C O W A PLN PLN

-----------------------------------

R O B O C I Z N A BAZA CZASOWA 10 JC = 1 RBG

RAZEM KL 1 36 JC X 140.00 PLN/RBG 504.00

RAZEM KL 2 5 JC X 140.00 PLN/RBG 70.00

RAZEM ROBOCIZNA ..................................... 574.00

L A K I E R O W A N I E

KOSZTY ROBOCIZNY 630.00

KOSZTY MATERIAŁU 442.71

RAZEM LAKIEROWANIE ...................................... 1 072.71

C Z Ę Ś C I Z A M I E N N E 534.73

NORMALIA ( 2.0%) 10.69

RAZEM CZĘŚCI ZAMIENNE ..................................... 545.42

K O S Z T Y N A P R A W Y BEZ VAT .................... 2 192.13

----------------------------------------- ----------

VAT 23.00 % 504.19

K O S Z T Y N A P R A W Y Z VAT ..................... 2 696.32

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

cięcie

Wiem że są , nawet podpytywałem teraz przy okazji naprawy ale nie w tym miejscu :(

Megi już naprawiona i polakierowana oraz po znajomości zrobiono extra 2 inne wgnioty :)

Tak wygląda po naprawie w ASO Forda -->

thumb_hosting_zdjec_1418745102__megi1.jpg

Mam nadzieję że ostatni raz goszczę w tym kąciku.

A tak z ciekawostek to oglądając auto przy odbiorze stwierdziłem że oznaczenie na listwach DCI mam takie jakieś lekko niebieskawe(trochę już starte).

Wcześniej tego nie dostrzegłem.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz malować to podklej od spodu, a co do przeglądu to trzeba trafić na upierdliwego diagnostę ,ale to raczej jakby Ci się ten element odłamał, w obrysie pojazdu nie

może być ostrych krawędzi.

A jakby kolega chciał kupować błotnik po nr.koloru to trzeba sprawdzać w realu.Ten Twój to tej47?

Edytowane przez krzychu73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kod koloru to TE266. Kamerki nie mam, gdy jechałem o 5 rano więc ciemno. I jeden gościu miał na części Mmgankę II PH II ale za późno dzwoniłem, bo już nie ma tego samochodu.

A wczoraj prezent na parkingu....:

thumb_hosting_zdjec_1424813062__ssa40953.jpg thumb_hosting_zdjec_1424813068__ssa40952.jpg thumb_hosting_zdjec_1424813076__ssa40951.jpg thumb_hosting_zdjec_1424813083__ssa40954.jpg

 

Nie mam sił, chyba zamontuję orurowanie na oba zderzaki albo ostre kolce...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Był kiedyś taki zderzak z wirnikiem ( skonstruowany nota bene przez Polaka) który pochłaniał energię podczas uderzenie chroniąc samochód przed uszkodzeniem. Ale chyba niestety nieprędko ten wynalazek wejdzie do produkcji, więc póki co pozostaje właśnie orurowanie :)

 

Dodano: 19 kwi 2015 - 12:39

uuu, mocna kraksa! Ja na szczęście nie mam czego pokazywać dziś w tym temacie, chociaż naprawdę niewiele brakowało, a moje autko pewnie wyglądałoby podobnie jak te tutaj... Cóż, chwila nieuwagi i tak bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Witam. Wracajac wczoraj z pracy pewna mloda dama przydzwonila mi w tylek pakujac mnie na kolejna dame przede mna. Moj tylek uratowal hak, niestety autko z przodu tez go mialo. Poszla chlodnica, wyciekl plyn, do parkingu 5 min drogi, spisalismy papier obylo sie bez policji. Na parkingu obejrzalem Renatke dkladniej i troche psmutnialem. Nie mam duzej wiedzy na temat mechaniki, dlatego pisze do Was forumwicze. Nizej zamieszczam zdjecia i kilka pytan.

post-85171-0-18405500-1443188692_thumb.jpg - tutaj tyl, mocno nie ucierpial, wgniecione w miejscu wlewu gazu, nie wiem czy tam nic nie ucierpialo.

post-85171-0-65187800-1443188882_thumb.jpg

post-85171-0-18720800-1443188914_thumb.jpg - to co mnie mocno zmartwilo, nie wiem jak nazwac ten kawal blachy, aczkolwiek smiem uwazac ze konstrukcja Reni zostala naruszona.

post-85171-0-57675500-1443189095_thumb.jpg - listwa uszkodzna, gdy odpalilem czuc gaz.

Moge dac wiecej zdjec w razie potrzeby. Wydaje mi sie ze caly silnik jest delikatnie przekrzywiony 'po skusce' mam racje, albo myli mnie oko (?) Jak wczesniej pisalem, ten wykrzywiony kawal blachy mocno mnie zmartwil. Uderzenie bylo dosyc silne, cale poszlo w hak, wszystkie drzwi zamykaja sie ale na koncu czuc tarcie i opor, jakby wszystko sie przesunelo troche do przodu. I tu moje kilka pytan.. Ja Wy to widzicie? Da sie juz jakos oszacowac koszty naprawy? Dodam ze to moja pierwsza taka sytuacja. Wczoraj byla zgloszona szkoda, czekam na kontakt rzeczoznawcy, ale nie mam bladego pojecia czym bedzie sie kierowal, jak wszystko wyliczy itp itd. Sprawca jest w firmie HDI nie przeczytalem zadnej pozytywnej opinii o nich, wiec to tylko dlozylo nerwow. Prosze i czekam na porady, pozdrawiam :D

 

Regulamin pkt 5.6 - polskie znaki

Krzychu

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!