Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stłuczka fotki:) - tylko naszych autek.


back2

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak, wiec to rama? Wielka szkoda Renia ma 2 tyg :( Jak w takiej sytuacji zachowa sie rzeczoznawca? Bede mial problem z nim, z kasa ?

 

Dodano: 25 wrz 2015 - 16:37

I jakby wygladala ewentualna naprawa? Rozumiem ze nie ma sensu sie w to pchac?

 

Regulamin pkt 5.6 - polskie znaki

Krzychu

Edytowane przez Krzychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to nie wygląda to źle, ale trudno ocenić po zdjęciach.

Na pewno do wymiany cały przedni pas.

Wydaje mi się, że zgięta jest rama pomocnicza (element wymienny mocowany na śruby), a podłużnice chyba są całe, więc nie jest najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sam przód wystarczy do szkody całkowitej, a le tył może być w gorszym stanie. Uderzenia w hak mają to do siebie, że uszkodzenia z zewnątrz wyglądają nieźle, ale podłoga bagażnika się zwija w harmonijkę. W megankach i scenicach po takich uderzeniach ciężko jest wyjąć koło zapasowe.

Zajrzyj pod tylną kanapę i pod tapicerkę podłogi bagażnika. Jeśli będzie widać fale na blasze, to będzie droga naprawa.

Tym bardziej, że napisałeś, źe drzwi się przycinają.

 

Najważniejsze w tym wszystkim, że Ty jesteś cały, meganka się spisała :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa oficjalnie, wg. rzeczoznawcy, może być porównywalna z wartością auta.

Szkody były by mniejsze, gdyby oba auta miały zdjęte haki.

Do wymiany byłby pewno tylko zderzak tylny i przedni.

Takie przepisy dotyczące haków są np. w Holandii, że auto musi mieć hak zdejmowany lub składany, gdy nie ciągnie przyczepy.

Pewno mieli już takie podobne przypadki <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mi w sumie nic sie nie stal. Bagaznika nie sprawdzalem, a w miejscu kola zapasowego jest butla <_<

 

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi

Kolego, na forum obowiązują pewne zasady, które zaakceptowałeś. Proszę zacząć je stosować. - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak nazwac ten kawal blachy,

Z tego co widać, to są "sanki" pod silnikiem. Cały ten element można wymienić, jest przykręcany do karoserii.

Jak z tyłu podłoga nie jest pogięta, to nie widzę tragedii .

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper69 niesmiało chciałbym zwrócić uwagę że mimo zdemontowania kuli haka pod zderzakiem zostaje stalowa rama haka która jest zakładana w miejsce oryginalnego wzmocnienia które jest wykonane z aluminium. Jak wiesz te dwa materiały maja inną charakterystykę odkształcania. Poza tym masz jeszcze elementy mocujące ramę haka do podłużnic, czyli kolejne kawałki stali które przenoszą siły na podłużnice. Obawiam się że mimo demontażu kuli haka poza ewentualnym przebiciem nim zderzaka i chłodnicy pojazdu z tyłu nic nie zyskujesz w samochodzie. A tłukący w tył i tak uderza w trudnoodkształcalny zamknięty profil stalowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiejsza tłuczka:

thumb_hosting_zdjec_1453491457__img_20160122_131007.jpgthumb_hosting_zdjec_1453491475__img_20160122_131017.jpgthumb_hosting_zdjec_1453491484__img_20160122_131023.jpgthumb_hosting_zdjec_1453491493__img_20160122_131029.jpgthumb_hosting_zdjec_1453491505__img_20160122_131046.jpg

 

Efekt zderzak porysowany i nakładka też. tablica rejestracyjna gnieciona, i lekko opór przy otwarciu bagażnika. W ASO założyli ramkę i tablice rejestracyjną. Podłoga nie naruszona od spodu i na bagażniku.

 

powodem jest to, że starsza pani wtargnęła na przejściu bez patrzenia, byłem 5 metrów od przejścia <czerwona> i dodatkowo słońce oślepiało i nie zauważył że ja hamuję.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Mnie niestety dzisiaj spotkała ta nieprzyjemność-dostałem strzał w tył auta-na szczęście nie za mocny .Efekt to pęknięty zderzak oraz minimalnie wgnieciona klapa . Proszę o poradę jak mam działać dalej-jeżeli to szkoda z OC sprawcy to należy mi się wymiana uszkodzonych elementów na nowe czy mogą uznać tylko do naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy uderzeniu w tył ważne jest, czy nie został ruszony tylny pas. Jeśli coś się przesunęło, to masz duże szanse na szkodę całkowitą. Szkodę zgłaszasz do ubezpieczyciela sprawcy i czekasz na rzeczoznawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od oceny rzeczoznawcy. Licz się z tym, że mogą policzyć jako szkodę całkowitą. Poza tym nie wiadomo co tam się jeszcze podziało. Tak naprawdę po zdjęciu zderzaka będzie widać. Obawiam się, że jak klapa dostała to pas tylny też dostał, pytanie jak bardzo. Zresztą trudno powiedzieć bez oglądania. Proponuję podjechać do jakiegoś blacharza i popytać za ile zrobi i czy w ogóle zrobi bezgotówkowo. Najlepiej odwiedź 2-3 warsztaty, tylko najpierw zbierz opinie o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz wygląda bardzo delikatnie-tylko mały wgniotek na klapie i zderzak pęknięty w tym płaskim poziomym miejscu patrząc od góry (niestety nie zrobiłem zdjęć w tym zamieszaniu). Lampy całe, auto jeżdżące .Wygląda bardzo niepozornie .Pytam o te naprawy lub wymiany bo gdzieś ostatnio czytałem, że przy OC należy się przywrócenie auta do stanu sprzed szkody i nie powinna też nastąpić utrata wartości dlatego nie trzeba się zgadzać na naprawę tylko na wymianę .Szkody całkowitej raczej nie będzie tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj do znajomego lub polecanego warsztatu na naprawę bezgotówkową, niekoniecznie najtańszego, bo w tym momencie kasa cię nie interesuje.

Syn miał stłuczkę, kobieta zarysowała mu zderzak i zrobiła niewielką ryskę na błotniku. Zawiozłem samochód do znajomego lakiernika i tam umówiłem się z rzeczoznawcą zrobiłem cesję polisy na lakiernika i za 3 dni odebrałem zrobiony samochód w międzyczasie syn miał oczywiście samochód zastępczy.

Samochód wygląda jak nowy do lakierowania było oczywiście polerowanie całego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy OC należy się przywrócenie auta do stanu sprzed szkody i nie powinna też nastąpić utrata wartości dlatego nie trzeba się zgadzać na naprawę tylko na wymianę

Oczywiście wszystko się zgadza, tyle, że wymienia się części uszkodzone, to co się da naprawić to się naprawia. Dodatkowo dochodzi robocizna i ewentualne malowanie elementów. Jeżeli jest lekka wgniotka to blacharz pewnie ją wyciagnie, a nie wymieni cały element. Inaczej ma się sprawa, jak uszkodzenie jest spore i element nie nadaje się do naprawy. Po prostu trzeba być przy aucie i pooglądać, wtedy będzie wiadomo co i jak.

Znajdź warsztat który Ci to zrobi i tam umów się na wizytę rzeczoznawcy z TU. To jest najprostsze rozwiązanie i chyba najszybsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!