Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa zwijacza - Ilość obrotów kierownicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co widziałem nie ma tam żadnych kabelków przy manetce, manetka jest dobra bo działała przy starym pająku.

 

Dodano: 14 gru 2011 - 19:50

Powiedzcie mi czy można przełożyć tą płytkę do której dochodzi gość na tym filmiku?

 

 

bo może jest uszkodzona lub ścieszki są po przerywane a w starym pająku mi wszystko grało więc może wyjsciem jest przełożenie tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam koledzy jestem tu nowy. Mam pewne pytanie wymieniałem w mojej megance II 1.4 16V, ostatnio gałki kier. i pojechałem na zbieżność do znajomego warsztatu, po wyjechaniu z warsztatu wszytsko było wporządku, po dwóch dniach gdy jechałem i skręcałem nagle cos szczeliło w kierownicy zaswieciły się poduszki. Podjechałem do znajomego na komputer i znajomy mi powiedział że jest tam uszkodzona taśma od poduszki kier. Powiedzcie mi czy przy ustawianiu zbieżności mogło mi się ta taśma uszkodzić?? czytałem po necie i róznie piszą, a pytam by wiedzieć na przyszłość. teraz muszę zakupić lub gdzies naprawić tą taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

a jak się ma sprawa taśmy zwijacza gdy jest 2 obwodowa poducha?

Tam gdzie na wcześniejszych zdjęciach na końcu taśmy wychodzi jedna kostka z pinami,

to u mnie są 2 obok siebie, razem spięte.

 

Mam taką w Modusie 2006, naprawiałem już 3 razy i 3 razy po

niedługim czasie urywała się taśma.

 

Mam wrażenie że chyba jednak źle ją składałem,

chociaż po ułożeniu kostek taśmy, raczej inaczej się nie daje

ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, koledzy a jaka jest oryginalna długość taśmy do zwijacza, bo na forum ktoś pisze że 48cm a inny że 54cm, swojej taśmy nie zmierzę bo jest porozrywana w kilku miejscach. Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Również proszę osoby zorientowane o namiar na osobę z Gliwic zajmującą się naprawą zwijacza w Meganie.

Dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez Kaan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś jest w stanie podać dokładne parametry taśmy? Widziałem że l=48cm, ktoś inny pisał 52. Jaki jest raster taśmy? 1,27, czy 1,25. Czy jest ktoś w stanie podesłać mi zdjęcie z wymiarami? Jak wygląda wtyczka do której wpinana jest taśma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich, dopadł i mnie problem ze zwijaczem i czytając wszystkie posty postanowiłem samemu to naprawić, u mnie złamał się ten języczek co jest na jednej wtyczce co niby dociska taśmę i to on narobił mi bałaganu -tak podejrzewam. mój zwijacz nie był jeszcze naprawiany bo miał na sobie kod kreskowy który był oryginalny, i wygląda to tak dł mojej taśmy to od brzegu wtyczki gdzie taśma wychodzi do brzegu wtyczki gdzie wchodzi to jest 50,5cm. Znalezienie takiej taśmy to żaden problem TRZEBA SZUKAĆ PO SERWISACH DRUKAREK!!!! ja dostałem taśmę sygnałowa AWM 20624 80C 60V VW-1 TOTOKU-Y ta taśma jest do drukarek igłowych, ma ona 14 ścieżek i trzeba delikatnie przeciąć na pół i później tylko przyciąć na długość i GOTOWE. Ten model taśmy ma identycznie szerokie ścieżki i odstępy miedzy nimi co ta stara taśma. Podziwiam wszystkich tych co kupują używane zwijacze z 3misieczna gwarancja, po rozebraniu swojego zwijacza stwierdzam ze kupują kota w worku za kwotę ok 250-400zl bo ile maja pewności ze po 3misiącach się to nie rozleci. A tak jak się samemu zrobi to jest pewne ze wytrzyma na kolejne tys km. Według mnie żadne eksperymenty z przewodami wstążkowymi i taśmami od dysków twardych nie zdadzą egzaminu raz ze są grube a dwa sztywne po paru km na pewno je trafi

 

Dodano: 28 gru 2012 - 22:41

dziś wszystko zamontowałem z powrotem do auta, stary smar wytarłem i posmarowałem wazelina techniczna cały mechanizm i w palcach przejechałem taśmę. Powiem tak cicha praca kierownicy jest po prostu bezcenna i nie musiałem tyle kasy wydawać na tzw kota w worku lub kupna nowego zwijacza. I co najważniejsze to po całej naprawie znikła kontrolka poduszek i napis service

Edytowane przez misiek126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja sobie pupy nie zawracałem wysłałem do "Electric cars" http://moto.allegro.pl/tasma-airbag-renault-megane-ii-2-manetki-naprawa-i2922784607.html zapłacilem 120 pln z przesyłkami dostałem rok gwarancji, wszystko samo zgasło , jak ktos nie maoże zostawić auta na 4 dni wysyłaja pająk o tych samych parametrach i wszystko jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Papuga :D

Witam

Polecam kolegę misiek126, naprawił u mnie zerwaną taśmę w zwijaczu (za pomocą tej taśmy od drukarek igłowych - wygląda to bardzo solidnie) na razie wszystko działa pięknie, alarm poduszki znikł, a kierownica chodzi idealnie lekko i cichutko.

Jeżeli coś będzie nie tak to oczywiście napiszę, na razie tak jak już pisałem wygląda to bardzo solidnie.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!