Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa zwijacza - Ilość obrotów kierownicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to mój pierwszy post a więc proszę o wyrozumiałość. Potrzebuje wtyczki do taśmy tej zewnetrznej bo po rozkreceniu okazało sie ze są odłamane od tej podwójnej te dwie małe blaszki i tasma zerwana jesli by ktoś miał kupię prosze o odpowiedż mój nr 725442106 .Dziękuje za pomoc.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

 

Zastosowanie przecinków poprawi czytelność postu.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nikt chyba a tym nie pisał a mnie nurtuje jedna rzecz. W jaki sposób naprawiacie ten języczek który się ułamał? Ja próbowałem go naprawić domowymi sposobami ale niestety po kilku tysiącach kilometrów języczek znów ułamany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem taśmę bez naprawy języczka,i jeżdżę już na tym 2 lata.Najważniejsze to zlikwidować luz,który powoduje przestawienie zembatki i zerwanie taśmy.Praktyka pokazuje że języczek nie jest taki ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwijacz na pewno się nie przestawił bo go dobrze docisnąłem i przy demontażu zwróciłem uwagę czy na pewno jest ustawiony dobrze. Pewnie moją naprawa języczka nie była po prostu skuteczna. W takim razie za radą spróbuję poskładać wszystko bez języka. Dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w renówce też niestety pękła taśma. Bałem się ją lutować a zamienników wiadomo… znalazłem w necie taką propozycję za stówkę http://allegro.pl/show_item.php?item=3993997036 pojechałem osobiście na miejsce i po 15 min otrzymałem zabląbowany zestaw przełączników z nową taśmą. taśma jak na razie chodzi idealnie.

Wyskakuje jakiś błąd w adresie. To podaję nr aukcji allegro (3993997036)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba a tym nie pisał a mnie nurtuje jedna rzecz. W jaki sposób naprawiacie ten języczek który się ułamał?

W tym temacie wrzuciłem posta 8 stycznia z kilkoma zdjęciami i jest na nich m.in. sklejony języczek - tak, jak ja to zrobiłem. Przyklejenie go w taki sposób, jak był oryginalnie, wiele by nie dało, bo szybko by się w miejscu klejenia złamał. Nasunąłem go trochę na pozostałą plastikową część i przypiłowałem z góry, żeby za bardzo nie wystawało. Moim zdaniem ten języczek jest istotny, bo zapobiega zginaniu taśmy przy wtyczce i jej przełamaniu, szczególnie, jeśli taśma jest przydługa (a fabrycznie jest jej chyba troszkę z naddatkiem, skoro skróciłem swoją i wszystko działa bez problemu). Co prawda zrobiłem dopiero około 1000 km od wymiany, ale że jeżdżę tylko po mieście, to kręcenia było sporo. Oby dalej działała bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy!

Od października 2013 jetem szczęśliwym (naprawdę!!) posiadaczem Megane II 1,6. Gdzieś tak w połowie lutego dopadł mnie problem taśmy. Niestety zignorowałem szumy i chrobotania z kierownicy no i stało się... Po lekturze tego wątku postanowiłem spróbować samodzielnej naprawy. Znalazłem tu http://www.akar-serwis.com.pl/p1085,pasmo-glowicytasma-sygnalowa-epson-2081873-2110642-2108741-cable-head taśmę sygnałową do drukarki EPSON FX 2190. Za 66 zł z przesyłką dostałem dwie 18-ścieżkowe taśmy długie na 109 cm i szerokie na 22 mm. Po rozcięciu wzdłuż (7 ścieżek)dostajemy 8 sztuk taśmy o szer 9mm. Taśma "organoleptycznie" jest prawie identyczna z oryginalną. Przede mną rzecz najtrudniejsza - lutowanie. Zobaczymy jak mi pójdzie.

 

Pozdrawiam innych Szczęśliwców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako że jestem nowy witam wszystkich serdecznie.

Jestem posiadaczem świeżo kupionej megane i niestety od razu świeciła się poducha. U mnie taśma była wyrwana na klejeniach więc oddałem do elektronika i na dzisiaj ma polutować. Jednak przy rozbieraniu wypadł mi element który mi nigdzie nie pasuje :) może ktoś pomoże?

thumb_hosting_zdjec_1395219574__dsc_00111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta blokadę trzeba włożyć przed zatrzaśnięciem górnego dekla z taśmą. Tak jak kolega wyżej napisał jest to blokada zeby sie zwijacz nie przestawił. Radze Ci byś to dał tej osobie co ci naprawia nim poskłada wszystko

post-28470-0-33208200-1395239029_thumb.jpg

post-28470-0-28156400-1395239039_thumb.jpg

post-28470-0-53651200-1395239051_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witaj Lewy, na forum znajdują się dwa opisy ustawienia zwijacza do założenia taśmy. Jeden Twój z lutego 2010 a drugi z marca 2010. Wymieniam taśmę i jestem w kropce jak ułożyć białe kółko do nawinięcia taśmy. Który sposób jest OK? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!