Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa zwijacza - Ilość obrotów kierownicy?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam podobny problem do opisanego w temacie, jutro chcę zabrać się za rozbiórkę i zobaczyć w jakim jest stanie moja taśma.

Może ktoś z Was pomoże uzyskać rąbka tajemnicy, gdzie lub z czego zrobił nową taśmę... Szukałem troszkę taśmy 7 pinowej, długości okolo 53 cm ale dosyć ciężko :/

Ktoś podpowiedział mi, że może spróbować z kablem RJ45 (skrętką komputerową), co o tym sadzicie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,

Dziś zabrałem się za demontaż zwijacza, celem wymiany taśmy. Po chwili miałem go w domu i jak okazało się taśma wygląda całkiem całkiem i tu pytanie do Was, czy istnieje szansa, że po prostu coś nie stykało? bo jak obracałem kierownicą słyszałem tą taśmę i spodziewałem się, że będzie ona gdzieś przerwana albo w paru kawałkach. Załączyłem fotki taśmy i zwijacza.

Co poradzicie...

post-69482-0-38731700-1409060337_thumb.jpg

post-69482-0-72115100-1409060357_thumb.jpg

post-69482-0-14488600-1409060372_thumb.jpg

post-69482-0-87526400-1409060386_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pojechałem do elektronika samochodowego, który sprawdził mi miernikiem taśmę, ona jest sprawna. Złożyłem wszystko do kupy i nadal kontrolki się palą. Po namowie elektronika sprawdziłem i popsikałem bezpieczniki i kable pod fotelami. Niestety to też nie pomogło...

powoli brakuje mi pomysłów na wyjście z tej sytuacji.

Jak podpiołem samochód pod kopa wyskoczył mi błąd DF194 "kalkulator do wymiany na skutek uszkodzenia", może to ma jakiś wpływ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@bogusz777 - kolega Welpa01 kilka postów wcześniej pisał, skąd można taką taśmę zdobyć. Ciekawe, jak mu wyszło lutowanie, bo już więcej nic nie pisał...

...Znalazłem tu http://www.akar-serwis.com.pl/p1085,pasmo-glowicytasma-sygnalowa-epson-2081873-2110642-2108741-cable-head taśmę sygnałową do drukarki EPSON FX 2190. Za 66 zł z przesyłką dostałem dwie 18-ścieżkowe taśmy długie na 109 cm i szerokie na 22 mm. Po rozcięciu wzdłuż (7 ścieżek)dostajemy 8 sztuk taśmy o szer 9mm. Taśma "organoleptycznie" jest prawie identyczna z oryginalną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. U mnie w Megi też mam problem z urwaną taśmą i na all.. znalazłem takie coś http://allegro.pl/tasma-airbag-do-zwijacza-renault-megane-ii-2-nowa-i4617490799.html

sprawdzał juz może to ktoś?? niby piszą że oryginalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat. Po wymianie całego pająka mam problem z kierunkowskazami. Wrzucam kierunek i przy skręcie kierownicą kierunek od razu się wyłącza. Zaś innym razem po włączeniu nie odbija i muszę go wyłączać ręcznie. Dzieje się tak za równa w lewo jak i w prawo z tym że w prawo dużo częściej. Zaczyna mnie to irytować :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!