Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa zwijacza - Ilość obrotów kierownicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Małe pytanie...wszystko działa ok, żadnych kontrolek itp. Problem polega na tym, że podczas manewrów na parkingu słyszę tarcie, prawdopodobnie taśmy. Jest jakiś sposób żeby usunąć owy dźwięk??

 

Megane IIphII

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam problem z uszkodzoną taśmą airbag, poszukuję kogoś warszawy Warszawy z lub okolic kto zajmuje się naprawą i montażem tego ustrojstwa.

Prosił bym o jakieś namiary do ludzi z warszawy Warszawy i okolic którzy by się tym zajęli, rzecz jasna wolał bym taniej niż w serwisie.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Poszukuje kogoś z Łodzi lub okolic kto mógłby naprawić taśme w mojej megi. Urwała się przy samej wtyczce (zewnętrznej). Rozebrałem i złożyłem ale niestety mam za niski poziom żeby to zlutować po bożemu.

Sama taśma jest dosyć połamana i na moje oko nie nadaje się już do reanimacji.

Edytowane przez Kolasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolasov, taśmę z wtyczką oddaj do zlutowania w serwisie rtv ( u mnie koszt wyniósł 10 pln... z radości dałem 20 gościowi), a taśmę prostujesz nad parą (garnek + woda + przykrywka z dziurką) Następne działania to jak we wcześniejszych postach: smarowanie taśmy, ułożenie i dociśnięcie pokrywy :) Tylko i aż tyle, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RET, moja taśma się niestety nie nadaję ;) Potrzebuje nową. W kilku miejscach jest połamana i przetarta do gołych ścieżek (starta ta biała osłona). Aczkolwiek sam pomysł ciekawy. Rozejrzę się za nową taśmą i serwisem rtv :) Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie - udało mi się całe to ustrojstwo złożyć do kupy na starej taśmie (urwała się przy samym początku więc wykorzystałem zapas). Uszkodzenie taśmy spowodowane było pęknięciem tego plastikowego języczka od strony kierownicy.

Uwaga teraz pytanie - Jak długo to ustrojstwo może podziałać bez tego języczka? (chodzi mi tu o czyjeś doświadczenia a nie pisanie, że jest to sprawa losowa) Gdzie mogę dostać samą ten element z jezyczkiem? (taka pokrywka/zaślepka która stanowi jednolity odlew z samym języczkiem).

 

Po złożeniu mechanizm zatrzymuje się po 2 obrotach w lewo i 2,5 w prawo. Sama kierownica skręca po 1,5 obrotu w każdą stronę więc jest zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dusza1212 - u mnie ułamał się rok temu, taśmę zlutowałem po jej skróceniu (podobnie, jak u Ciebie), a ten języczek dokleiłem nakładając jakiś niecały centymetr na tę pokrywkę, o której piszesz. Wtedy miałem dosyć sporą powierzchnię do klejenia i kropelką skleiłem. Później od góry pilnikiem przypiłowałem trochę, żeby przypadkiem wystający od zewnętrznej naklejony języczek nie przycierał o inne elementy. Jeżdżę już tak rok i działa super. Pamiętaj o tym, żeby po złożeniu całości podłożyć coś pomiędzy koło kierownicy a pokrywkę od tego całego ustrojstwa, żeby zminimalizować ryzyko powtórki z rozrywki, co zresztą pisane było niejednokrotnie w tym temacie. Zdjęcia mojego wykonania również są w tym temacie, mniej więcej rok temu wrzucane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Dziś mnie dopadło nieszczęście a mianowicie coś strzeliło przy skręcaniu ( oświecił się service i kontrolka poduszki powietrznej ).. Wydaje mi się że urwała się taśma i teraz kieruję się do was o pomoc. Czy jest ktoś ze Śląska kto zechciałby mi pomóc ? Ew. proszę o pomoc w dobraniu taśmy to spróbuję zrobić sobie to sam, znalazłem coś takiego są niewielkie różnice odnośnie szerokości i grubości taśmy. Pozwolę sobie wrzucić 2 linki z owymi taśmami i prosiłbym o pomoc przy doborze..

 

http://allegro.pl/tasma-airbag-zwijacz-renault-megane-ii-nowa-scenic-i5287231709.html

http://allegro.pl/tasma-airbag-do-zwijacza-renault-megane-ii-2-nowa-i5269338722.html

 

Z góry dziękuję za udzielenie informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, u mnie 2 dni temu też coś zaczęło trzeć w kierownicy (a może i wcześniej, ale praktycznie zawsze mam włączone radio więc nie słyszałem)Słychać delikatne tarcie przy skręcaniu w prawo, nie pali się service. Byłem dziś w serwisie z ciekawości spytać i powiedzieli żebym nasmarował ustrojstwo smarem silikonowym. Co myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!