Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa zwijacza - Ilość obrotów kierownicy?


Rekomendowane odpowiedzi

Nic się raczej nie krzyżuje, ja przynajmniej nie pamiętam aby coś takiego było zrobione. Taśmę przykładasz i lutujesz, z tego co pamiętam to po rozłożeniu na płask taśmy na stole część z wtyczką pod piny była skierowana w drugą stronę co cześć z kabelkami (jedno do góry, drugie do dołu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Szkoda że nie wszystko znajduje się w jednym temacie. Rozbierałem osobiście zwijacz, lecz miałem kilka zagwózdek co do demontażu. Dziś znalazłem filmiki na forum, które mogą się przydać przy demontażu pająka. link: http://megane.com.pl/topic/38092-zwijacz-tasmy-megane-ii-naprawa/page__st__16

Osobiście sam musiałem do tego dojśc. Na filmikach pokazane jest jak rozpołowić pająka i zdjąć manetki i sterowanie radiem. Do wymiany taśmy nie ma najmniejszej potrzeby tego rozkręcać. Trzymać się instrukcji w tym temacie. Jedynie co mogę podpowiedzieć przy składaniu taśmy, to tylko to że mając na uwadze koła na wprost - w zwijaczu mały tryb powinien się znaleźć mniej więcej na wysokości godziny 11.00 i tego tam otworu w dolnej obudowie pająka, a nie jak ktoś wcześniej przedstawiał, że na godzinie pierwszej. Na godzinie pierwszej po założeniu taśmy powinien znaleźć się otwór czarnego dekielka (pokrywy) i pokrywać się z otworem z białej podkowy >>0<<. Najważniejsze jest to żeby nie zapomnieć faktu, że np. zdejmowaliśmy kierownicę oraz pająka przy skręconych kołach tzn. o pół obrotu kierownicą, aby łatwiej można było wypchnąć poduszkę powietrzną. Ten obrót należy wykonać pierścieniem (po złożeniu całości) przytrzymując ten tzw. hamulec do wymaganego położenia, by po montażu wrócić kierownicą i zwijaczem w połozenie "zero". Jeszcze bardzo cenna uwaga: koniecznie należy dać jakąś sprężystą podkładkę grubości około 1 cm pomiędzy kierownicę a pająka, bo dekielek pająka nie trzyma na zatrzaskach i cała robota na marne. Osobiście zastosowałem wężyk gumowy, który ładnie docisnął górny dekielek pajaka. Ważne jest również przed złożeniem taśmy zapodać smaru. Ja użyłem białego smaru w sprayu, który nieźle się sprawdził, ponieważ ustały "szurania" podczas skrętu kierownicą. To tyle. Nie bać się i samemu robić. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. I mnie dopadł problem z taśmą, ale na szczęście udało mi się go w ostatniej chwili naprawić. Urwał się ten kawałek plastiku, który dociska taśmę. Plastik przyklejony na kropelkę, potem ładnie przytopiony lutownicą i wygładzony papierem. Po złożeniu wszystkiego błoga cisza, ale .... zastanawia mnie jedna rzecz. Jak składałem to wszystko ponownie wyczyściłem stary smar i naniosłem nowy biały w spay'u. Posmarowałem nim również samą taśmę i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem :( Jak taki smar zasycha to robi się taki klejący, czy on nie będzie utrudniał pracy taśmie? Jak myślicie, macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Z góry dzięki za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie koledzy i koleżanki. Wolałbym nie pisać w tym wątku, ale jestem zmuszony, bo kurde dopadło i moją Megi... od wczoraj szura mi w kole kierownicy, nie zaświeciła mi się poduszka ani SERVICE odpukać... Więc jestem chyba na początku problemu... szukam pomocy, jeśli ktoś z Warszawy albo okolicy potrafiłby mi pomóc i naprawić tą przypadłość nasmarować nie wiem wyregulować coś zrobić cokolwiek... odwdzięczę się finansowo lub przelewem... albo jeśli ktoś ma namiary na kogoś kto to naprawia proszę o kontakt... bo jestem w kropce;-(

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany i nawet dobrze opisany, jest chyba nawet manual - kwestia chęci zabrać się za to. Rozebrać w odpowiednim ustawieniu, wyczyścić taśmę z syfu, nasmarować najlepiej białym smarem i złożyć ponownie. Dodatkowo ktoś dokłada dodatkową podkładkę z gąbeczki/styropianu czy czegoś takiego... między kierownicę a obudowę pająka. Ja bym z tym nie czekał bo za chwilę będzie większy problem a właściwie droższy ;)

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Karllo napisałem swoją prośbę o pomoc i jestem w stanie przeznaczyć na ten problem swoje ciężko zarobione jakieś tam pieniądze nie dlatego, że mam full kasy czy jestem leniem i mi się zwyczajnie nie chce samemu tego robić, albo brakuje mi chęci...

Są ludzie, którzy mają zdolności manualne potrafią czytać instrukcje, mają zmysł i jak McGayver zrobią dodatkową podkładkę z gąbeczki/styropianu czy czegoś takiego, mało tego jak złożą wszystko do kupy to nawet zadziała... Ja tego czegoś nie mam nie jestem techniczny, mam dwie lewe ręce to takich spraw... nie umiem zrobić takiej dla niektórych prostej rzeczy , po prostu nie potrafię...

Jak próbowałem zdjąć tapicerkę z drzwi żeby dostać się do klamki to w efekcie spędziłem przy boczku 2 godziny, poobijałem i poobcierałem ręce, a do tego zniszczył mi się boczek, bo połamałem plastiki i manual nie pomógł, finał był na allegro = poszukiwanie boczka i montaż przez bardziej doświadczonego kolegę...

Nie chcę robić z siebie kaleki, bo w innych sprawach o których większość kolegów lub koleżanek na tym forum nie ma pojęcia jestem mistrzem, ale to zupełnie inna dziedzina...

Bardzo lubię swój samochód, dlatego jestem na tym forum, sporo czytam poznałem już nawet kilka fajnych osób, a to że piszę i proszę o pomoc nie wynika z tego, że nie mam chęci zabrać się za to... bo wręcz przeciwnie chcę i dbam o swój samochód dlatego szukam pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego szeryf4222 - polecam Ci El-cars Kaczory. Możesz się z nimi dogadać. Ja się umówiłem tak, że wysłali mi pasujący cały zwijacz, podmieniłem i odesłałem swój a oni zwrócili mi kaucje. nie unieruchamiałem auta i zrobione profesjonalnie.

Wiadomo, że można swój zdemontować i im wysłać ale to się wiąże z czasem oczekiwania.

Też chciałem się sam za to zabrać ale jak to rozebrałem to zrezygnowałem. Delikatna robota.

 

EDIT

Demontaż nie powinien sprawić Ci problemów. Kwestia podważenia poduszki, odpięcia kilku wtyczek i odkręcenia kierownicy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 200 zł + KW. Po odesłaniu mojego (na mój koszt) przelali mi na konto 100 zł. Łącznie wyszło coś koło 130-140 zł.

Wycieczka osobiście żeby zdemontowali na miejscu była dosyć nie opłacalna ;) Pozatym lubie sam dłubać :mrgreen:

Edytowane przez Kolasov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam

Nie wiem czy u mnie stało się to samo , ale opisze co i jak.

Tydzień temu musiałem odłączyć fotele w megane 2, ponieważ zalało mi calą podłogę od zapchanego odpływu klimy.

Oczywiście palił się później błąd poduszek. Po złożeniu wszystkiego podjechałem skasować błąd, a tu zonk.

Aktywny błąd poduszki kierowcy. Czu istnieje jakaś możliwość, że coś się uszkodziło przy odpinaniu foteli czy po prostu zbieg okoliczności i padła taśma?

Wcześniej dźwięku szurania taśmy nie było, żadnych oznak uszkodzenia taśmy. Co mogło pójść nie tak, na co zwrócić uwagę?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!