Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mp3 w megance


Rekomendowane odpowiedzi

Zainwestujcie w emulatory zmieniarek i będziecie zadowoleni. Ceny już spadły, zabudowa i uruchomienie dziecinnie prosta, działa pilot, wyświetlacz fabryczny, bo i radio jest to samo.

Mp3 nagrywacie albo na kartach SD, albo na pamięciach USB, czy nawet przez kabelek z wtykiem JACK z innego źródła. Jak to wygląda widać na fotkach w moim temacie, a link poniżej w moim podpisie. Jest też i oddzielny temat w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety emulatory dalej kosztują między 300-400 złotych a transmiter z bluetoothem 50-100 złotych . wiadomo że jakość dźwięku jest raczej nie do porównania w przypadku tych dwóch urządzeń ale jednak różnica cenowa też jest zaporowa. dlatego moim zdaniem warto jednak rozważyć transmiter zwłaszcza że przynajmniej w moim przypadku fabryczne audio od renault samo w sobie nie powala jakością dźwięku . w mojej opinii zakup emulatora byłby opłacalny jedynie wtedy kiedy mamy juz zamontowany w aucie sprzęt za grube pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam w Scenicu transmitera. Jakość dźwięku uważam za zadowalającą. Plusem jest to, że transmiter wyposażony jest w RDS i wyświetla tytuł utworu na wyświetlaczu radia. Transmiter włączyłem do gniazdka w przesuwanym schowku, podpiąłem pendrive 8 GB i kartę SD 8 GB i nawet tam nie zaglądam, bo włącza się ze startem samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mizerna jakość.. ja kupiłam transmiter.. cenowo szału nie było.. ale jestem zadowolona.. ma equalizer jak większość z tego co widziałam.. i po zmianie ustawień pod siebie efekt jest naprawdę zadowalający.. wcześniej czytałam dużo opinii.. oczywiście negatywnych..ale tak to juz jest jak ktoś kupi takie cudo za 10 zł na allegro. i wymaga cudów..trzeba tylko zwrócić uwagę na stereo bo dużo transmiterów obsługuje tylko mono oraz na pełne pasmo przenoszenia 25Hz -X... ja mam takie cudeńko w cenie ok 60 zł.. kolorowy wyswietlacz.. wybór folderów.. i zapamiętuje ostatnio grany utwór..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam w temacie, kolega hakier1404 podał link do radia typu "update list" (napis na frontowym panelu radia).

Sprzedający umieścił tam zdjęcie wtyczek, które porównałem sobie z moim radiem "tuner list". Moje pytanie jest następujące: czym te wtyczki się różnią i dlaczego nie będzie to działać ? Pytanie mnie nurtuje ponieważ chciałbym zmienić obecne radio na takie z mp3, ale po zgłebieniu tematu dowiaduję się, że jest to niemożliwe. Mam meganke z 2005 ph I.

 

thumb_hosting_zdjec_1362328635__wtyczki.jpg

 

thumb_hosting_zdjec_1362328688__wt.jpg

Edytowane przez TechDeck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jest możliwe działanie takiego radioodtwarzacza, po drobnych przeróbkach i przeprogramowaniu wyświetlacza. Sam będę próbował coś takiego zrobić, ale dopiero w kwietniu będę w kraju i będę rozmawiał z "magikiem" który kiedyś mi powiedział, że spróbuje podjąć się zadania. Jak już będę po wizycie, to po twierdzę lub zaprzeczę, czy da się to wykonać, a jeśli tak, to jakim kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

 

Dziś znalazłem takie cudo, i wg mnie (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę), złącza sa te same, "przepuszczają" te same sygnały (identycznie podłączone styki wyjściowe), tylko sa inaczej zamontowane z tyłu radyjek.

 

Proszę o porade, czy można zamienić bez żadnego problemu, a jeśli jakiś wystepuje, to co należy zrobić, by zadziałało.

 

Chcę zmienić radyjko, bo moje, czyta tylko 1 (słownie jedną) płytę !!!. Jak włożę inną audio, lub płytę czyszczącą, to od razu jest "PIP" i ERR CD.

 

Ponizej zamieszczam zdjęcia złącz tuner list, oraz update list.

 

Pozdrawiam SZYCHA.

post-54896-0-24034400-1371740823_thumb.jpg

Edytowane przez szycha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

mam czytnik kart z wyjściem USB lub tym mniejszym USB i zastanawiam się, czy dałoby się podłączyć go do oryginalnego radia w Megane poprzez jakąś przejściówkę. Druga sprawa jeżeli tak to czy będzie to działać, czy konieczna jest zmieniarka. Czytałem o zmieniarkach ale szukam tańszej opcji. Czy takie wyjście jest możliwe?

 

Mam również odtwarzacz MP3 i znalazłem na allegro złącze z gniazdem MINI ISO i kompatybilne z fabrycznie montowanymi radiami Blaupunkt RENAULT MAGNUM. Czy będzie to pasowało? Nie mam opisu na radiu więc nie wiem co za producent wyposażał Meganki w radia.

 

Proszę o poradę.

Edytowane przez nowakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama karta czy jej czytnik to tylko połowa tego co jest w zmieniarce czy odtwarzaczu Mp3 i właśnie tej drugiej połowy- samego odtwarzacza będzie Ci brakowało. Coś te pliki Mp3 musi przecież odczytać, a radio tego nie potrafi. (czytnik zazwyczaj stosujemy, by komputer potrafił kartę przyswoić, a on sam już potrafi Mp3 czytać, bo ma w sobie odtwarzacz, Niektóre PC i prawie wszystkie laptopy maja gniazda do kart, więc czytniki na USB nie są potrzebne.)

W takim układzie jak kombinujesz tylko kompletny odtwarzacz Mp3 jest poprawną i tańszą wersją zmieniarki. Tu jednak jeszcze trzeba zasilanie zapewnić i najlepiej jakby startowało równocześnie z radiem i równocześnie z nim zanikało. Kiedyś w sceniolu starszym miałem taki układ i niestety nie było to najszczęśliwsze rozwiązanie właśnie pod względem zasilania.

Inna sprawa, że sterowanie zmianą utworów musisz wtedy na odtwarzaczu dokonywać, a nie pilotem pod kierownicą, jak w przypadku emulatora zmieniarki.

No i masz tylko jeden katalog z utworami.

w emulatorze zazwyczaj jest ich 6 po 99 utworów w każdym. A są już i takie z 10 katalogami.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę może temat. Otóż, znajomy ma zmieniarkę mp3, ze złączem iso 8pin ale miał je kupione pod Audi/VW/Skodę. I teraz pytanie czy to będzie funkcjonować z radiem w Megane II phI(takie posiadam) ale hmm wczoraj próbowałem go podpiąć pod wejście zmieniarki (fabrycznie jej nie posiadam) i chyba mam problem z podpięciem napięcia bo coś nie działa. Ktoś doradzi gdzie wpiąć kabel z zasilaniem i czy muszę odłączać zasilanie od seryjnego radia? Bo to rozumiem będzie wymagało wpisaniem kodu do radia tak? Ewentualnie jakaś inna sugestia żeby rozszerzyć muzotekę o mp3;)(wykluczam kupno nowego radia bo trochę zależy na sterowaniu przy kierownicy i wyświetlaczu;) Bo kupno radia to ok 250zł+owy interfejs do lcd/pilota to już robi się prawie 500zł).

 

I jeszcze jeden myk, czy jeśli zamiast...złącza do zmieniarki CD-C3( podpiąć taki otokabel to ma prawo to działać wtedy? W sensie czy radio Tuner List wykryć może zewnętrzne źródło np. odtwarzacz mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że po zmianie oryginalnego rada z megane pilot przy kierownicy nie będzie działał, a czy ten górny wyświetlacz z zegarkiem też przestanie działać?

pytam bo niedawno kupiłem Megane II i jest w nim radio alpine, ale nie działa ani pilot przy kierownicy, ani ten wspomniany wyświetlacz (godzina też się nie wyświetla) i chciałbym wiedzieć czy to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karoll0: coś jest nie tak z wyświetlaczem. w Moim M2ph1 po zmianie radia na wyświetlaczu pozostała godzina i temperatura. Po założeniu interfejsu do sterowania z kierownicy na wyświetlaczu pojawił się napis "RENAULT".

Więcej znajdziesz tutaj: Wybór car audio do Megi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!