Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co Cie drażni a co fascynuje w Megane III ?


Rekomendowane odpowiedzi

zauważyłem że u mnie wszystkie szyby mają 0... a tylna prawa ma 9...... :/ dziwne trochę

 

Dzisiaj byłem w salonie i z ciekawości sprawdziłem szyby w autkach demonstracyjnych. Laguna miała szyby z lat 2008, 2009 i 2010 <piwko> Megane coupe "tylko" 2009 i 2010, fluecne i scenik wszytskie 2010. Jak się zapytałem sprzedawcy, to odpowiedział, że nie ma to znaczenia, montują szyby, które mają na magazynie. U mnie wszystkie szyby są z cyferką 0

 

jutro jak będę w serwisie z tymi drgającymi xenonami to też się podpytam sprzedawcy czemu jedna szyba jest z innego roku niż poprzednie... ale dzięki bardzo za zainteresowanie moim tematem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystkie szyby są z "0" - przed chwilą sprawdzałem a dokładnie wygląda to tak:

 

czołowa: 0 .

boczne lewa przednia: 0 ..

boczna prawa przednia: 0 ..

boczna lewa tylna duża: 0 ..

boczna lewa tylna mała: 0 ......

boczna prawa tylna duża: 0 ..

boczna prawa tylna mała: 0 ..

tylna: 0 ..

 

ogolnie nie przejmowalbym sie tym ze niektóre są 9 .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mi się wydaję żeby się tym nie przejmować...

 

a tak w ogóle, to wczoraj byłem w serwisie z tymi xenonami, i z tą rączką w fotelu kierowcy do regulowania lędźwi... bo oczywiście po raz 5 już chyba mi wypadła... i się okazało że trzeba ją wymienić na taką która nie będzie... nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chyba te rączki które były zamontowanie seryjne okazały się jakieś felerne i wymieniają ją teraz na taka która będzie siedziała tam i nie wypadała...

 

co do xenonów... pojechałem sprawdzili z rzeczoznawcą i orzekli że tak ma być... wystarczy że lekko naciśniesz pedał gazu to od razu soczewka przestaje drgać... tak samo jak auto stoi wyłączone i naciśniesz na przycisk na pilocie gdzie można włączyć światła...też nic nie drga... powiedzieli że to są soczewki skrętne i one tak mają... jak stoi samochód włączony to czuć jak wszystko drga, nawet jak podejdziesz do auta i dotkniesz lampy czujesz jak się wszystko to delikatnie rusza... i sprawdzili też poprawność działania lamp i wszystko ok... jeszcze z ciekawości sprawdziliśmy w megane cc który ma soczewki i tam też drgały... więc póki co nie ma się co martwić... tak mi się wydaję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko w porządku, ale dlaczego w jednych autach te soczewki drgają, w innych nie? I jaki to ma wpływ na żarnik/palnik (?) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie wszystkie auta, które mają xenony, mają je skrętne... jak masz zwykły xenon, to tam nic nie powinno drgać... w skrętnych jednak jest ruch tych żarówek góra dół, prawo lewo... nic nie powinno się dziać z żarnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co .... VonKisiel... byłem wczoraj bo mieli mi sprowadzić tą rączkę z Warszawy... okazało się że przyjechało samo pudełko bez rączki... a wiem że nie ma już w PL tej części i teraz trzeba czekać 10 dni aż sprowadzą z Francji... żenuaaaaaaaaaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że bardzo łatwo na przednich fotelach wysuwają się zagłówki, wystarczy że się je trąci przy wysiadaniu, czy wsiadaniu i już są przestawione, trochę mnie to denerwuje, bo często muszę je ustawiać do właściwej pozycji.

Muszę przyznać, że tempomat i ogranicznik to rewelacyjne urządzenia, we wcześniejszych samochodach kilku godzinna jazda zawsze kończyła się bólem mięśni w prawej nodze, a tu większość trasy urlopowej pokonałem prawie bez używania prawej nogi:)

Samochód jest naprawdę rewelacyjnie wyciszony bo przy prędkości 150 km/h można swobodnie bez podnoszenia głosu rozmawiać. Silnik 1,4 TCe rewelacja szczególnie w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na jeździe próbnej Fluencem i zaskoczyło mnie działanie sprzęgła.

Chodziło bardzo miękko "gumowato", pedał powoli wracał do góry i trudno było je wyczuć.

Miałem wrażenie, że jadę autem z rozwalonym sprzęgłem.

Kiedyś tam jechałem Megane III z tym samym silnikiem (1.6 16V) i nie pamiętam, żeby tam też tak było.

Taki urok tego auta, czy wadliwe sprzęgło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. wnerwiła mnie sprawa braku głośniczków wysokotonowych (tych przy szybie) - po zdjęciu maskownicy okazało się że kable z kostkami są a głośniczków NIE MA :!:

Akurat mam takie z mojej poprzedniej Megi - tam były :evil: - i nie wiem czy będą pasować <ok>

Może macie jakieś konstruktywne uwagi. :roll: :-/

 

Gość w ASO wciskał mi kity że te od starej nie będą pasować i żeby zamontować należy rozebrać połowę deski rozdzielczej i dostać się do nich od wewnątrz :-/ Oczywiście wielka ściema, dzisiaj przy koszeniu trawnika oświeciło mnie. Zaszedłem do garażu, wyjąłem maskownice i ...... oczywiście należało tylko wyłamać wewnątrz delikatnie plastikowe zaślepki w których oryginalnie tkwiła kostka. Po tej delikatnej "operacji" wszystko (czyli stare głośniczki z poprzedniej MII) pasuje jak ulał i ....GRA :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!