Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[manual] Naprawa klapki recyrkulacji Scenic


Rekomendowane odpowiedzi

byłem - widziałem. podziwiam, że na tym chłodzie jeszcze walczyłeś. w ogóle plastiki nie lubią zimna i pękają.

ciekawe kto jest taki szpec, żeby silniczek wymienił bez demontażu deski :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co połamałem to Chyba moja nieuwaga - ciemno już było. Ten element maskujący musiał wejść "pod deskę", a powinien się o nią opierać niejako "od przodu". Po położeniu deski należy go spod niej wysunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

byłem - widziałem. podziwiam, że na tym chłodzie jeszcze walczyłeś. w ogóle plastiki nie lubią zimna i pękają.

ciekawe kto jest taki szpec, żeby silniczek wymienił bez demontażu deski :lol:

 

Ja jem taki szpec:) Może to przez te moje chude szkitki;)

 

Zapytam tak tylko, czy jest tu też taki pechowiec jak, który zakupił Scenica w automacie?

http://megane.com.pl/topic/36406-automat-wyskakuje-komunikat-o-sprawdzeniu-skrzyni/page__p__280494__fromsearch__1#entry280494

Edytowane przez moby_76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak... racja :lol:

po 10 kwietnia (wypłata) kupię silniczek i DORO :o

 

EDYTA:

dziś niespodziewanym sumptem stała sie rzecz niesłychana. kolega z innego forum podczas naszego kieleckiego spota stwierdził, że ma ze sobą jego uszkodzony silniczek, a rzekomo mój terkota inaczej. więc stwierdził, że zamienimy zębatki w silniczku, ba napewno u mnie inna się uszkodziła. tak więc padło hasło - rwiemy deskę!

deska wyrwana w 10 minut, wyjęty silniczek i zonk - uszkodzona ta sama zębatka. no to pechunio wielkie :o

wymyśliłem, że trzeba wstawić ten ząbek z milimetrowej blachy i jak najgłębiej go osadzić w kółeczku. senior spotkania zrobił to perfekcyjnie.

silniczek poskładany i działa bez zastrzeżeń

brałem udział w odkręceniu tej najgorszej śruby silniczka. nie wyobrażam sobie, jak to można zrobić bez zdjęcia deski :o

 

 

20120324007.jpg

c0d086bb89934d73.jpg

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaszka była wciśnięta na maxa - ile można było. dodatkowo zabezpieczona dwoma klejami. całość oszlifowana i dopasowana jak prawdziwy ząb. jeszcze na koniec smar do plastików.

ile wytrzyma to nie wiem. nie haczy, pracuje cicho.

wszystko było tak szybko, że nie zdążyłem porobić fotek gotowej zębatki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Wczoraj i ja zdecydowałem się na desperacki krok wyciągniecia tego silniczka. U mnie on po prostu nie działał, klapka pozostała w pozycji otwartego obiegu i nie reagowała na przycisk z panela. Jak się później okazało silniczek był całkowicie sprawny, zębatki całe i chyba po prostu coś nie stykało (być może we wtyczce, cholera wie). Fakt faktem, że jednak wyciągnąłem ten silniczek.

 

Dla tych, którzy chcą się za to zabrać polecam położyć się na podłodze tak, aby głowa była przy pedałach a nogi na siedzeniu pasażera. Wówczas manipulujemy lewą ręką, co fizycznie (ze względu na zgięcie łokcia) jest dużo bardziej dogodne niż leżąc na progu i kręcąc prawą. Prawdę mówiąc, gdy dłoń już się zmęczy, można w tej pozycji odczekać kilka minut bez żadnego uszczerbku, tylko podłożyć sobie coś pod głowę<piwko> Ja mam wersję bez podłokietnika, więc może to był klucz do sukcesu, nie wiem czy podłokietnik da się aż tak do tyłu odsunąć.

 

Ciekawa rzecz: mój silniczek był produkcji Valeo i już na 13V (tak wywnioskowałem z nalepki). Auto mam od nowości, więc nie mógł być wymieniany wcześniej. Scenic rocznik 2006, tuż przed liftem.

 

Pozdrawiam!

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!