Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaniknęły światła mijania przód


Rekomendowane odpowiedzi

Zyga, w przypadku kostki na żarówce to masz rację, ale nie ma możliwości "przeniesienia" temperatury aż do złącza prawie przy szybie przedniej <ok>. Poza tym, takie upalenie złącza jest zawsze skutkiem złego połączenia elektrycznego (brak dobrego styku) ... żarówka sama w sobie jest gorąca, ale nie powinna stopić kostki podłączonej do cokołu. Kostkę, o której pisałem oczywiście miałem z przewodami i nie musiałem zaciskać wsuwek. Podejrzewam jeszcze, że druga część złącza, czyli kołki, które są w tym panelu z bezpiecznikami i złączami, nie zostały dokładnie przeze mnie oczyszczone i dlatego nie było dobrego styku i się znowu przegrzało :applause: Interesowało mnie, czy to jakaś przypadłość Megane, czy tylko ja mam taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

temat dotyczy wszystkich aut po prostu zbyt duże obciążenie instalacji elektrycznej od jazdy na światłach cały dzień. Wymiana samych wsuwek też pomaga. najlepsze wyjście zainwestować w światła do jazdy dziennej i kłopot rozwiązany. jeśli chodzi o typ złącza to jest to SICMA

Edytowane przez yoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sugeruję sprawdzić wtyczkę w skrzynce bezpieczników pod maską (czarna, 12 pinowa, równoległa do przegrody czołowej)

jak ją wyciągnąć, siłą , sposobem ? niechce czegoś zepsuć a mnie też dopadło . Żarowka po stronie kierowcy wszystko Ok bańka, bezpiecznik już raz tak miałem to wystarczyło poruszać tą wtyczką i zadziałało a teraz bez wyjećia chba się nie obędzie. wogóle te nasze megusie to takie hipohondryczki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ciasno ta kostka "siedzi" w gnieździe, a dodatkowo jej długość też utrudnia sprawę. Ale spokojnie można sobie z tym poradzić. Przed przypadkowym wypięciem trzyma ją zatrzask, który znajduje się na dłuższym boku po środku (ale to zobaczysz na pewno). Po prostu trzeba ściskać za takiego "języka" i ciągnąć kostkę do góry. Można próbować ewentualnie trochę na boki, bo naprawę ciasno jest osadzona. Druga ręką pasuje tą całą płytkę podtrzymywać żeby czegoś nie pourywać.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji jak już będziesz "dłubał" przy tej skrzynce, to profilaktycznie sprawdził bym też stan pozostałych kostek. Zapewne i tam tez będą widoczne negatywne skutki działania wody. Oczywiście spray typu kontakt powinien rozwiązać problem.

Tak, topią się pin 5 i 6 (te od świateł mijania). To częsta przyczyna niedziałania lewego światła.

Edytowane przez damiar
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

załączyły się jak zacząłem wyciągać więc narazie sprawę zostawiłem jak jest. Poczekam aż przestanie lać i spokojnie wszystko obejrze.

dzieki damir za pomoc.

 

Dodano: 26 cze 2013 - 21:13

No i stało się znowu problem z światłami, postanowiłem zadziałać i wyciągając kostkę ppa kabelek od pniu 7 się urwał a 6 bez szans reanimacji. Kupić gdzieś użwkę masakracja i co tu robić dalej zaradzić ktoś.......?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie urwany, jak urwany??? Zmierzyć rozmiar drugiej części i poszukać w sklepach z elektronika odpowiedniej wielkości konektorów i zakupić tyle ile przewodów w kostce. Naciągnąć koszulkę termokurczliwą na naprawiane przewody, zacisnąć praska konektory, nasunąć koszulki, zgrzać i tak wszystkie przewody w kostce podłączac po jednym na swoje miejsce jak było w kostce ale już bez niej.

Ewentualnie zakupić obojętnie jaką kostkę z tym samym rozmiarem pinów i podmienić te uszkodzone, osadzając je ponownie w kostce zamiast tych rozwalonych.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no urwany ;) szarpałem się z nią a widocznie był już conieco wyrobiony i się urwał od złączki. No a z kostki to raczej już nic nie będzie jak urwałem to zacząłem kombinować, ścianki plastikowe między pinami się pokruszyły i wogóle słabo to wygląda. jutro jeszcze wykonam pare telefonów może gdzieś coś znajdę. czyli co jeden konektor (mam rozumieć ten zacisk żeński) w kieszeń, do sklepu i zrobić instalacje tylko że już bez kostki i będzie dobrze ?

Edytowane przez macabra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identycznych takich do kostki możesz nie kupić. To musiałby być naprawdę dobry sklep, by mieć wszystkie konektory do wszystkich aut.

Ja myślę o takich jak kiedyś były w kostkach w maluchu czy polonezie ale mniejszych. Takie zazwyczaj są dostępne. Byle tylko pasowały na bolce wychodzące z płytki modułu.

Chyba takie powinny pasować:

http://sklep.avt.pl/p/pl/4858658/konektor+plaski+zenski+izolowany+2-8x0-5mm+niebieski+10+szt.html

Ten jest 2,8mm szeroki, kolejne to 4,8 i 6,3mm

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak narazie mam instalacje bez kostki ;) konektory od halogena i świateł mijania wymienione reszta wypięta zaizolowana koszulkami term. i podłączona już bez kostki jak narazie wszystko ok i chyba tak zostanie :(

 

Dodano: 29 cze 2013 - 07:48

a i jeden handlarz z alledrogo może mi taką kostkę za 60 PLNów odsprzedać narazie odpuszczam. poszukam może jakąś szrotówke znajdę sam.

Dzięki gojgien za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam podobny klopot ze swiatlami mijania w renowce meganeII.Najpierw brak jednego z przodu niezaleznie od swiatel z tylu ktore dzialaja, pozniej brak calkowity swiatel z przodu. Najlepsze w tym wszystkim jest to ze mechanik stwierdzil iz naprawia modul a koszt tego to 250zl.Jest mozliwe ze bedsie to az taki koszt czy poprostu mnie nabija w butelke....czytajac o stykach ze nalezy je przeczyscic nie wydaje mi sie ,co myslicie?pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Po co napisałeś trzy takie same posty? Przydzielam pasek za nie stosowanie się do regulaminu forum.

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!