Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaniknęły światła mijania przód


Rekomendowane odpowiedzi

Światła mijania z przodu mają niewiele wspólnego z tymi z tyłu. Powiązanie jest tylko takie, że przy mijania, równocześnie zapalają się i pozycyjne przednie, a wraz z nimi te z tyłu, są na tych samych obwodach.

Jeśli mechanior Cię wyczuł że masz nikłe pojęcie, to może cię kroić. Czasami wystarczy tylko żarówkę od mijania wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojgien moze nie potrzebnie wtracilem te tylne swiatla chodzilo mi o to ze za 2 h odbieramauto i teraz dopiero poczytalem to forum,wszystko wskjazuje na to ze u mnie byl podobny problem jak u wiekszosci wiec przeczyszczenie wtyczki czy jak to tam sie nazywa a mechanik mowi o jakims module no i lol koszt 250netto.Pytanie czy te objawy jak piosalem wyzej czyli najpier brak 1 swiatla pozniej obu przy sprawnych zarowach i bezpiecznikach to to samo co formulowicze pisza czyli zsniedziale kostki..........bo jezlei tak bedzie niech mnie trzyma matka swieta;D

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli żarówki sprawne to może być coś na złączkach i to zarówno tych przy żarówkach jak i w skrzynce pod maską. A by za czyszczenie wtyczek brać 250 zł netto to jest gruba przesada.

Tyle to może kosztować wymiana całego modułu na taki z Allegro, razem z jego ceną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeniesiono i scalono z już istniejącym tematem.

Witam mam problem nie działa mi światło mijania przetapia mi sie kostka w skrzynce koło akumulatora czy da sie kupić ja samą czy trzeba kupić cała wiązke kabli?

Poza tym niewiem jak fachowo sie o tą częśc pytać mój mechanik kazał mi po autozłomach pojeździć i poszukać może ktoś mi coś doradzi i proszę sie nieśmiac jestem kobietą i nieznam sie na częściach samochodowych <czerwona> z góry wielkie dzieki

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Koleżanko, NIE z czasownikami piszemy osobno. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wstaw zdjęcie? Bo były różne skrzynie bezpieczników pod maską. Na zŀomach będzie ciężko znaleść znaleźć megane 2, prędzej scenicy 2 stoja na złomowisku.

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko aukap, Twój temat połączyłem z już istniejącym, podobnym tematem. Przed założeniem nowego tematu warto skorzystać z wyszukiwarki i zapoznać się z tym co już opisano.

W tym temacie jest już opisany sposób jak poradzić sobie z problemem przepalonych pinów w tym złączu. Polecam zapoznać się z postami na poprzedniej stronie tego tematu,numer postu od #24 do #28. Wystarczy zakupić odpowiednie konektory i pojedynczo podłączyć do gniazda w skrzynce. Oryginalne były konektory żeńskie SICMA , szerokość chyba 2,8 mm ale nie jestem pewny, trzeba by to sprawdzić. Oczywiści mogą być też inne, byle by szerokość była właściwa.

Jeśli chodzi o całe złącze to nie wiem, czy w ogóle można gdzieś takie dostać. Na forum już ktoś podawał jakie to złącze jest, o tu: http://megane.com.pl/topic/17290-lewe-swiatlo-mijania/page__view__findpost__p__151771

Edytowane przez damiar
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

A gdzie można to sprawdzić jakiej wielkości są te konektory i w jakich sklepach można je kupić sorki ale nie znam się :/

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie Aston76

Proponuje także aby Koleżanka zapoznała się z regulaminem forum i do niego się stosowała. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do gościa z aukcji i powiedz co potrzebujesz ,jest to brązowa wtyczka 12 pinowa skrzynki bezpieczników pod maską. http://allegro.pl/wtyczka-kostka-wiazka-zlaczka-renault-megane-ii-3d-i3615805568.html

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie można to sprawdzić jakiej wielkości są te konektory i w jakich sklepach można je kupić

Żeby to sprawdzić, trzeba zmierzyć szerokość pinów w tym złączu. W tym celu należy wypiąć tę brązową kostkę, o której mowa, następnie za pomocą np. suwmiarki zmierzyć szerokość pinu w gnieździe w skrzynce bezpieczników. Gdy już będzie znana konkretna szerokość, takie konektory można nabyć w każdym sklepie elektronicznym. Przykładowo w Twojej miejscowości, w Bytomiu jest taki sklep, który oferuje te konektory.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam wszystkich na forum, nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc zadaje nowy wątek. Pacjent Megana 2 cabrio .

Problem jest taki że w kostkach gdzie wkłada się wtyczkę do reflektora światła mijania nie świecą, w kostce też prądu nie ma, drogowe zapale światła działają, kierunek działa, postój działa , tylko na Mijania nie ma prądu. Co sprawdziłem? Bezpieczniki pod maską i w środku w aucie pod kierownicą. Sprawdzane 5 razy miernikiem, wszystko ok, a prądu we wtyczce na światła mijania brak, gdzie szukać pomocy? Bezpieczniki ok nawet wymieniłem na nowe i nadal lipa. Miał ktoś taki problem? Rocznik auta 2004r.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym linkowanym wyżej temacie było wyjaśnione co w takiej sytuacji można zrobić. Tematy połączyłem.

Sposobów na to jest co najmniej dwa: zakup pojedynczych konektorów lub całej używanej wtyczki PPA.

Zapoznaj się z tym co napisano kilka postów wyżej i na drugiej stronie tego tematu i będziesz wiedział co zrobić.

Edytowane przez damiar
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się z tą wtyczka, lecz dalej mam inny problem myślę, że nie związany z wtyczką. Włączam światła mijania wszystko ok, ale jak włączam drogowe to włączają się światła awaryjne i nie mrugają tylko się świecą cały czas. Miał ktoś już z tym problem?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!