Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak świateł wstecznych


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

witam jak w temacie. 3 dni temu padły mi światła wstecznego w megane 2 i nie wiem o co biega. bezpieczniki ok, lampy/żarówki ok. prosiłbym o pilną pomoc gdyż długo tak nie pojeżdżę. pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

z wycieraczką jest ok, raczej ten wyłącznik. jak mam go zlokalizować bo prawdę mówiąc z tego linka nic nie kumam. nie mam gdzie i jak tego zrobić gdyż megy śpi pod chmurką a za użyczenie rampy wołają 20zł zdziercy. może jakieś foto czy cuś;) pozdrawiam

 

Dodano: 26 cze 2012 - 02:32

zdjąłem przednie lewe koło i znalazłem. czujnik mi padł. koszt 70zł nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Połączono.

Witam,

W mojej Megane zauważyłem brak świateł cofania po wrzuceniu biegu wstecznego. Przeczytałem kilka tematów jednak u mnie problem wygląda następująco: po wrzuceniu biegu świateł brak ale gdy drążek zmiany biegów powoli przesuwam na wsteczny bieg to tak jakby w połowie drogi gdy jeszcze bieg nie jest wrzucony a już nie luz, to wycieraczka tył się włącza i światła normalnie się zapalają. Gdy dociągnę bieg do końca wszystko się wyłącza a bieg wrzucony. Co może być tego przyczyną?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Połączono z już istniejącym tematem.

Witajcie, niestety padłem ofiarą problemu braku wstecznego. Moje autko - Megane II sedan 2005r. Przeczytałem wiele wątków na ten temat i postanowiłem działać. Pierwsze co - żarówki - sprawne. Druga sprawa bezpiecznik - niestety też wszystko w porządku. Postanowiłem zabrać się za słynny czujnik. Posiadam wersję 3 pinową - zieloną. Zanim kupię chciałem sprawdzić czy to to. Wyciągnąłem kostkę i zwarłem jej wszystkie piny - niestety dalej nie działa ;(. Jakieś rady? Czy może czeka mnie wizyta u elektryka?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Połączono z istniejącym tematem.

 

Cześć,

jakieś czas temu pisałem o problemie z brakiem świateł cofania po wrzuceniu wstecznego (w połowie drogi pomiędzy luzem a wstecznym światła się zapalają). Wtedy proponowano zainteresowanie się czujnikiem biegu wstecznego jednak wydaje mi się (może się mylę), że sam czujnik będzie w porządku a gdzieś indziej leży problem ponieważ po podłączeniu do komputera i sprawdzaniu skrzyni komputer wykrywa luz i wszystkie biegi ładnie natomiast wsteczny wykrywa właśnie w połowie i zapala światła (czyli czujnik chyba działa poprawnie) ale bieg nie wrzucony. Po dobiciu wstecznego do końca na komputerze brak biegu i świateł. Co może być nie tak?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

To i mnie dopadł problem wstecznego. Po wrzuceniu nie zapalają się światła do niego, a i zauważyłem, że auto nie widzi chyba luzu także. Jak się naciśnie start z wrzuconym pierwszym biegiem i hamulcem wciśniętym to potem pojawia się info "select neutral". Po zrzuceniu na luz komunikat nie znika. Czy to ten czujnik wstecznego? Bezpiecznik od niego jest cały. Wypiąłem wtyczkę od czujnika i zwierałem przewody, ale wsteczny się nie zapalał, co mocno mnie niepokoi...

 

Dodano: 09 sie 2016 - 22:28

Dobra, jednak to jest czujnik. Pobawiłem się w zwieranie przewodów we wtyczce jeszcze raz i światła wsteczne się zapaliły. Czujnik jest śmiesznie tani i już zamówiłem, ale teraz pytanie czy ktoś ma jakiś patent na jego wymianę bez upuszczania oleju ze skrzyni? Czujnik mam na 3 piny, umieszczony w pobliżu półosi, nisko w skrzyni :/ Czy podniesienie bardzo wysoko tej strony samochodu uchroni przed wyciekiem? Nie widzi mi się jeszcze zabawa w dolewanie oleju do skrzyni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

I mnie też dopadł problem ze światłami przy wstecznym biegu. Czujnik jest OK. Światła zapalają się czasami po dłuższej chwili dopiero, a potem jak zrzucam z biegu i wrzucam to od razu. Problem nie leży w czujniku. Ktoś miał może taki problem i go rozwiązał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!