Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja tempomatu


Rekomendowane odpowiedzi

Jak się domyślasz z mojego pytania, nie wymieniłem manetek. Musze sprawdzić połączenia. Czyli rozebrać kierownice znowu. Co do podstawowej wiedzy. Myślę że ją szybko zdobędę. dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyuczenie wtrysku. Czy uruchamiając tą funkcję w CLIP mogę rozprogramować coś w moim samochodzie? Widzę to i kusi mnie, ale przyznam się że bardziej potrzebuję jeżdżącego samochodu niż samego tempomatu :) 
 @sadisticescape  ile chciałbyś za taką manetkę na 100% działającą z tempomatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

cześć, jestem z Albanii. Mam renault megane 3 1.5dci k9k830 z kontrolerem DELPHI DCM3.4. Chcę włączyć tempomat. zmieniłem kierownicę i dodano przełącznik tempomatu. na klipie nie można wyświetlić opcji aktywacji po wstrzyknięciu. na DDT4ALL na wyświetlaczu ECU show tempomat nie jest aktywny, ale przełącznik tempomatu rozpoznaje ... proszę o pomoc, dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę. Nie robiłem tego sam. Zrobił to dla mnie elektryk z salonu Renault w krakowie. Ja nie potrafię tego zrobić.

Tu na forum jest człowiek który może będzie mógł Ci pomóc. Nazywa się cinas. On potrafi to chyba zrobić przez internet. 

Edytowane przez Abraxus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry,

 

Chciałem tylko dołożyć,  że po przeczytaniu całego wątku udało mi się również samodzielnie aktywować Tempomat w Megane III 1.6 k4m ( produkcja listopad 2008).

Podejrzewam, że nie każdy egzemplarz uda się tak zrobić jak u mnie. Pewnie panowie specjalizujący się w programowaniu sterowników to potwierdzą, i być może w trudnych przypadkach trzeba reproga i wgrywać spreparowany soft.

 

U mnie wystarczyło przy pomocy CLIPa (v183, chiński "Silver" na win 7 32bit) :

- włączyć opcje "z regulacją prędkości" w liczniku

- zamontować kierownice z przyciskami, przycisk w tunelu - nie wymieniałem licznika ani pedału gazu.

- włączyć przyuczanie i przyuczanie nowych funkcji w sterowniku wtrysku - to była opcja która mi zajęła najwięcej czasu do rozpracowania. Ktoś tu już sugerował, że czasem wystarczy przyuczyć i ma działać. Tylko jak ktoś dopiero zaczyna z  Clipem zabawę nie do końca czai co to jest to przyuczanie to ma problem ;)

Logiczna sprawa - włączasz/trzymasz przycisk i następnie klikasz przyucz. Ja tak zrobiłem z każdym przełącznikiem i przyciskiem - nie wiem czy trzeba było ale zadziałało.

 

 

No i oczywiście trzeba włączyć wymuszone zasilanie po +, czy tryb serwisowy - jakkolwiek to się nazywa:

siadamy do auta, wciskamy hamulec(bez sprzęgła), wrzucamy pierwszy bieg, wkładamy kartę i trzymamy przycisk start/stop tak długo aż na wyświetlaczu pojawi się komunikat "wyjmij kartę" ( i karta zostaje w czytniku ) - ten tryb rozwiązał mój problem z komunikacją z multimediami - także CLIP działa w pełni.

 

Dziękuje wszystkim za sugestie i drążenie tematu :)

 

Edytowane przez toonek
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej

 

Kupiłem niedawno Megane III . W sumie to jeszcze nawet nie mam polskich tablic i zauważyłem że nie mogę uruchomić tempomatu. Według vin była wyposażona w niego fabrycznie. Jako użytkownik wcześniej laguny 2 posiadam clipa 154 i po podłączeniu wychodzi że tylko w komputerze wtrysku nie ma włączonej opcji tempomat. NIestety nie mogę tego zmienić. Jest ktoś w okolicach Rzeszowa kto wie jak to ogarnąć czy uderzać do ASO??

Już ogarnięte. Jak by ktoś potrzebował to w clip diagnostyka przez funkcję i programowanie tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!