Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Aktywacja tempomatu


Rekomendowane odpowiedzi

Silnik 1.6 16v 100 km. Czy ta instrukcja od gości z forum Laguny jest dobra dla tego modelu?

Dzis próbowałem aktywować wg instrukcji i niestety nie zadziałało. Daje zdjęcia może ktoś coś podpowie.

20220309_172942.jpg

20220309_172018.jpg

 

Witam. Jak nikt nie ma ochoty odpowiedzieć to sam sobie odpowiem. Ta instrukcja jest poprawna i działa. Pozdrawiam kolegów z forum Laguny.

Edytowane przez Makaronmp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy.

Tu jest bardzo użytkowników z RLKP również pod zmienionymi nickami, a nie każdy dysponuje czasem, żeby Ci szybko pomóc.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.11.2012 o 13:53, Woytus napisał:

Dziś podłączę stary licznik i pobawię się CLIPEM to porobię prtscr.

 

EDIT: 2012-11-04

 

No więc tak:

Do poprawnego działania wymiana licznika nie jest konieczna. Można w liczniku fabrycznie bez tempomatu i ogranicznika aktywować te funkcje CLIP-em. Co prawda te liczniki (przynajmniej u mnie) nie sygnalizują funkcji tempomatu i ogranicznika kontrolkami w liczniku, bo ich nie posiadają (oszczędności nie pozwoliły ich tam wlutować). Nie ma też świecącego ringu wokół wyświetlacza prędkości. Sygnalizowanie wybranej funkcji jest tylko na wyświetlaczu mozaikowym.

Jak ktoś potrzebuje tych kontrolek to wystarczy dobrać się do licznika i wlutować odpowiednie kolory diod SMD.

Co do aktywacji to wchodzimy najpierw w kalkulator tablicy rozdzielczej, następnie przechodzimy do zapisania konfiguracji i zmieniamy konfiguracją tempomatu z „BEZ” na „Z”. Przełączamy i już mamy wszystko aktywne.

 

Powodzenia !!

post-24044-0-19839900-1352040437_thumb.jpg

post-24044-0-53349500-1352040441_thumb.jpg

post-24044-0-10860600-1352040445_thumb.jpg

post-24044-0-80236100-1352040448_thumb.jpg

post-24044-0-41678500-1352040453_thumb.jpg

post-24044-0-13226300-1352040488_thumb.jpg

post-24044-0-38260000-1352040492_thumb.jpg

post-24044-0-61564200-1352040820_thumb.jpg

Stosuję się do zaleceń ze zdjęć ale wychodząc lub sprawdzając czy zakodował się tempomat, wyskakuje komunikat BEZ. Tempomat mam oryginalny/fabryczny. Co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Również próbowałem wykonać aktywację dodanego (kierownica + przycisk na tunelu) tempomatu.

Niestety pomimo kliku prób  w Megane 3 1.6 10kM 2012 r za popmocą Pyclip tempomat nie działa.

Wykonae polecenia::

- licznik C150,

- wtrysk R005 i R009 przuczenie.

Przesyłam zrzuty z pyclip. Czy może ktoś podpowie co jeszcze należy zmienić?

pyclip 1.png

pyclip 2.png

instalacja kierownica1.jpg

instalacja kierownica2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@Abraxus mógłbyś podać kontakt do osoby w Krakowie która może aktywować tempomat? Już raz miałem aktywowany i wiem że działa ale oststnio podczas zmiany pompy paliwa chyba coś zresetowali w kompie bo funkcja tempomatu zniknęła... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.06.2022 o 21:42, Łukaszek82 napisał:

Również próbowałem wykonać aktywację dodanego (kierownica + przycisk na tunelu) tempomatu.

Niestety pomimo kliku prób  w Megane 3 1.6 10kM 2012 r za popmocą Pyclip tempomat nie działa.

Wykonae polecenia::

- licznik C150,

- wtrysk R005 i R009 przuczenie.

Przesyłam zrzuty z pyclip. Czy może ktoś podpowie co jeszcze należy zmienić?

pyclip 1.png

pyclip 2.png

instalacja kierownica1.jpg

instalacja kierownica2.jpg

Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale możesz spróbować wykonać RZ009 następnie włączyć tempomat na ponad sekundę, następnie na ogranicznik na ponad sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 10.01.2020 o 15:26, Abraxus napisał(a):

Grosze. Płaciłem w Krk 300. Tylko u mnie trzeba było flashowac dodatkowo sterownik. 

Można prosić o namiar do osoby w Krakowie która się tym zajuje?

 

Jest osoba która potrafi aktywować tempomat w megane 3? Kierownica i przycisk są założone. Najlepiej Tarnów, Kraków, Rzeszów, Limanowa itp. Ale też cała polska wchodzi w grę :) 

W dniu 19.10.2022 o 08:54, lukasz243243 napisał(a):

@Abraxus mógłbyś podać kontakt do osoby w Krakowie która może aktywować tempomat? Już raz miałem aktywowany i wiem że działa ale oststnio podczas zmiany pompy paliwa chyba coś zresetowali w kompie bo funkcja tempomatu zniknęła... 

Masz namiar do osoby w krakowie?

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety ale nikt chętny do pomocy się nie zgłosił więc ogarnąłem temat pyclipem we własnym zakresie. Kiedy chciałbyś to zrobić? Z tego co czytałem nie każdemu procedura zadziałała więc nie mogę nic zagwarantować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!