Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej tył


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, krótkie pytanie do właścicieli hatchbaków Megane II, czy u Was o tej porze roku też są takie odznaczone ślady od lampek oświetlających tablicę. Bardzo to razie moje oczy :-? Zamontowana żarówka - C5W, przed wizytą u elektryka wolę spytać Was, może ten typ tak ma :-)

post-9081-1291904547_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin.ab, Nawet w moim sceniolu I ph I tak jest przy podświetlaniu żarówkami. To miejsce się nagrzewa i woda podnoszona z drogi przez zawirowania odparowuje, pozostawiając sól.

Jedyne rozwiązanie chcąc uniknąć takich plam, to wymienić żarówki na LED-y, które nie nagrzewają się w czasie świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzęki gojgien wiem, że chodzi o pozostałą wyschniętą sól, podejrzewam tylko, że być może u mnie tego ciepła wytwarza się za dużo. Obserwowałem inne samochody i zauważyłem takie plamy na dosłownie kilku spośród kilkudziesięciu samochodów, mam czarny samochód więc jest to bardzo widoczne. Ciekawi mnie czy inni posiadacze też zauważyli takie plamy. Tak czy inaczej poszukam żarówek LED-owych, jeżeli są takie rurkowe na pewno zakupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy inni posiadacze też zauważyli takie plamy

Temat jest otwarty wiec wystarczy poczekać na opinie innych. :-)

Pomimo, że u mnie jest to samo, choć auto inne to mnie to jednak nie przeszkadza, byle do wiosny heheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że kosztuje to wiem Prezesie. Ale osobiście jakoś nie mogę się zabrać za oświetlenie tablicy od pół roku. Żarówki wymieniłem na diody ale jakieś lipne były i padły po pół roku. I teraz jestem na etapie szukania jakiś lepszych. Więc nie mam na razie takiego problemu z solą z tyłu. Chociaż na przednich światłach występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niczym to nie przeszkadza, chyba tylko odczuciom estetycznym :-)

Dokładnie - tylko estetyka, nic poza tym mi nie przeszkadza, nie ściąga w prawo ani w lewo :-) Dziś zamontowałem ledy zakupione w czwartek na alle..., temperatura -6 stopni i placków nie ma, zobaczymy przy niższych temperaturach. Dziękuje wszystkim za naprowadzenie na rozwiązanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z LED-ami nie ma problemu tylko ja kupiłem kiedyś takie same dwie i jedna z tego świeci inaczej. Ale teraz Zimą widać coś bo ja nie wiem ja mam cały czas klapę zamrożoną :-? i nawet jakbym miał normalne żarówki to bym chyba nie spostrzegł a dwa że w tym miejscu jest plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!