Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

" niski poziom naładowania akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj właśnie zobaczyłem taki komunikat, opiszę jak.

Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów , zatrzymałem się , zgasiłem światła, minut słuchałem radia , tylko radio było włączone.

Po 30 minutach pojawił się komunikat , że akumulator ma niski poziom naładowania, żebym włączył silnik.

Troszkę mnie martwi że po 30 minutach słuchania radia jest taki efekt.

Dodam , że rozruch auta był bez zarzutu, jak silnik popracował troszkę, to komunikat znikł .

Czy to jest normalne, czy akumulator zbliża się do wymiany?

Akumulator ma 70AH , może troszkę za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przy odbiorze mojej MIII również wyskoczył taki komunikat i zostałem poinformowany przez Pana sprzedawcę, że rzekomo ten komunikat wyskakuje kiedy komputer wykrywa, że prąd jest z akumulatora przez dłuższy czas pobierany, a akumulator w tym czasie nie jest ładowany :mrgreen:

 

Tj, niekoniecznie ten komunikat oznacza rozładowanie akumulatora, bardziej, że akumulator się rozładuje jeśli będzie się kontynuowało to co się robi ;P

 

Nie wiem ile w tym prawdy, tak mi powiedzieli w oficjalnym salonie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie raz sluchalem ponad 1h radia na postoju i nic takiego sie nie działo aczkolwiek w zeszlym tygodniu bedac na nartach wsiadam rano do samochodu a tam na dzien dobry na pomaranczowo komunikat: Akumulator rozładowany. Wyłapałem lekkie zdziwienie ponieważ samochód codziennie robił około 30-50km a nie stał bezczynnie na parkingu przez miesiąc. Na 100% nie zostawiłem zapalonych pozycji ani innych swiatel/zrpdel poboru energii. Samogod odpalił normalnie i przez jakieś 20min jazdy na desce byl komunikat: Ładowanie akumulatora. Troche to niepokojące...

 

Nawiazujac do pierwszego postu wydaje się że są dwa komunikaty dotyczące aku:

- akumulator ma niski poziom naładowania

- akumulator rozładowany (na pomaranczowym tle)

ja zaliczylem 2 pomijajac pierwszy :mrgreen: i na wszelki wypadek umówiłem sie juz do serwisu - ale dopiero na przyszly piątek :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciągnąłem dzisiaj języka prawie u źródła. ;-)

Dowiedziałem się, że jak będą problemy z rozruchem auta, to wtedy na pewno akumulator będzie zmieniony na gwarancji.

Ale jest w tym jakiś haczyk, a mianowicie istnieje spore prawdopodobieństwo , że nowy akumulator będzie miał tylko 60Ah, choć obecny ma 70Ah.

Obecne , nowe M3 dci mają zakładane właśnie takie akumulatory, a rok temu były wkładane 70Ah.

Podobno coś jest zmodyfikowane w układzie elektrycznym auta, że obecnie taki 60Ah wystarcza.

tylko ciekawe, czy przy tej wymianie akumulatora będzie założona ta modyfikacja? Nie sądzę.

Dodatkowo akumulatory 60Ah mają mniejszy prąd rozruchu od akumulatora 70Ah, a to przy dieslu ma znaczenie.

Czuję , że mogą być przepychanki w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę,

w sceniku miałam tak samo. Komunikat ~"akumulator rozład. uruch. silnik". Problem w tym jak ktoś mało jeździ i zużywa dużo prądu, to potrafi dwa razy w tygodniu zaistnieć na wyświetlaczu. Trzeba jeździć i tyle. Dużo prądu zjada radio, bluetooth, rozmowy prze telefon oraz laptop wpinany do 12v. To norma, ale przy takim wyświetlaczu powinna być inna informacja o naładowaniu baterii np. w formie mini - maxi - strzałka.

Cudem jednak jest to, że auto ma wskaźnik korkowego zagotowania silnika. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w formie mini - maxi - strzałka.

Ostrzeżenie o minimalnym poziomie naładowania akumulatora jest. Po co jeszcze jeden o max naładowaniu? Jakby coś takiego było, co niektórzy odłączali by od ładowarki, czyli zdejmowali klemę z akumulatora bo przecież pokazuje, że jest naładowany.

Nie ma co przesadzać ze wskaźnikami. W końcu to nie bolid F1, gdzie kierowca musi kontrolować wiele parametrów pracy samochodu, żeby choć 0,1 sek zyskać na okrążeniu.

Ale jak kto chce to się może pobawić i samodzielnie sobie coś takiego zmajstrować.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic609845.html :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megane tego jeszcze nie miałem, za to w Lagunie taty, przy wyłączonym silniku, przy otwartych drzwiach i kilkunastu minutach włączonym radiu komunikat ten pojawia się właściwie od nowości, mimo że auto robi codziennie przynajmniej 40 km rano i 40 popołudniu. Rzeczywiście mimo tego komunikatu z odpaleniem auta nie było nigdy żadnego problemu (benzyniak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Gdzie można znaleźć listę zastępników akumulatora. Sprawdzałem na oficjalnej stronie Varta ale nie ma tam już akumulatora 70Ah/720A jaki inny wybrać z tej strony: http://www.varta-automotive.pl/pl-pl/products/start-stop/start-stop/ lub gdzie dostać oryginał z pasującymi parametrami do Megane III z 2009 silnik 1,6 benzyna 100Km. Bo ostatnio coraz częściej pokazuję się komunikat ładowanie akumulatora chodź samochód dziennie przejeżdża około 40km nie słucham radia tylko pracuje nawiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś tydzień temu zrobiłem 200km, na drugi dzień myłem auto i słuchałem muzyki, nie dłużej niż 15min i też pojawił mi się komunikat na pomarańczowym tle, że akumulator rozładowany i żeby załączyć silnik. Silnik pochodził parę minut i od tamtej pory spokój. Pierwszy raz miałem coś takiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal.A. nie ma z tym problemu, również takie rzeczy przerabiałem. po prostu komputer informuje Cię, że aby zapobiec nadmiernemu rozładowaniu akumulatora należy włączyć silnik, aby akumulator się doładował. I nie ma tu znaczenia ile dzień wcześniej zrobiłeś km. po prostu jak zużywasz prąd z samego akumulatora, to spada stopień jego naładowania i być może gdyby nie ten komunikat, to po godzinie słuchania radia miałbyś problem z uruchomieniem samochodu.

 

sensorial , wybrałbym albo akumulator 75Ah/730A (co najwyżej nie doładuje Ci akumulatora na 100% a na 95%), albo poszukał innej firmy np. Banner robi takie, jaki akurat poszukujesz. ważne też jest, aby pasował wymiarami.

Pozdrawiam.

Edytowane przez rzadki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!