Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

" niski poziom naładowania akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie taki komunikat tylko raz się pojawił. Jak odbierałem auto z salonowego komisu. No i oczywiście wcześniej przy jeździe próbnej. Jak wracałem do domu po kupnie to pojawiło się ładowanie aku. Po przejechaniu 30km na drugi dzień nic się już nie pokazywało. I do tej pory nie widziałem na oczy tego komunikatu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To może ja opisze swoja historie.

 

Moje m3 ma juz ponad 2 lata. Ja osobiscie mam pol roku. 50k przebiegu. Przyszly zimowe dni. Troche grzebalem przy aucie i wiadomo... drzwi otwarte, lampki sie swieca, radio gra itd. Po ok. 15 minutach zapalił sie owy komunikat: "Uruchom silnik by naladowac akumulator". Po odpaleniu auta pisze "ładowanie aku..".

U mnie od razu nie zgasło, to postanowiłem sie przejechać. Wyłaczyłem lampki, radio, przejechalem kilka km ale to nic nie pomoglo bo komunikat dalej widniał. W koncu auto pozamykalem, zjadlem obiad i po powrocie juz komunikaty nie swieciły. Od tego czasu do dzisiaj mam spokój. Mineło jakieś 2 tygonie i normalne użytkowanie samochodu.

 

Tak wiec jeśli wam się zaświeci taki komunikat to jeszcze nie panikujcie :( i nie spieszcie sie jeszcze z wymianą aku. Pewnie jesli sytuacja sie bedzie powtarzać to już bedzie konieczność albo coś nie halo z elektryką.

Pozdrawiam!

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tygodniowej megance podczas demonstracji auta rodzinie (drzwi otwarte każdy wchodzi wychodzi itd) po ok 1h też pojawił się taki komunikat. Myślę że jest on mocno na wyrost jako taki dodatkowy przypominacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślę że to zależy od tego jak często i jak daleko jedziesz. Jeśli tylko kilka km i co dzień to myślę że warto. Co do drugiego pytania to też jestem ciekaw odpowiedzi. Podpytam się tylko czy zdjęcie klemy do ładowanie nie spowoduje konieczności kodowania radia itp? Czy można ładować z podłączonym akumulatorem (wiem że w starszych autach tak można było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!