Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję.

Operacja zakończyła się sukcesem.

Wyświetl A3 + radio z systemem arkamsys.

Na radiu można ustawić godzinę więc pełen sukces.

Teraz będę musiał pomyśleć o mikrofonie. Wiązka wychodzi z radia ale prawdę mówiąc nie chce mi się pruć plastików i szukać dlatego chciałbym zamontować mikrofon blisko kierownicy. Czy kable od mikrofonu trzeba kolorystycznie połączyć z kablami kostki? Mówimy o oryginalnym mikrofonie najlepiej Dacii.

 

Druga sprawa to dopłaciłem kilka złotych do radia z systemem arkamsys. Czy jakieś plusy z tego względem zwykłego radia BT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszytskich.

Stałem się posiadaczem megane 3ph1 w którym jest niefabryczne radio (wyswietlacz centralny z przyciskami, który wyświetla tylko godzinę i temp). Zakupiłem radio Czarne płaski z m3, po demontażu niefabrycznego zostały 2 kostki iso. Czy zakup przejściówki pod fabrycznego radio wystarczy czy trzeba coś jeszcze podłączyć? Brak instalacji pod manetka w kierownicy, tu też proszę o informację jak zrobić lub gdzie zakupić.

Z góry dziękuję za wszelakie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instalacji samochodu po wyciągnięciu radia niefabrycznego i przejściówek powinieneś mieć takie przyłącze:

1.thumb.jpg.624de39142519a11d81717bba7060c09.jpg

Jeśli je masz, to podłączasz do radia fabrycznego, działa wtedy wyświetlacz, głośniki i manetka pod kierownicą. Jeśli nie masz tego przyłącza, to niestety była grubsza ingerencja w instalację samochodu i czeka Cię wizyta u elektryka samochodowego, bo sam nie ogarniesz tego raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma głębiej tej dużej wtyczki to brakuje okablowania ,

Dorabiałem coś takiego do auta golasa ,

Wymiana maskownicy i dobudowa okablowania i można wstawić nawet radio polifonie z USB na przednim panelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu mam:

- 1 wtyczka - glosnikj przod (4 przewody)

- 2 wtyczka- stały plus, plus po zapłonie, masa, podświetlenie, sygnalowy/antena

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Wyswielacz (na początek) z przyciskami - wyświetla tylko godzinę i temp

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Od czego zacząć? 

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.6, 5.9 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio srebrne z pokrętłem na środku, wiem że z tym związana jest wymiana wyświetlacza ale się nie upieram, może być drozsza wersja z usb z przodu.

 

Teraz jest wyświetlacz do czarnego płaskiego radia i takie też radio mam do testów, do uruchomienia wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!