Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Przymierzam się do wymiany czarnego płaskiego radia w M3, ph1 bez nawigacji. Zależy mi głównie na większej mocy radia.

Wiem że jest szare radio Arkamys 4x40W (281159243R lub 281157550R). Do zmiany jest wtedy wyświetlacz.

Jeśli chce się mieć działający telefon to oczywiście dołożenie mikrofonu i chyba wymiana manetki? Wejście kablowe RCA będzie dalej działać bez problemu?

Jest jeszcze radio USB BT. Czy takie radio też było w wersji arkamys z większą mocą czy tylko standardowwe 4x15W?

Chcę po prostu wrzucić najmocniejsze fabryczne radio. USB nie jest mi aż tak potrzebne.

Jeszcze w necie widzę że w ph3 było takie radio 281155011R ale ciężko znaleźć opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Posiadam Scenic III 2011 rok . Posiadałem płaskie radio a teraz zakupiłem z BT i mikrofon, miałem instalację w słupku więc doszła tylko przedłużka i powinno działać. Nie mam clipa więc zakupiłem  ELM oraz pobrałem DDT4all. Proszę o pomoc w aktywowaniu radia w liczniku. Przeczytałem już sporo wątków, ale nigdzie nie znalazłem w co wejść żeby zmienić ustawienia radia. Domyślam się że powinienem wejść w audio i coś dalej wybrać. Nie chcę nic popsuć więc proszę o dokładniejszą instrukcję. Do tej pory korzystałem z testera Delphi  ale z tym programem nie miałem do czynienia a zależy mi tylko na uruchomieniu  radia. Jeśli była by możliwość chętnie połączę się zdalnie z osobą która to ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w licznik i zmieniasz radio z radio  R1 na radio R2. Na rysunku kolejność działań dla ecu licznika Tdb J95 V0302 Valise. Do audio wchodzisz poprzez przejściówkę multimedia.

radio.thumb.jpg.cd0342c70e52a038bf5e68f98e437382.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Robię jednak coś nie tak albo mam uszkodzony ELM lub niewłaściwy program.

ELM posiadam w wersji V1,5 z pomarańczowo niebieską naklejką. Zainstalował się bez problemu, komputer go widzi, program też. Ddt4all pokazuje jako podłączony ale dalej w okienkach  mam  no data, czyli coś nie tak. Program pobrany z forum dacia. Dodam że chodzi bardzo powoli, dopiero kilka sekund po kliknięciu zaznacza wybraną opcję, a przewijanie paska pionowego jest prawie niewykonalne. Proszę o podpowiedź co może być nie tak. W załączniku zdjęcia z programem.  Komputer jest ok ponieważ używam go do diagnostyki autocom, vag, i sterowników gazowych i tam działa bez problemów.

IMG_20210223_151320.jpg  IMG_20210223_152245.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanowałeś swoje ecu za pomocą przycisku lupa by odczytać jaki licznik masz założony. Ja podałem przykład dla swojego licznika. No data świadczy o tym, że elm nie odczytuje danych ze wskazanego ecu. Po skanowaniu w oknie po lewej stronie będziesz miał listę znalezionych ecu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak skanowałem i nic mi nie wyświetliło. Pierwsze zdjęcie jest po skanowaniu.

Po skanowaniu jest ta sama lista ze wszystkimi ecu które są dostępne po włączeniu programu. Chętnie bym to zrobił u kogoś, ale obdzwoniłem okolicznych mechaników i nikt nie jest mi w stanie pomóc nawet warsztaty tylko dla renault. Jeden z nich nawet mnie zapytał czy mam instrukcję do wykonanie czynności Clipem to może mi podłączyć za 60 zł i ustawić ale tylko jeżeli mu powiem jak. I tu też moje pytanie. Czy można to zrobić clipem ?

Wgrałem też inny program ddt4all z jakiejś ruskiej strony i w ogóle mi nie widział ELM. Czy jest możliwość że mam wadliwy program ? Do tego który się łączy sam musiałem dodać plik z bazą danych i tu może jest jakiś problem. Czy można gdzieś pobrać stabilną sprawdzoną wersję ddt4all ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Ci nic nie pomogę, dopóki elm nie połączy się z samochodem i nie odczyta sterowników to nic nie zdziałasz. Spróbuj zainstalować Ecutweaker na androida musisz tylko dodać bazę danych ecu.zip do pamięci telefonu. Zrobisz nim to samo co ddt4all a może on połączy się z samochodem. Wcześniej należy obd II sparować z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Clipem da się to zrobić ? Ewentualnie ktoś koło Radomia kto potrafi się tym zająć ?

Ewentualnie czy jest jakiś sprawdzony model  ELM który zadziała ? Może to jego wina. Chętnie kupię. Zainstalowałbym też nowy program ddt4all który na pewno działa. Kolego Aniewa czy masz możliwość udostępnienia takiego programu lub wskazania gdzie mogę pobrać ?

 

Czy taki komunikat podczas testu ELM oznacza że nic nim nie zrobię i jest niekompatybilny ?

arm.jpg

 

 

Zacznę od podziękowania dla kolegi aniewa. Zakupiłem inny ELM na BT, nie był drogi bo 45 zł z przesyłką ale najważniejsze że działa. Poprzedni był na niewłaściwym chipie. Bez najmniejszego problemu połączyłem się z ddt4all i zrobiłem wszystko jak w instrukcji od aniewa. Radio ożyło. Wpisałem tylko kod który wygenerowałem kalkulatorem i działa. Co do podsumowania: Radio arkamys to z dwoma antenami (podłączyłem tylko jedną tą białą i działa) koszt z przesyłką 66 zł, mikrofon kupiłem za 10 zł razem z lampką, obudową i wyświetlaczem pasów z renault captur 2016r (w clio też są takie same i w przedziale 10-50 zł) , manetka 10 zł kupiona u tego samego sprzedawcy, plus wysyłka  12 zł. Miałem już instalację od mikrofonu, która szła do słupka więc dorobiłem tylko przedłużacz ze starych przewodów od oświetlenia led do półek szklanych w witrynie meblowej (wtyczki maję ten sam rozstaw pinów, zużyłem 4 szt po dwie wtyczki na stronę). Łączny koszt wymiany radia to 98 zł plus ELM 45 który okazał się bezcenny. Dla zainteresowanych dodam że wymiana radia dużo zmienia w dźwięku. Bas jest pełniejszy, dźwięk czystszy. Miałem wcześniej Scenica z pełnym nagłośnieniem arkamys ze wszystkimi głośnikami i tam jak dla mnie grało dobrze, nie liczyłem że zbliżę się do tego z czterema głośnikami ale est naprawdę zadowalająco. Na pewno nie będę wymieniał głośników ponieważ te nie charczą i dają radę. Jeszcze raz dziękuję za instrukcję przestawienia radia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak kupię radio Arkamys z dwoma pokrętłami ze Scenica III to mi zadziała ono w Megane III?

Oczywiście wyświetlacz ten bez guzików? Jest do kupna tanio Arkamys wykręcony ze Scenica w internecie i tak myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Będę wkładał radio z dwoma pokrętłami i wyświetlacz A3. Auto bez nawigacji. Ostatnie pytanie odnośnie kupna manetki z telefonem:

Jaka jest różnica między tymi dwoma manetkami? Jest jakaś różnica co kupię?

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!