Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem Renault Megane 3 ph1 2008r. Posiadam fabryczne radio, to najbardziej podstawowe wraz z podstawowym wyświetlaczem. Zainteresowany jestem wymianą radia na trochę lepsze wraz z wyświetlaczem. W całym wątku nie mogłem znaleźć bezpośredniej odpowiedzi. Nie za bardzo wiem, czym się różnią różne wyświetlacze (A1, A2, mozaikowy??) ani jak się kompletnie za to zabrać

 

W tym momencie posiadam takie radio z takim wyświetlaczem:

image.thumb.png.8bb2cff7e0a63b40bf01770d3670ad50.pngimage.thumb.png.8c18a2fdd16c1fe2db4e98b347aad5d1.png

 

Zainteresowany jestem natomiast takim:

 

image.thumb.png.068fe5bf8b51c05649f5a6d648c5f4ec.pngimage.thumb.png.d7c0e2f85595220838964f76eacf7251.png

Nad czym się głowię w takim razie. Chciałbym wiedzieć, czy to radio będzie kompatybilne z tym wyświetlaczem (niżej wstawie zdjęcie z numerami seryjnymi) oraz, czy do wymiany wystarczy okablowanie ze starego radia, czy będzie potrzebne coś jeszcze? Rozumiem, że radio posiada bluetooth, nie zależy mi na rozmowach przez system głośnomówiący przynajmniej na razie, czy to wszystko bez mikrofonu będzie działać? Muszę zmieniać manetkę, a i czy można puszczać muzykę przez ten system bluetooth?

 

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi

Pozdrawiam

image.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio z drugiego zdjęcia będzie pasować do wyświetlacza z drugiego zdjęcia. Wyświetlacz z pierwszego nie zadziała z radiem nr 2. Radio nr 2 odtwarza np muzykę poprzez bluetooth i nie wymaga mikrofonu do poprawnego działania. Okablowanie będzie pasować zarówno do radia nr 2 jak i do wyświetlacza nr 2 bez żadnych przeróbek. Nie musisz zmieniać manetki. Jedyny możliwy problem to ustawianie godziny na wyświetlaczu nr 2 jeśli trafisz na radio z samochodu z nawigacją, ponieważ jak zauważyłeś wyświetlacz nr 2 nie ma przycisków. Proponuję poszperaj w wyszukiwarce, bo problem jest dosyć obszernie opisany na forum. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz!

 

Właśnie, jest jakiś sposób, żeby rozpoznać, czy radio pochodzi z samochodu z nawigacją? Trochę głupio nie mieć możliwości zmiany godziny. Jeszcze pytanie co do kodowania radia, z tym to raczej bez większych problemów, wystarczy rozkodować kod z naklejki, racja?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof223 napisał:

Nie za bardzo wiem, czym się różnią różne wyświetlacze (A1, A2, mozaikowy??) ani jak się kompletnie za to zabrać

Masz na naklejce napisane. To co wstawiłeś to akurat a3.

 

7 minut temu, Krzysztof223 napisał:

Właśnie, jest jakiś sposób, żeby rozpoznać, czy radio pochodzi z samochodu z nawigacją

Pytaj sprzedającego. Najlepiej jakbyś dostał komplet z jednego samochodu ale wiem że będzie ciężko.

9 minut temu, Krzysztof223 napisał:

wystarczy rozkodować kod z naklejki, racja?

Tak

1 godzinę temu, Krzysztof223 napisał:

Rozumiem, że radio posiada bluetooth, nie zależy mi na rozmowach przez system głośnomówiący przynajmniej na razie, czy to wszystko bez mikrofonu będzie działać?

Tak. Za mikrofon w ASO płaciłem 80zł. Jeszcze nie chciało mi się wstawić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2021 o 19:41, cinas napisał:

W konfiguracji radia wyłącz nawigację

Można zrobić clip , ddt4all

@Krzysztof223 jeśli masz dostęp do diagnoskopu jak napisał @cinas i uda połączyć się z siecią multimedialną w samochodzie, to nawet radio z kompletu z nawigacją można skonfigurować. Więc szanse są ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo @CzechuXX @Laros z odpowiedzi, dużo mi rozjaśniliście. Znalazłem jedno radio, którego sprzedawca zapewnia, ze jest samochodu bez nawigacji, więc ten zamówię, a później ewentualnie zwrócę jak nie będzie pasować. Dostępu do diagnoskopu nie mam na razie ale planuję sobie ogarnąć. Niedługo zamawiam radio i wyświetlacz i zobaczymy co to będzie. Jeszcze raz bardzo dziękuje. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem u siebie taką zamianę.
Radio i wyświetlacz mogą być z różnych aut, u mnie wyświetlacz był z "anglika" i wszystko działa bez konieczności konfigurowania.
Radio z lub bez nawigacji można sprawdzić po numerze, warto poszukać radia 3D Sound by Arkamys (281159243R,  281157550R) ma wzmacniacz 4x30W, choć nie do końca będzie wykorzystane jeśli auto nie ma tylnej szyby z wbudowaną anteną. Proponuje dołożyć gwizdki w deskę i wymienić głośniki w drzwiach na jednodrożne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, romano76 napisał:

Radio z lub bez nawigacji można sprawdzić po numerze,

Chyba nie bardzo, przynajmniej mnie się to nie udało... Z tego co wiem, producent niestety nie rozgranicza nr OEM na wersję nav i bez. Chodzi raczej o wersję oprogramowania radia. Oczywiście nie twierdzę, że nie może być inaczej.

 

10 godzin temu, romano76 napisał:

warto poszukać radia 3D Sound by Arkamys

Tutaj się całkowicie zgadzam, udało mi się dorwać taką sztukę, jest więcej możliwości w ustawieniach a i dźwięk bardziej zacny.

Trzeba natomiast uważać, aby nie trafić na wersję BOSE, bo wymaga ona dodatkowego wzmacniacza.

 

10 godzin temu, romano76 napisał:

Proponuje dołożyć gwizdki w deskę i wymienić głośniki w drzwiach na jednodrożne.

A ja proponuję dołożyć gwizdki w desce, a póki co w drzwiach zostawić te co są. Zawsze można je później wymienić na jednodrożne jeśli ktoś poczuje niedosyt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, romano76 napisał:

Radio i wyświetlacz mogą być z różnych aut, u mnie wyświetlacz był z "anglika" i wszystko działa bez konieczności konfigurowania.

Dobrze widzieć, teraz tylko żeby radio miało konfigurację nie z nawigacji żeby ta godzinę ustawiać i żeby nie trzeba było się bawić z całym tym przekonfigurowaniem.

 

16 godzin temu, romano76 napisał:

warto poszukać radia 3D Sound by Arkamys

 

5 godzin temu, Laros napisał:

Tutaj się całkowicie zgadzam, udało mi się dorwać

Dziękuję Wam za sugestię, nie jestem audiofilem, więc nie zależy mi jakoś mocno nad lepszym audio, choć zwrócę na to uwagę.

 

16 godzin temu, romano76 napisał:

Proponuje dołożyć gwizdki w deskę i wymienić głośniki w drzwiach na jednodrożne.

Pozdrawiam.

 

5 godzin temu, Laros napisał:

A ja proponuję dołożyć gwizdki w desce,

A w to to mi się w ogóle bawić nie chce na razie, ale kiedyś może.

 

Jeszcze do tego radio 3D, ono wygląda tak samo jak to, którego poszukuję i różni się tylko numerami seryjnymi takimi jak podał @romano76?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Laros napisał:

Chyba nie bardzo, przynajmniej mnie się to nie udało... Z tego co wiem, producent niestety nie rozgranicza nr OEM na wersję nav i bez. Chodzi raczej o wersję oprogramowania radia. Oczywiście nie twierdzę, że nie może być inaczej.

Przez catcars'a idzie do tego dojść. Jest informacja, które radio jest do navi lub sprawdzając po numerze wyświetlacza do jakiego typu radia jest przypisany.

 

6 godzin temu, Krzysztof223 napisał:

A w to to mi się w ogóle bawić nie chce na razie, ale kiedyś może.

Jak w aucie pociągnięta jest instalacja fabryczna to robota na kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Laros napisał:

3D Sound by Arkamys - wygląda tak samo, ale cechą charakterystyczną są dwa wejścia antenowe.

W trakcie przeszukiwania Allegro widziałem chyba jeden taki egzemplarz. Spróbuję go jeszcze znaleźć.

 

21 godzin temu, Laros napisał:

posiadam to 281159243R.

 

21 godzin temu, CzechuXX napisał:

Ja kupiłem z tym numerem:

281157550R

 

Jak znajdę takie to będę przynajmniej pewniejszy, że będą działać.

 

 

15 godzin temu, romano76 napisał:

Przez catcars'a idzie do tego dojść.

Dziękuje za sugestię, rozejrzę się na tym portalu może trochę ułatwi mi sprawę.

 

15 godzin temu, romano76 napisał:

Jak w aucie pociągnięta jest instalacja fabryczna to robota na kilka minut.

Musiałbym zajrzeć, może faktycznie jeżeli jest instalacja to sobie to zrobię.

 

Jeszcze pytanie, jak wspomniał @romano76 radio 3D ma dwa wejścia antenowe, raczej na pewno nie posiadam tej anteny w tylnej szybie, ale to rozumiem, że to nie przeszkadza, normalnie na jednej domyślnej antenie wszystko będzie działać, racja? Chociaż aktualnie radio dobiera dobrze tylko, gdy Neptun jest w odpowiedniej pozycji względem ziemi, a to dosyć znany problem z instalacją antenową w Megankach, też się muszę za to zabrać, choć używam do słuchania muzyki Spotify z transmiterem fm, co moje potrzeby zaspokaja wystarczająco to chciałbym mieć również możliwość odbierania radia kiedy byłaby na to ochota i mam nadzieję, że brak tej drugiej anteny nie będzie problemem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!