Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach podsumowania - pierwsze radio było uszkodzone, wymienione na drugie - menu już działało, tylko zegara nie było w ustawieniach :-). Ostatecznie zainstalowałem jednak 3D Sound by Arkamys BT. Trafiłem na egzemplarz z auta bez navi więc i zegar był w menu. Chyba gra lepiej niż Radiosat Classic BT, ale to tylko moje subiektywne wrażenie. Pozostało mi tylko wymienić archaiczne gniazdo RCA (Chinch) pod radiem na USB/AUX i to raczej nie żeby podłączać pendrive (wystarczy mi muza z telefonu przez BT) ale żeby ładować z USB telefon, I pytanie do doświadczonych. Czy nie instalując C-boxa i całego okablowania mogę zasilić moduł USB/AUX bezpośrednio 12V+ i GND (np. z zasilania zapalniczki bo najbliżej) i już będę miał 5V na wyjściach USB do ładowania telefonu? Jeżeli tak to do których pinów podłączyć 12V+ i GND? Przekopałem kilka postów na naszym forum ale bezpośredniej odpowiedzi nie znalazłem. Bardzo szczegółowo opisujecie jak i gdzie podłączyć c-box (szacunek :-)) ale sam moduł USB/AUX jest z oczywistych względów pominięty, bo tam jest gotowa wtyczka z wiązki radia (plug&play). Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam forumowiczów, chciałbym Was poprosić o pomoc. Mianowicie, przymierzam się do zmiany radia w Megane gt grandtour z 2011r. Mam obecnie zamontowane czarne, płaskie radio i wyświetlacz z guzikami do zmiany godziny. Podpowiedzcie mi, czy to radio będzie pasowało do przedlifta? 

 

https://www.olx.pl/d/oferta/renault-megane-3-iii-radio-cd-wyswietlacz-76491-89391-CID5-IDJJpuJ.html

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez galardo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry. Chciałbym uzyskać twoją pomoc. Mam przypadek podobny do tego, co już wskazano w tym poście, mam samochód megane 3 ph1 z czarnym radiem bez bluetooth, ale z ekranem tomtom non live GPS. Chciałem zmienić radio na takie z bluetooth. Kupiłem 28115 9389R (allegro.pl) ze sklepu z częściami, który pochodził z 1 auta bez GPS. Udało mi się z kolegą skonfigurować radio pod GPS (ma soft CLIP). Ale kiedy wstawiam go do auta radio nie pojawia się na ekranie tomtom. Z CLIP-em nie ma dostępu do konfiguracji tomtom, myślę, że to wystarczy, zmień typ radia R108 na R208 (o ile formalne rzeczy mówią). Nie wiem co to jest w nazwie ECU nawigacji. Skończyło się na zakupie ELM327 (BT) i zrobiłem też kabel, który pozwala na zmianę pinów, aby mieć dostęp do CAN2. Pobrałem też i zainstalowałem DDT4all i PyrEN na laptopie (a nawet myclip na tablecie). Mogą pomóc, wskazując krok po kroku, co i jak mogę zrobić. Byłbym wiecznie wdzięczny. Uwaga: przepraszam za język, jestem portugalski i używam translatora google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Na obrazku 1 pokazano NFA2 v1.3 i NFA V0.6. Skąd mam wiedzieć, który moduł mam w samochodzie? ELM327 (ODB2) musi być włączony w trybie CAN-1 (przynajmniej na obrazku to jest)? Nie na CAN-2 (multimedia)? A potem po prostu naciśnij "napisz" czy muszę zrobić coś innego? Dziękuję ponownie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jeszcze jedno, po wpisaniu nowej wartości w parametrze wszystko się skończyło czy trzeba wcisnąć "twardy reset"?

 

Witam, niech żyją wszyscy. Pierwsza interakcja. Z oryginalnym radiem które już moje auto ma podłączyłem ELM327 który mam do kabla we wtyczce CAN-2 (multimedia) - kabel ma 2 wtyczki, jedna dla CAN-1 a druga dla CAN-2. Wybrałem Megane 3 i przeszukałem ECUS. Wykrył 3 z 2 zmieniającymi się na czerwony (brak bezpośredniego dopasowania). Te 2 czerwone są związane z radiem i modułem nawigacyjnym (patrz zdjęcie). Teraz, wybierając ręcznie moduł nawigacyjny, pojawia się seria ECU. Wybrałem ręcznie NFA v0.6 iw tym do zmiany modelu radia z R108 na R208. Myślę, że to trzeba zrobić z nieoryginalnym radiem, oprócz wyraźnego wskazania, że ma GPS (myślę, że jest to już skonfigurowane na nieoryginalnym radiu ale potem potwierdzę). Wątpię/obawiam się, że moduł nawigacyjny nie został wykryty bezpośrednio (zmienia kolor na czerwony w wyszukiwaniu). Czy to dlatego, że pojawia się kilka modułów nawigacyjnych i tylko z ręcznym wyborem (NFA v0.6) i to pozwala na dotarcie do parametrów do modyfikacji? Jak mogę się upewnić, że wybór jest właściwy (NFA v0.6), a nie coś innego? Obawiam się, że jeśli to nie jest właściwy wybór, to coś pójdzie nie tak i będę bez GPSa... Również w ECU radia istnieje możliwość zmiany VIN. Czy mogę to zrobić w radiu które przyszło z innego auta bez utraty/zmiany kodu odblokowującego które posiada? Po zmianie typu radia lub VIN wystarczy wczytać w write conf i parametry są zapisane? Doceniam twoją pomoc. Z góry wdzięczny.

4.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, D_Saint napisał:

Jak mogę się upewnić, że wybór jest właściwy (NFA v0.6), a nie coś innego?

Spróbuj przeskanować programem Ecutweaker lub Pylip. Powinno pokazać jakie ecu nawigacji jest w samochodzie. Jeżeli połączy się z ekranem nawigacji to odczyta prawidłowy VIN samochodu.

W radiu VIN możesz zmienić. Kod będzie ten sam, nie utracisz go.

Komunikaty z radia będą widoczne na ekranie nawigacji gdy zaznaczysz tak jak na rysunku. Przykład dla  NFA 2 V1.3

 

radio.thumb.jpg.1acc9a26cf720cd514bcab1db1f59d7a.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga interakcja... testowałem z ECUteaker, ale odczytuje prawidłowe wartości VIN zarówno w NFA v0.6 jak i NFA2 v1.3... wybierając ten ostatni parametr ECU "Radio Display" (z oryginalnym radiem . .. nadal nie zmieniłem radia na drugie) ma wybraną opcję "Radio Display". Ale nadal nie wiem... skąd mam wiedzieć jaką wersję modułu nawigacyjnego (NFA v0.6, czy NFA2 v1.3... lub inna) powinienem wybrać aby zmienić typ radia na R208?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!