Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.06.2015 o 22:22, cinas napisał:

Chcesz wyrzucić nawigację ?

Tak można wymontować nawigację , wymontować puszkę bic i zamiast niej podłączyć wyświetlacz , zmostkować cany w kostce od anwigacji aby can doszedł do radia

Bedzie problem z długością kabla od białej puszki bic bo jest za licznikiem a wyświetlacz na środku

 

Witam, jest to jedyny post w tym temacie odpowiadający na mój problem, ale potrzebuje więcej szczegółów. Megane 3rs ph1 z nawigacją tom-tom, chce usunąć nawigacje na rzecz ekranu mozaikowego 023r z RS monitorem. 
Po podpięciu do kostki bic ekranu z jednoczesnym zachowaniem ekranu nawigacji radio się włącza. Bez ekranu nawigacji nie. Które piny i w jaki sposób zmostkować od can’a radia żeby to obejść? Długość instalacji to nie problem, bo wykonałem już przedłużenie wiązki.
I które piny z wiązki kontrolki pasów przy ekranie nawigacji dopiąć w puste miejsca w kostce bic żeby mieć pełną funkcjonalność ekranu?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo. A resztę nawigacji spod schowka i pilota tez śmiało mogę odpiąć? Kostka od kontrolki pasów przy navi ma bodajże 6 pinów, jest pan w stanie mi określić, które 4 i jak wpiąć do kostki po bic? 

 

Edytowane przez Example
Powielenie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment , ty masz tomtom czy Carminat CD/DVD  ?

Piszesz iż masz TomTom - jak masz TomTom to nic nie ma w schowku od nawigacji

Pilota tak , jak masz 5 przewodów jak masz 7 to do zmostkowania cany

 

Edytowane przez cinas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, niejasno się wyraziłem, mam tom tom (nie live) na kartę pamięci w ekranie, sterowane przyciskami w tunelu środkowym przy dźwigni zmiany biegów/ręcznego i radio z dwoma gałkami i portem usb/aux. Chce nawigacje wyrzucić z auta i zostawić radio z portem i ekran mozaikowy z RS monitorem. 
 
Wydawało mi się kiedyś jak ściągałem schowek, że pod nim był jakiś sterownik do którego szły przewody od ekranu nawigacji stąd moje pytanie. 

A165C41F-387C-4B87-BF84-4FF7CCD1B050.jpeg

Edytowane przez Example
Dodanie załącznika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cinas napisał:

Pilota tak , jak masz 5 przewodów jak masz 7 to do zmostkowania cany

 

Pilot jednak 7 pinów.. mogę znowu prosić o pomoc które zmostkować żeby go usunąć i wstawić schowek w jego miejsce ? ? 

8122B752-283F-4E16-8707-99081C28937F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie jest Pan prze gość :) 

pilot wypięty, ekran tez, wszystko chodzi, RS monitor odpala, cany się zgadzają wiec czyta parametry bez problemu. 
Mam pytanie jeszcze, instalacja z czterema kolorowymi wtyczkami od ekranu nawigacji- mogę ją usunąć w jakiś sposób czy nie ? 
I co zrobić z radiem, bo nie da się ustawić godziny, przekodować w jakiś sposób czy prościej wymienic ?

Całość navi tez przekodować trzeba clipem ze ścieżki wyposażenia pojazdu czy nie? 

7C77C278-D5B2-434B-A886-2B975E289DBB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Przepraszam, że się podepnę, ale na moim forum (Clio) temat jest mniej „popularny” wśród znawców tematu :)

Jeśli mogę to od razu zwrócę się do Ciebie cinas i w kilku zdaniach powiem o co mi chodzi.

Mam Clio 3 ph2 radiosat Classic + navi tom tom bez live’a. Fabryczne. Męczy mnie dźwięk tego radia (radia, bo głośniki wymieniałem - wszystkie 6 i to się nie zmieniło), jest zbyt wysoki, za dużo jest wysokich tonów, mniejsza o szczegóły. Chce zmienić radio zostawiając fabrykę. Chciałbym radiosata z pokrętłem (funkcja bt mnie nie interesuje!), ponieważ to blaupunkt a mój radiosat to...made in france coś i może grało by to choć trochę lepiej.

Chciałbym zebrać informacje czego prócz radia będę potrzebował. Posiadam wifi interfejs obd, posiadam ddt4all. Rozumiem, że interfejs obd muszę przerobić, żeby połączyć się z CAN2 (multimedia). Czy po przeróbce będę mógł połączyć się też jak wcześniej przez zwykły CAN? Czy muszę odwracać przeróbkę?

Samo radio nie zagada mi z tym sprzętem - muszę je aktywować przez mój interfejs i ddt4all. Tak?

Czy potrzebuje coś jeszcze zrobić, aby to nowe radio działało z moim navi bez problemów jak wcześniejsze?

Jakieś kabelkowe przeróbki?

W zasadzie tyle chciałbym wiedzieć. Taka „minimalna” zamiana radia. 

Z góry dziękuje bardzo za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dopytać, bo jestem na etapie umiejętności samodzielnego podłączenia ledów i zmiany języka w liczniku przez ddt4all.

Typ radia w nawigacji - przez can multimedia, navi i tam zmiana typu radia? Do ogarnięcia przez ddt4all?

Cany do przełączenia - chodzi o przełączenie pinów we wtyczce? A interfejs obd ? Mój interfejs póki co nie widzi CAN2, musiałbym mu przepiąć piny. Lepiej mieć dwa interfejsy? Czy można jednym ogarniać oba połączenia CAN? Nie mówię o Clipie oczywiście.

To radio z BT nie wymaga tom tom live ?

 

Edytowane przez spidart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!