Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna wiadomość.

 

Znalazłem przed chwilą Radio o numerze 281157550, czyli takie jakie ma @CzechuXX, wystawione za stówkę, wcześniej też trafiłem na takie ale wystawione za 250-300, coś nie tak, czy może nieświadomy sprzedawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/megane-iii-08r-radio-cd-281157550r-9722784872

W zeszłym roku kupowałem dwa: jedno Bosch, wersja standardowa za 50 zł, drugie 3D Sound by Arkamys Blaupunkt za 80 zł. Oba w doskonałym stanie. Ceny wyraźnie poszły w górę, być może zwiększył się popyt.

Edytowane przez Laros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 281157550R kupowałem w maju za 150zł. Ciężko wtedy było tą wersję taniej niż 100zł znaleźć. Jedna rysa od demontażu ale raczej niewidoczna. Zwykłe można było spokojnie znaleźć za 50-100. 

Do tego wyświetlacz w stanie 9/10 za 50zł.

13 minut temu, Laros napisał:

 

Z tego linku radio ma urwane gniazdo antenowe.

Wydaje mi się że jak moje kupowałem to też to wisiało wtedy.

20 minut temu, Krzysztof223 napisał:

Znalazłem przed chwilą Radio o numerze 281157550,

Dokładnie oglądaj zdjęcia poniżej może mieć usterkę tak jak wyżej.

Fajnie jakby miało trochę wiązki. Będziesz mógł sobie mikrofon zamontować w innym miejscu bez cięcia oryginalnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za pomocą numeru seryjnego radia jestem w stanie rozpoznać czy radio jest z wersji Bose czy też nie? Konkretnie chodzi o zmianę radia z czarnym panelem na 3d arkamys o numerze 281159243R

 

Jest jakaś różnica czy wezmę radio z Boscha czy z Blapunkta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super bardzo dziękuje za pomoc, zamawiam o takim kodzie bo trafiła mi się wersja bez navi

 

Czy jest jakaś różnica w radiu wyciągniętym z anglika? 

W dniu 25.08.2021 o 06:19, CzechuXX napisał:

Papuga :?:

Czy w arkamysie są nadal fabrycznie wejścia rca jak w radiu z czarnym frontem, czy już wersja z USB?

post-84524-0-85095300-1480610938.jpg

post-84524-0-98299600-1480610960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacperrross napisał:

Czy jest jakaś różnica w radiu wyciągniętym z anglika? 

Myślę, że jeśli numer się zgadza to nie powinno być różnicy.

2 godziny temu, Kacperrross napisał:

Czy w arkamysie są nadal fabrycznie wejścia rca jak w radiu z czarnym frontem, czy już wersja z USB?

Tutaj nie pomogę. Ale odkąd mam radio z BT to zapomniałem o tych wejściach. Wszystko leci z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, wymieniłem fabryczne radio na navi z androidem 10. Szynę kan aktywowałem, ale dalej nie działa mi sterownie z kierownicy. Czy trzeba również coś zmienić w komputerze auta? np. wpisać nowy numer radia? pacjent fluence 2013r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem "nowy" więc witam Wszystkich. I teraz już w temacie wymiany radia. W kupionej właśnie Megane III CC phI 2012 podstawowe radio (bez BT) 281150030R i wyświetlacz A2 

 

IMG_5159.thumb.JPG.913801767a82a2a8c351d532528be82b.JPG

 

wymieniłem na radio z BT 281159389R (jako Blaupunkt), wyświetlacz mozaikowy A3 i pilot przy kierownicy z obsługą telefonu. 

 

IMG_5157.thumb.JPG.0f0d21498a7e2e9fb2a5730113ca9dc3.JPGIMG_5158.thumb.JPG.d89cdcb0570a75f2019aaaefac43f491.JPG

 

Radio gra, pilot działa ale ... 

Zegarek tylko miga. Przekopałem forum i wiem, że prawdopodobnie radio jest od zestawu z nawigacją i czeka mnie zmiana konfiguracji, Tylko, że przycisk setup ("suwaki") zaznaczony w kółeczku w ogóle nie wywołuje żadnej akcji.

IMG_5166.thumb.JPG.00f2f2a5b99f65d16bcc81cadca06005.JPG

 

U innych forumowiczów można było zmienić język, przywrócić do ustawień podstawowych a u mnie nic się nie dzieje, w ogóle radio nie przechodzi do opcji. Czy to możliwe, że konfiguracja jest tak ustawiona, że przycisk jest martwy czy jednak radio jest uszkodzone i muszę je odesłać lub wymienić na inny egzemplarz. Przy okazji czy radio 281155040R (Bosch) czymś się różni od mojego? Wyglądają tak samo.

 

 

 

Proszę o pomoc bo nie wiem czy to uszkodzone radio czy tylko trzeba zmienić CLIP-em konfigurację.

Dzięki z góry, temat wciąż świeży więc może ktoś doradzi.

 

I jeszcze jedno pytanko - po uruchomieniu samochodu radio gra od razu ale na wyświetlaczu przez 20 sek. jest logo Renault i dopiero pojawia się radio - to normalne?

 

 

 

Edytowane przez ku_le
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu radia i uruchomieniu ponownie wyświetla się napis "Podłącz Diag Tool" i radyjko nie działa ? ddt4all łączy się bez problemu z radiem i przyjmuje zmiany konfiguracji np. można zmieniać język, ale napis nie znika. 

 

Może ktoś przerabiał taki temat i udało się wskrzesić radio za pomocą ddt4all? 

 

Edit: Udało się naprawić radio przez PyRena zakładka 7 - CF : Changing configuration, następnie ostatnia opcja Konfiguracja samochodu i skrypt automatycznie skonfigurował radio pod wyposażenie auta ? 

Edytowane przez adek350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!