Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przy zmianie radia z R1_08 na R2_08 w module nawigacyjnym NFA_v0. 6, wpisz conf (tryb eksperta) i wyłącz radio i włącz, parametr pozostaje w R1_08 (wykonanie nowego skanu). Co ja robię źle? Czy ktoś może pomóc proszę?

 

Coraz mniej rozumiem. Zamontowałem radio, które kupiłem ze złomu (wersja wykryta w DDT4all i v3.81) i skonfigurowałem je z parametrem "NFA present" w tym samym co w jednym z poprzednich postów. Potem ponownie zmieniłem moduł NFA z R1_08 na R2_08, zrobiłem "write conf", potem wyłączyłem radio, wyjąłem kluczyk i zablokowałem auto. Następnie ponownie przekręciłem kluczyk w stacyjce, włączyłem radio i na ekranie pojawił się komunikat "system nie skonfigurowany, włącz narzędzie diagnostyczne". Spanikowałem. Wróciłem do wpisywania radia R1_08 w NFA, wróciłem do robienia "write conf", i ponownie wyłączyłem radio i wziąłem kluczyk do stacyjki. Potem wróciłem do demontażu radia R2_08 i odstawiłem oryginalne radio. Zamknąłem auto kluczykiem i po kilku minutach ponownie włożyłem kluczyk do stacyjki, włączyłem radio i GPS znów zaczął działać, ale... pasek radia się nie pojawia. Radio gra, ale pasek informacji o stacji radiowej i inne informacje (np. głośność, temperatura...) nic się nie pojawia. W DDT4all radio R1_08 nadal pojawia się w parametrze NFA v0.6, czyli co jest zainstalowane. Dlaczego nie mam slasha, skoro nic nie zmieniłem w radiu, a w NFA v0.6 to R1_08? Czy jest jakaś możliwość powrotu do tego, co miałem wcześniej? Mam też Pyren i zrzut mojego modułu NFA, który zrobiłem przed zmianą. Jak to się robi (krok po kroku)? Kolejne pytanie dotyczące karty SD. To co mam w gnieździe nie jest oryginalne, to ten który mam jest "przygotowany" do włożenia aktualnych map, czy to ma jakiś wpływ na konfigurację zmiany radia R1_08 na R2_08 (czyli czy mam zmienić bez karta)? PROSZĘ O POMOC JEŚLI MOŻESZ JESTEM ZDESPEROWANY... Chciałbym przynajmniej wrócić do tego, co miałem i sprzedać radio R2_08, ponieważ nie mogę zmusić go do pracy w moim aucie.

IMG_20220523_083443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

pisałem już w nowym wątku, ale zostałem skierowany tu. Przeczytałem wszystkie 40 stron, trochę się nauczyłem, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi.

 

Popsuło mi się radio w grand scenic 3.

Na naklejce ma dwa numery :

281153992R

A2C32333006

 

Chciałbym kupić taki sam model, używany. Udało mi się znaleźć z takim samym pierwszym numerem , tj. 81153992R. Niestety drugi numer jest już inny, np. A2C32333005. Różni się ostatnią cyfrą. Czy takie radio będzie pasowało?

 

Zakładam, że radio jest popsute ponieważ w pewnym momencie zaczęło się wieszać podczas połączenia bluetooth -- najpierw nie puszczało dźwięku połączenia na głośniki, ale też wyraźnie przejmowało połączenie, bo w telefonie nic nie było słychać. Później połączenie z telefonem wieszało całe radio. Taka sytuacja występowała w losowe dni -- czasem działało.

Po kilku miesiącach nie dało się już włączyć radia. Włączało się samo mniej więcej raz w tygodniu. Zakładam, że się popsuło, choć początkowo myślałem, że to problem z zasilaniem. Dobrze myślę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam, 

Jestem świeżym posiadaczem Megane III po lifcie. Kupiłem furkę z nieoryginalnym radiem Sony które bardzo słabo gra, postanowiłem zakupić oryginalne radio do tego modelu

Ponieważ w samochodzie miałem dwie fabryczne podłużne kostki 12 i 32 PIN oraz jedną wtyczkę do anteny to kupiłem radio jak z fotki, sprzedawca zapewniał, że będzie działać Plug and Play 

https://ireland.apollo.olxcdn.com/v1/files/z1n21h1j6tbg1-PL/image;s=1000x565

Po wpięciu radia do instalacji nie ma żadnej reakcji na małym środkowym wyświetlaczu, nie wyświetla 4 zer do wpisywania kodu, nic się nie dzieje. Pokazuje się tylko temperatura i godzina 

Radio się podświetla na chwilę i tyle. Robiąc diagnostykę Launchem, łączy się z radiem i w radiu są dwa błedy od tylnych głośników których fizycznie nie ma oraz od mikrofonu którego pewnie też nie ma w samochodzie? 

Czy potrzebuję wymienić jeszcze wyświetlacz na inny? Pilot do sterowania radiem w kierownicy jest. 

Z góry dziękuję za info :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, czy ktoś może tutaj wrzucić link do tej przejściówki, która jest potrzebna, aby wyświetlać informacje radiowe w nawigacji oraz instrukcje co muszę zmienić w ddt4all, aby to działało? Bardzo proszę.

Edytowane przez lizuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wymienić radio na wersję z bluetooth jednak wersja software jest 88.11 która miała problemy z łączeniem się z telefonem, ma ktoś może wsad by zaktualizować do 93.xx i instrukcje jak to zrobić? Albo jest ktoś z lubelskiego kto mógłby pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Samochód Renault Fluence, bez nawigacji, płaskie radio bez BT. Zmieniłem wyświetlacz na A3 i radio na srebrne Blaupunkt z BT i pokrętłami 281159389R. Radio gra, łączy się z telefonem, ale nie ma menu do ustawiania zegarka i nie działa podświetlenie radia. Czy pomoże zmiana konfiguracji w ddt4all? Co i jak zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć wszystkim!

Przekopałem się przez cały temat, ale niestety nie widziałem odpowiedzi na problem, który u mnie występuje, stąd postanowiłem napisać.

Mam Megane III 2009 r. ze zwykłym radiem i nawigacją TomTom z kartą sd (zdjęcia poniżej )

image.thumb.jpeg.c62234e31d6e3f32d761afab139fdb56.jpegimage.thumb.jpeg.6ceb40a10df39bc474f74b5107651157.jpeg

 

Chciałem dodać sobie możliwość słuchania muzyki z telefonu więc kupiłem na allegro radio poniżej, rozumiejąc po przeczytaniu tego tematu od początku, że powinno działać:

image.thumb.jpeg.84c9d293b78dcea5a28c782fa22fc287.jpeg

 

Po przełożeniu radia jedyne, co w nim działa to przycisk pokrętła w lewym górnym rogu, który włącza/wyłącza ekran nawigacji po przyciśnięciu, nie wyświetla się też pasek radia pod nawigacją, który widać na zdjęciu nawigacji jak jest podłączone oryginalne radio. ( "FM 102.0 RMF MAXX...."). Radio oczywiście nie gra, przyciskając cokolwiek nie wydaje żadnego dźwięku/znaku życia, nie pyta o kod, który dostałem wraz z radiem, nie dzieje się nic.

Czy oprócz przepięcia radia powinienem coś przekonfigurować? ( mam dostęp do pyrena i ddt4all )

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!