Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przede mną wymiana wahacza przedniego (pewnie obu).

Mam wybite obie tuleje, sworzeń się jeszcze trzyma, ale zdecydowałem się na wymianę całości.

Mam pytanie z jakiej firmy polecacie wahacz, myślałem nad SWAG iem.

Są jakieś haczyki przy wymianie i czy po wymianie powinienem ustawiać na nowo zbieżność??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tuleje są wymienne, ale z tego co wiem już były wymieniane razem ze sworzniem w komplecie. Obawiam się o luzy po wciskaniu. poza tym sam wahacz wymienię sam, a do wciskania tulei potrzebuję praski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złą wiadomość. Trzeba opuszczać całą kołyskę dlatego że jedna śruba (ta od przedniej tulei) jest tak zamontowana że nie ma innego wyjścia. Zbieżność i tak będziesz musiał zrobić. Co do producentów to wybierz tańszego między TRW a SWAGiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam złą wiadomość. Trzeba opuszczać całą kołyskę

 

Mówiąc kołyskę masz na myśli belkę podtrzymującą chłodnice?? Nie wiem jak to się fachowo nazywa. Jak tak to wiem, i nie jest to zbytnio kłopotliwe. Pewnie przy okazji wymienię pasek wieloklinowy z rolką.

A apropo firmy to pewnie te SWAGa wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 lat później...

Moi drodzy. 

Znalazlem dwa filmiki szkoleniowe jak samodzielnie wymienić wahacz w scenicu. 

 

 

Czy jest jakaś różnica w zawieszeniu pomiędzy wersją Scenic a Grand? Czy może to są wersje pomiędzy PH1 i PH2? Czy zawieszenie niczym się nie różni i są to dwie metody podejścia? Moim zdaniem pan mechanik niepotrzebnie odpina końcówkę drążka w na jednym filmiku i łącznik stabilizatora na drugim. 

proszę o opinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to są dwie metody podejścia. Zawieszenia się nie różnią od siebie. Pierwszy film to metoda najbardziej podobna do opisanej w serwisówce. Tylko tam jeszcze każą zdejmować zderzak. Tutaj nie zdejmował zderzaka ale tylko osłonę pod zderzakiem (ja jej nie usuwam ponieważ szkoda mi oryginalnych złączy tej osłony). Druga metoda to uzyskanie dostępu do śrub wahacza poprzez obniżenie sanek silnika. Wolę metodę pierwszą bo bez problemu wykonam ją bez kanału, do drugiej już trzeba się bardziej czołgać pod samochodem.

Wg. mnie końcówkę drążka zdjął dla wygody kręcenia piastą koła (chodzi o swobodny dostęp do sworznia zwrotnicy). Na drugim filmie jak by nie odpiął łącznika to nie mógłby obniżyć sanek silnika. Pamiętaj jak jest uszkodzony (wybity) tylko sworzeń zwrotnicy to niektórzy mechanicy wymieniają na samochodzie tylko sam sworzeń - na przenośnej ręcznej prasie. Robiłem tak i gościowi zajęło to 1godzinę i zapłaciłem 50zł (z 3 lata temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wahacze, to nie ma z tym większych problemów. Opuszczasz belkę która trzyma chłodnicę, wybijasz sworzeń i masz do tego jeszcze 2 śrubki. Przy tej pracy na samym pcozątku odepnij sobie czujnik ABS'u i podwieś go gdzieś u góry, żeby nie zepsuć, U mnie wymiana wahacza trwała około 30 minut razem z czyszczeniem śrub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!