Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

pomocy wysiadł mi 4 bieg dmuchawy 1 2 3 bez zarzutów co to może być pomóżcie ale konkretnie a nie bzdury o czytaniu lektur

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 Czytanie lektur proszę zacząć od regulaminu forum. -Prezes

Edytowane przez pioter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...

pomocy wysiadł mi 4 bieg dmuchawy 1 2 3 bez zarzutów co to może być

u mnie nie dziala 1 i 4 bieg ,moze ktos cos podpowie .

W downloadzie leżą sobie już od dawna spakowane zipem pdf-y z serwisówkami klimy i zespołu nawiewów w megankach i sceniolach. Pobieracie ten większy i po rozpakowaniu macie cały zbiór pdf-ów. Interesuje Was ten który się nazywa MR364MEGANE6.pdf, tam szukacie informacji jak się dostać do "modułu elektronicznego zespołu wentylatora kabiny", lub "modułu mocy".(zależne jakie sterowanie klimatyzacjami posiadacie) Są opisane obydwie wersje, zarówno dla klimy sterowanej ręcznie jak i automatycznie. Moduły są inne w każdym z tych przypadków, wiec to co podajecie (a właściwie czego nie podajecie) w swoich postach, to i tak za mało by udzielić poprawnej i szczegółowej odpowiedzi.

Wyjdzie z tego wróżenie z fusów, dlatego odsyłam każdego z osobna do LEKTURY tych plików.

(akcja "Cała Polska czyta dzieciom" już chyba została zakończona, więc nie zmuszajcie nas, by to czytać i tu przepisywać)

Jest tam też dokładnie opisane (po polsku) i nawet narysowane jak się do tego dobrać.

Jak moduły sterowania nawiewem już będziecie mieli wydłubane, to zapraszam do zapoznania się z tematami, postami i chyba nawet manualem naprawy tych modułów. (nazwa pomocnicza, czasami stosowana w postach to: moduł sterowania nawiewem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

u mnie nie dziala tez 4 bieg, jest to prawdopodobnie wina regulatora, trzeba bedzie wymienic i zalutowac, raz juz to robilem i czeka mnie to ponownie, a znajduje sie on na prawo od pedalu gazu troszku u gory, strasznie *jowe dojscie

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

u mnie nie dziala tez 4 bieg, jest to prawdopodobnie wina regulatora, trzeba bedzie wymienic i zalutowac, raz juz to robilem i czeka mnie to ponownie, a znajduje sie on na prawo od pedalu gazu troszku u gory, strasznie *jowe dojscie

O jakim lutowaniu mówisz ? też mi siadł 4 bieg. miałem rezystor wyjety (mam climatronica) rozebrałem, ale tam w środku jak nowy. nic nadpalonego itd. w kostkach tak samo.

wiec o jakim lutowaniu mowisz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

U mnie istnieje ten sam problem. Nawiew działa na każdym biegu z wyjątkiem czwartego. Słyszałem że wszystkie 3 biegi sterowane są rezystorem natomiast 4 bieg idzie bezpośrednio przez przekaźnik. czy to prawda? Istnieją jakieś schematy do rozwiązania tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W manualach jest, jak się dobrać do modułu. Odpinasz wtyczkę i sprawdzasz styki. U mnie wystarczyło lekko ją podgiąć i spryskać kontakt sprayem. Przeważnie przyczyną nie działającej dmuchawy na 4 biegu są nadpalone styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy, dzisiaj u mnie przestał działać 4 bieg w nawiewie manulanym(scenic II). Znalazłem opisy do climatronica ale do manualnej nie widziałem instrukcjach(różnią się?).

Pozdrawiam

Edytowane przez marian1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy dzisiaj to rozebrałem bo miałem kilka rzeczy do zrobienia. Niestety w moim przypadku mam nadpaloną kostkę, czyszczenie nic nie da. Bardzo mało jest tam miejsca i przewód krótki można coś z tym zrobić(nadpalona kostka)? Podpowiedzi mile widziane :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!