Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

marek44, A porównywałeś do aut które mają tak seryjnie? Tak mają chyba niektóre modele audi, że drogowe świecą z ograniczoną mocą.

Czekam na wskazówki innych użytkowników. Może ktoś zamawiał z większą mocą niż 30%.

Czy administracja może odtworzyć ten temat? Były tam fotki i inne wskazówki.

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=15401

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie i u kolegów powstawiałem potencjometry 220Kom i mamy po ustawiane różnie w zależności od samochodu (mondeo , astra , ZX) przeważnie w granicach 30-45%

Urządzenie działa bez zarzutu.

Do kolegów z PhII wystawcie zdjęcie skrzynki tej pod maską ale żeby dobrze było widać kolory przewodów to może pomożemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pit-men widziałem ale z tego zdjęcia nie mogę rozpoznać przewodu żółtego z pomarańczowym paskiem bo to jest przewód po stacyjce i fioletowego z alternatora.

Pisałeś że znalazłeś już przewody od świateł to je zaznacz na zdjęcciu .

I tak przewodzik po przewodziku rozwiążemy problem dla kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszałek opałek, Niektóre auta jak Toyota, Audi czy Lancia Delta posiadają podobno takie światła - ale nie znam ich charakterystyki.

 

Do kolegów z ph2 - trzeba się odważyć, zaopatrzyć w jakąś kontrolkę i zacząć sprawdzać przewody w skrzynce połączeń. Mnie bardzo pomogły wskazówki i fotki, natomiast przed połączeniem - a właściwie nawet przed kupnem SD-2, sam odszukałem i zaznaczyłem potrzebne "kabelki". Potem tylko chwila i podłączone. Użyłem miernika (foto) bo taki akurat posiadam. Dobry w odszukaniu przewodu od alternatora (cienki, fioletowy). Musi być w nim napięcie powyżej 14V - ale dopiero gdy uruchomiony jest silnik a gdy sam zapłon - bez napięcia.

post-7719-1260052043_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszałek opałek, jak również do innych kolegów - nie wstawiajcie większych mocy. 30% to jest ta właściwą. Przy standardowej żarówce do świateł drogowych (H-1) wynik wypadł na lewym reflektorze 750 kandeli a na prawym 800 kandeli. Przypominam iż światła do jazdy dziennej, są to światła barwy białej o mocy świecenia od 400 do 800 kandeli. PS. Przy żarówkach o zwiększonej mocy świecenia, analogicznie i wynik świecenia przez SD-2 z zmniejszona mocą do 30% wypadnie zbyt duży, poza granicą podaną w rozporządzeniu o światłach dziennych.

Pierwotnie szukałem właściwych ustawień i dobierałem SD-2 z mocą 40 %. Później jechałem na stację diagnostyczną i sprawdzałem. Z takim doborem wynik wychodził w granicach 14 do 15 000 kandeli. Więc postanowiłem zmienić i wlutowałem w końcu rezystor 100 kom i to był ten właściwy. Tak więc polecam nic nie zmieniać i kupić SD-2 z mocą 30% a na pewno wszystko będzie dobrze.

PS. PS. A te forum co szukacie zostało usunięte, nie wiem dlaczego i przez kogo. Wysłałem list do adminów i żadnej odpowiedzi. Najprawdopodobniej to był temat przeze mnie założony. Tam wiele rzeczy wyjaśniłem i opisałem całą drogę jaką przeszedłem zanim udało mi się ustawić wszystko zgodnie z prawem i przepisami. POZDRAWIAM. :!::!::!::-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza w mojej skrzynce bezpieczników w złączu w którym znalazłem przewody zasilające światła długie i mijania nie ma przewodów w kolorze żółto-zielonym,światła są zasilane tak jak zaznaczyłem na fotce przewodami blado-zielonymi oraz białymi. Nie da się poszukać miernikiem przewodu +12V od alternatora , gdyż aby dostać się do przewodów cała skrzynka musi być rozebrana ,a przewód zasilający( na fotce gruby czerwony z kółkiem jest odłączony) ,w tym przypadku nie można uruchomić silnika ( a może da się nie próbowałem)

post-19892-1260554418_thumb.jpg

post-1-1260554418_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś szukać przewodu żółtego w tej samej kostce co światła tylko w całej skrzynce i nie żółto zielony tylko żółty z pomarańczowym paskiem

Natomiast z alternatora miernikiem szukaj na takiej zasadzie że wypnij kostkę z alternatora i podłącz do przewodu fioletowego jedną końcówkę miernika a drugą końcówką miernika szukaj po wszystkich przewodach fioletowych w skrzynce aż znajdziesz ciągłość tego z alternatora

Jakość zdjęcia jest zła i nie mogę rozpoznać kolorów najlepie byłoby zrobić zdjęcie w dzień bez lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tazesz, czy udało Ci się coś dowiedzieć w sprawie tych zaginionych postów tłumaczących sprawę przepisową tak zrobionych dziennych ?

Rayen, światłą mijania włączane automatem oczywiście będą musiały wyłączyć światła dzienne (ale to zapewnia układ SD).

Czy ktoś wstawiał takie SD do Grand Scenika II ph I z xenonami ??

Czy zamiast wyłączać światła dzienne sygnałem od świateł mijania można to zrobić przez podanie sygnału z pozycyjnych ? Bo w sumie prawie na to samo wyjdzie.

I czy trudno było znaleźć przewód od wzbudzenia alternatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio Ja mam xeony i SD-2 .SD podłączasz pod długie ta że oszczędzasz xeonki .

Nie podłączaj wyłączania świateł dziennych do postojówek bo jak jest szarówka to ja włączam postojówki żeby być lepiej widocznym z tyłu.

Jeżeli skrzynka pod maską silnika w Scenicu II phI jest taka jak w Megane II phI zabacz na moję zdjęcie wcześniej to wszystkie potrzebne przewody są już opisane

Jeżeli chodzi o automat zmierzchowy to mam wyłączone "AUTO" bo jak wjeżdżałem do tunelu lub pod wiadukt to mi się przełączały na mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Misio., Niestety brak odpowiedzi na temat zaginionych postów.

2) przewód od wzbudzenia alternatora to jest taki fioletowy - patrz moje schematy a nie będziesz musiał nic szukać.

PS.

Moje schematy dotyczą megane II ph I, ale widziałem że koledzy dają już zdjęcia i sposoby podłączenia do ph II - tak więc czytając uważnie całość postu na pewno coś znajdziesz dla siebie. Jeśli chodzi o sposób rozłączania świateł dziennych to z godnie z ustawą włączenie świateł mijania ma rozłączać światła dzienne, ale dotyczy to aut po raz pierwszy rejestrowanych po 31.12.2009r. w starszych autach dopuszcza się inną możliwość, czyli na przykład przez włączenie postojowego (ale odradzam) lub poprzez wyłączenie innym oddzielnym włącznikiem (tez doradzam). Radzę zrobić tak jak to dotyczy nowych aut. POZDRAWIAM :) WESOŁYCH ŚWIĄT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pomyślę nad tematem...i tak teraz bym tego nie robił (brak garażu).

Jestem wdzięczny za wszystkie pomoce i fotorelacje - jak bym się na to porwał też będę chciał zrobić kilka zdjęć :) ale też obawiam się ze przez to ze Scenic jest mocniej upchany niż Megane będą kłopoty, dlatego się pytałem o przeróbkę Scenica właśnie...

Cały czas myślę jeszcze nad zestawem dodatkowych diodowych lampek - mimo wszystko jak oszczędzać Waty to oszczędzać na maxa :) z drugie strony dobrać ładnie wyglądające lampki do szczeniaka nie jest proste :-(

A czy ktoś może podeprzeć legalność w stosunku do polskiego prawa tego SD-2 ?

 

[ Dodano: 2010-03-03, 08:35 ]

Powrócę do tematu.

 

Czy ktoś może podeprzeć legalność w stosunku do polskiego prawa tego SD-2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!