Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

rav85, scar, kilka postów wyżej Tazesz, podał stronę człowieka który sprzedaje SD-2.

 

pers, jak podłączyłeś SD-2?? Według instrukcji którą zrobił Tazesz?? Bo ja według niej popodpinałem na krótko wszystkie kabelki i mi nie działa SD-2, nawet 3 razy je podpinałem, bo myślałem że coś nie łączy, ale i tak nie zaświeciły. Masz może na to jakiś inny sposób??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, robiłem sposobem Tazesza i chwała mu za to <czerwona>

Gdybyś był bliżej to byśmy sie zgadali i bym Ci pokazał co i jak. Bardzo proste wszystko jest. Nikt mi dzisiaj ani razu nie mrugnął , czyli nie oślepiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel400, Sprawdź dokładnie czy na pewno tak podłączyłeś - oczywiście jeżeli masz MR II ph I - 100% satysfakcji przy moim połączeniu, ja już niemal rok czasu tak jeżdżę i wszystko działa. PS > nie rób na krótko, ponieważ mogą się pojawić problemy w działaniu. Jeśli dostałeś SD-2 od by.Kogiel /patrz moja wypowiedź z dnia 2010-03-08, 21:07 / to na pewno była tam jeszcze instrukcja podłączenia i wspominał o tym, że należ wszystkie przewody polutować. Postaraj się jeszcze raz wszystko na spokojnie przeanalizować. Jeżeli masz problem z czerwonym i różowym to podpowiem że czerwony jest większego przekroju od różowego. POZDRAWIAM <ok> ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazesz, SD-2 mam od Kogiel-a i podłączałem wszystko tak jak w Twojej instrukcji, którą mi kiedyś wysłałeś na e-mail, z tymi kabelkami różowym i czerwonym wiem jak jest <ok> Być może problem jest właśnie w tym, że łącze to na krótko, ale chciałem właśnie w ten sposób sprawdzić czy wszystko będzie działać, zanim po nadcinam kable w instalacji samochodu :lol: Chyba jednak będę musiał zaryzykować i pociąć te kable :-D Zastanawiałem się jeszcze nad opcją, ze moje SD-2 może być uszkodzone, znasz może jakiś sposób żeby sprawdzić czy jest ono sprawne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z kolegów potrafi poprowadzić temat legalności DS-2 ?

Światła dodatkowe muszą mieć homologację na działanie jako światła dzienne - a czy reflektor lamp światła drogowego chyba nie ma takiej homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - ale czy jesteście pewni w 100% że to nie musi mieć homologacji jako światłą dzienne - gdzieś to jest zapisane ?

Na reflektorze świateł jest homologacja kraju, i do czego on jest (mijania i drogowe) oraz rodzaj światłą (symetryczne, asymetryczne do ruchu prawo i lewo stronnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Misio., OK - popatrz na auta amerykańskie czy skandynawskie, a nawet i Japończyki ostatnio widziałem też tak mają już to w standardzie i jednak mogą się legalnie poruszać po naszym kraju - więc dlaczego TY nie możesz ?? Po wykonaniu takiej instalacji otrzymujesz auto właśnie z takim standardem. :-P :roll: <ok> Najlepiej podjedź na stację ASO i sprawdź sam co ci odpowiedzą - ja dopiero na siódmej stacji sprawdziłem natężenie światła dziennego oraz diagnosta doskonale wiedział o co chodzi pozostali wiedzieli dużo mniej i wyciągali przepisy w, których tylko częściowo opisano zasadę działania świateł dziennych, a nie było nic na temat mocy tych świateł. To ja muszę uczyć diagnostę - kto pobiera opłatę ... ?? Tak więc nie wnikaj i działaj aby to TOBIE było dobrze ... :lol: Jeśli postarasz się wykonać to estetycznie i zgodnie z moim opisem nikt CI głowy za to nie urwie. A na pewno zaoszczędzisz na żarówkach, akumulatorze i na PALIWIE. :shock: :-D ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np w momencie wypadku można się czepiać wówczas wszystkiego...

To ze jakieś auto coś ma to nie znaczy że Twoje może.

Np auto "ciężarowe" z kratą według przepisów musi mieć tą kratę - i co mało jeździ aut 5osobowych bez tej kraty i co z tego - auto z kratą gdy samowolnie wyciągniesz ją traci homologacje...

Że diagności czy Policja nie ma pojęcia o przepisach to norma - kiedyś zaczepiła mnie drogówka że nie mam trójkątów i że za szybko jadę z tą przyczepą, a ja miałem bagażnik (platformę) na hak bez kół - z oświetleniem - to nie jest przyczepa - też sie musiałem kłócić <ok>

Inna sprawa - w Polsce nie wolno wozić nikogo w przyczepie ciągnionej przez pojazd mechaniczny (również przez rower) i...(oprócz wojska - ale oni mają ogólnie inne przepisy)

1) przyczepka do roweru dla dzieci - bardzo bezpieczny środek lokomocji (bezpieczniejszy od fotelika) - w Polsce nie legalne... mimo ze np w Holandii i wielu krajach bardzo popularne i legalne...

2) idąc tym tropem od tam któregoś roku wszystkie Ikarusy przegubowe (przegub jak jest "doczepiany" jest przyczepą) były nielegalne a jeszcze rok temu je można było spotkać na drogach naszej Stolicy...

Jeszcze inny przykład - jak wiele kierowców jeździ z prędkościami 80-90km/h po terenie zabudowanym to też nie znaczy ze to jest zgodne z prawem (oczywiście nie rozmawiamy tu o drogach z podwyższoną prędkością).

Że coś jest logiczne to nie znaczy że jest legalne...

 

Oszczędności przy Dieslu są pomijalne (i paliwa i akumulatora), żarówkach - no może, ale i tak też tak w 100% nie jestem pewny - dla mnie to głównie aspekt lepszej widoczności na drodze i przez to bezpieczeństwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa cacy, tylko mam pytanie jak wlączę halogeny to dzienne nadal się palą, tak powinno być ? Bo na filmie z pierwszych postów gasną dzienne po włączeniu halogenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!