Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za linka, skorzystałem, wysłałem maila a gość przysłał mi SD-2. Panowie rewelacja!!! Pół godziny roboty i światełka dzienne śmigają. Chłopakom się należy flaszka dobrej wódki za świetną fotorelacje i opis. Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 2010-03-15, 11:59 ]

Jeszcze jedno pytanko: czy aby na pewno światła nie będą razić innych użytkowników drogi bo jeden gość jak jechałem na dziennych za nim powiedział mi przez CB, że go rażę a jeżeli tak to co zrobić żeby było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateo42, Z całą pewnością nie razisz nikogo. A ten co to powiedział niech sprawdzi czy ma prawidłowo założoną żarówkę i właściwie wyregulowane świstała mijania. I jeszcze jedna rzecz, otóż światła dzienne to nic innego jak światło barwy białej, oraz wiązka świateł ma być ułożona na wprost nie tak jak przy światłach mijania przed autem {co ostatnio rzadko można spotkać w autach sprowadzanych ...<czerwona> ponoć nie wypadkowych } już to kiedyś przedstawiałem na zdjęciu jak powinny być widoczne światła dzienne - ale dziś również dołączę zdjęcie dla przypomnienia. Jeszcze jedno światła do jazdy dziennej są o mocy od 400 do 800 kandeli natomiast drogowe świeca z mocą około 200 000 kandeli - różnica jest bardzo znaczna i zgodna z przepisami. Choć w którymś auto świecie zadał pytanie czy można takie urządzenie zamontować samemu - odpowiedź była że należy zwrócić się z tym do autoryzowanego partnera (serwisu) :mrgreen::mrgreen: :) i zabrania się ingerowania w instalację osobom nieuprawnionym. Tak laikom z serwisu również bym zabronił leźć do auta jak się nie znają. Ostano mechanik w autoryzowanym serwisie renault chciał mi odkręcać osłonę w dolnej części silnika i podszedł do niej z pneumatykiem - szlak mnie trafił i musiałem zareagować - przecież pourywa śruby ... ręcznie 10-tką kluczem rurkowym bez użycia nadmiernej ilości siły a ten z udarowym pneumatykiem o wadze jakieś 5 kg d o takiej maleńkiej śrubki się zabiera :evil: - spytałem czy to są nakrętki do kół ?? Musiałem zrobić trochę porządku i chyba się udało ... POZDRAWIAM ;)

post-2021-1268899502_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak do cholery zdjac obudowe ze skrzynki. Tzn. zdjąłem pierwszą częśc ,tą która jest na dwóch torxach i pod spodem jest jeszcze zabudowa jedna ale nie moge sobie z nią poradzić, a nie chce nic połamać :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dotyczące świateł dziennych, np taki model:

 

http://www.allegro.pl/item942684319_osram_...led_drl_rl.html

 

Jak podłączyć takie światła aby załączały się po odpaleniu auta i wyłączały przy włączeniu świateł mijania lub drogowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav85, szkoda kasy na to.

 

Ale teraz inna sprawa. Jako że nie moge dojść jak wyjąć skrzynke z bezpiecznikami ( o ile sie da ) poszukałem kabli po wtyczkach i sobie zaznaczyłem które kabelki będę podłączał. Mam jedynie problem z dojsciem do wtyczki PEM Brown złączka nr. 8 ,prawdopodobnie złącze 2JD (wzbudzenie alternatora) Jaki kolor ma ten kabelek bo nie moge dojsć .A fioletowa są dwa w tej wtyczce. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav85, Przykro mi bardzo ale te lampki nie posiadają homologacji RL - tak więc wydałeś 199 zł plus ewentualne koszty przesyłki na coś czego nie można nawet zakładać w autoryzowanym serwisie :-P

SD-2 to koszt około 50 zł z przesyłka i 30 min montażu - a wszelkie próby rozbierania skrzynki są zbędne - wystarczy zdjąć obudowę i tam podłączyć przewody zgodnie z moim opisem jeśli posiadasz RM II ph I lub zgodnie z opisem pit-men, jeśli posiadasz RM II ph II i nie kombinujcie panowie nic więcej, proste i nawet rolnik powinien to zrozumieć :-P <czerwona>:mrgreen: POZDRAWIAM - ups napisałem wielkimi literami ;-) sorry !!

PS

Na lampach jest napis - jedna DRL, a na drugiej LRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tazesz, w mojej wypowiedzi było jeszcze stwierdzenie "np." a więc świadczy to o tym że jeszcze nie kupiłem a rozważam zakup i nie wiem jakie dokładnie wybrać ;-)

 

Co do SD-2 to widziałem Twój opis i powinienem sobie poradzić, co by nie zapeszyć :->

 

A jesteś może w stanie polecić jakieś lampy które będą dopuszczone do użytku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav85, Nie wiem czy są na allegro ale widziałem w sklepach u znajomych trochę tego przejrzałem i poczytałem na innych forach tak więc zdecydowanie polecam SD-2. Nic innego nie mogę Ci poradzić.

PS na allegro musisz uważać bo ten link podany przez Ciebie opisuje, że mają oznaczenia RL - tak ale jedna z nich ma RL, a przed tym oznaczeniem stoi literka D (DRL), a druga ma tylko jakby odwrotnie LRD :-P <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!